úterý 18. února 2020 Gizela

Luboš Vrabec

Luboš Vrabec » Články

Jezdíte tramvají? Čekejte komplikace, vyměňuje se výhybka

Menší nepříjemnost čeká tuto sobotu na cestující tramvají. Dopravní podnik se totiž rozhodl vyměnit osmnáct let starou výhybku na Rybníčku, takže tramvaje z centra do Lidových sadů nepojedou vůbec a ty z jabloneckého směru skončí už na Fügnerce.

Slovan odletěl do Itálie. Stane se malý zázrak?

K prvnímu utkání playoff Evropské ligy odletěli ve středu dopoledne fotbalisté Slovanu Liberec. Už v podvečer je čeká předzápasový trénink a zítra ve 20:45 začíná zápas. Hraje se v Terstu, protože Udine rekonstruuje svůj stadion.

Benefiční party podpoří Šanci zvířatům

Akce na podporu občanského sdružení Šance zvířatům se koná v pátek v libereckém klubu Golf. Na benefici zahraje třeba Madafaka, bude grilovačka pro masožrouty i vegetariány, tombola a po koncertech také diskotéka.

Chceš pomoci? Staň se dobrovolníkem v Kambodži

Poznat kus světa, jiné lidi, kulturu a nasbírat cenné životní zkušenosti. Stačí málo, dobrovolníci mají možnost odjet do Kambodži, a stát učitelem tamních dětí z nejchudší vrstvy obyvatelstva. A nejde jen o předávání látky, děti se učí především...

Pražskou ulici začátkem září oživí filmový festival

Jak alespoň na chvíli vrátit do Pražské ulice život? Nad tím přemýšleli liberečtí architekti ze studia Mjölk a vymysleli filmový festival. Od čtvrtka 5. září do soboty se na třech místech ulice budou promítat filmy nejrůznějšího zaměření.

Sparta byla v domácí divizní premiéře nad síly Rapidu

Divize? To už je slušná soutěž a také pěkně těžká. VTJ Rapid se poprvé představil doma a rovnou proti Spartě, i když jen kutnohorské. Hosté ale dali domácím lekci z produktivity a odvezli si těsnou výhru 2:1.

Frýdlant opět dělá jazz, už potřicáté

neděle, 18. srpna 2013, 11:00Kultura

Frýdlant opět dělá jazz, už potřicáté

Už třicátý ročník jazzové dílny odstartoval v sobotu ve Frýdlantu. Až do pátku se město stane jazzovou metropolí severu. Ve středu se koná vrchol dílny, na koncertě vystoupí přední čeští jazzmani i hosté ze Spojených států.

Není Skuteč jako Skuteč. Ceduli dali do jiné ulice

Menší chybička se stala při značení Skutečské ulice v libereckých Ruprechticích. Cedule s názvem ulice se totiž nedostala do Skutečské ulice, ale je v Ruprechtické. Na zajímavý omyl Drbnu upozornil jeden ze čtenářů.

Slovan získal před Udine tři body. V Brně vyhrál 1:0

Podruhé za sebou vyhrál liberecký Slovan 1:0. Minulou neděli přehrál doma Jihlavu, teď veze tři body z neoblíbeného Brna, kde čtyřikrát v řadě nevyhrál. Dotáhl se tak alespoň na několik hodin na Plzeň a Spartu. Ti si to spolu rozdají večer.

Konec pauzy, o víkendu startují fotbalové soutěže

A je to tady, po letní pauze se na Liberecku opět rozbíhají výkonnostní fotbaly. Hned v prvním kole se bude jistě na co dívat, například VTJ Rapid Liberec sehraje historicky první divizní zápas na domácí půdě.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.