neděle 3. července 2022 Radomír

Možná jsme byli na začátku moc ustrašení, řekl k prohře v Olomouci záložník Hromada

Ve Slovanu hostoval už v jarní části minulé sezony a Liberec byl jeho jediná volba. Jakub Hromada tak pod Ještědem hostuje i na začátku nového ročníku. Byl tak u prohry v Olomouci a také diskutovaného momentu, když ho loktem sestřelil Martin Nešpor.

O prvním zápasu sezony

Start nebyl z naší strany optimální. Chtěli jsme hru co nejvíc zjednodušit, protože máme nový tým a vše si sedá. Chtěli jsme hrát poctivě, ale možná jsme byli na začátku až moc ustrašení, z čehož pramenil inkasovaný gól. Mysleli jsme si, že ve standardních situacích budeme mít během zápasu převahu i díky nově příchozím vysokým hráčům, jenže... Připravujeme se na podobné situace včetně rohového kopu a inkasujeme, alespoň podle mě, laciný gól. Záhy jsme trochu nabrali odvahu, ještě do konce první půle jsme si vytvořili i šance. Druhý poločas byl nahoru-dolů, Olomouc nakonec byla o gól lepší. Nezbývá nám nic jiného, než dát hlavy nahoru a připravit se na Plzeň.

O neproměněné penaltě

Je to škoda. Kamil v minulé sezoně penalty proměňoval excelentně, myslím, že jich dal šest ze šesti. Věřili jsme mu i teď, ale to se stane... Úplně v pohodě, daleko jiní hráči nedávají v dnešní době penalty, je třeba Kamila povzbudit a jedeme dál.

O souboji s Martinem Nešporem

Upřímně jsem hned panu rozhodčímu říkal, že šlo o jasnou červenou. Někdy to možná pro oko diváka není nejhezčí, možná občas něco přifilmujeme a přidáme tomu něco, ale myslím, že mi tam tentokrát dal loket úplně zbytečně. Od toho tu každopádně jsou čtyři pět rozhodčích i u videa. Možná by se zápas vyvíjel jinak, ale zbytečně nebudeme polemizovat, jestli měla, nebo neměla být.

O sehrávání kádru

Možná je dobře, že v prvních pěti šesti týdnech jsou v plánu dvě reprezentační přestávky, čímž rozhodně neříkám, že začneme hrát až po nich. Chceme, aby si to sedlo, změn bylo víc než dost. I tak myslím, že máme kvalitní kádr stejně jako minulý rok. Trenéři říkají a my hráči s tím souhlasíme, že potřebujeme ještě víc času. Už teď proti Olomouci jsme předvedli některé náznaky, musíme se každopádně z utkání poučit a doufat, že za týden předvedeme proti Plzni lepší výkon.

O hostování ze Slavie

Hlavně jsem chtěl zabojovat o šanci ve Slavii v přípravě, což se mi možná i podařilo, protože jsem s ní podepsal novou smlouvu. Následně jsme po dohodě s trenéry Slavie uznali za vhodné, že by bylo ještě dobré jít minimálně na půl roku do Liberce. Byla to moje jasná první volba, nebylo moc co řešit. Natahovalo se to kvůli jiným věcem, ale jsem rád, že můžu být ve Slovanu. Žádné jiné týmy v Čechách nebo někde jinde pro mě nepřicházely v úvahu, co se týče hostování. Věřím, že se i já i my jako Liberec posuneme ještě o krůček výš, než kde jsme byli poslední půlrok.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Slovan Liberec

Štítky Slovan Liberec, Sigma Olomouc, fotbal, Jakub Hromada

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.