Počasí dnes6 °C, zítra7 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Souboj o poháry dopadl lépe pro Slovácko, Liberec padl gólem z penalty

Slovan se v rámci 26. kola vydal na Slovácko a případným vítězstvím se zase o něco mohl přiblížit vysněným pohárům. Jenže vyhráli domácí, kteří rozhodli gólem z penalty, kterou s přehledem proměnil Jurečka.

Lépe do utkání vstoupil Liberec. V deváté minutě po standardce vyplul volný Pourzitidis, jeho hlavička už mířila do brány, skvěle ale zasáhl Kadlec. O chvíli později kopali hosté nebezpečný přímý kop z hranice vápna, jenže Faškovu ránu odrazila zeď domácích.

Ve 21. minutě mohli jít do vedení domácí. Petržela dostal dobrý míč do vápna a hráč Slovácka trefil tyč.

V 35. minutě znovu hrozilo Slovácko. Knobloch vyrazil jen k Jurečkovi, od kterého míč padal do brány, odkud ho v poslední chvíli vyhlavičkoval Pourzitidis. Prakticky z protiútoku mohl skórovat Mosquera, jehož střela šla těsně nad.

Ve druhé půli měl dobrou možnost Rabušic, s jehož střelou měl Nemrava problémy, skóre se ale neměnilo.

V 65. minutě bylo s hosty zle. Knobloch vyběhl na centr, který ale minul a přitom srazil Reinberka – penalta. Míč si vzal Jurečka a s přehledem skóroval – 1:0.

V 77. minutě se Knobloch vyznamenal. Juroška prošel až před něj, hostující brankář ale střelu reflexivně vyrazil.

1. FC Slovácko - Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Branky: 65. Jurečka. Žluté karty: 52. Hofmann – 32. Chaluš. Rozhodčí: Marek – Kubr, Antoníček

1.FC Slovácko: Nemrava – Kalabiška, Kadlec, Hofmann, Reinberk – Petržela (80. Tomič), L. Sadílek, Havlík, Rezek (72. Divíšek) – Kohút (80. Šimko) – Jurečka

FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Jugas, Chaluš, M. Sadílek – Mara (69. Matoušek), Purzitidis – Pešek (69. Rondić), Faško (77. Karafiát), Mosquera (76. Nečas) – Rabušic