Počasí dnes11 °C, zítra14 °C

Vítězná generálka Tygrů proti Kladnu. Příští pátek startuje extraliga

Liberečtí hokejisté se vítězně naladili na start nejvyšší hokejové soutěže. V závěrečném přípravném utkání porazili Kladno 3:1, když museli otáčet nepříznivý stav. Už příští pátek pak startuje extraliga, do Liberce přijede Hradec, se kterým se Tygři utkali hned dvakrát v přípravě.

Do vedení šli hosté, když se v osmé minutě trefil Pitule, ještě v prvním dějství ale domácí dvěma slepenými brankami otočili. Nejprve v 17. minutě udeřil Klepiš a jen o padesát sekund později už domácí vedli, když se po nahrávce Ivana prosadil nahozením Derner.

Domácím patřil i úvod druhé třetiny, po necelých třech minutách zvýšil Najman. Do konce zápasu už další branka nepadla a Tygři tak zvítězili 3:1.

Patrik Augusta (Trenér Liberce) „Myslím si, že jsme po celé utkání byli o trochu lepší. Kontrolovali jsme puk a vypracovali si velké množství šancí. Akorát produktivita nebyla taková, jakou bychom si představovali. Jsme rádi z vítězství v posledním přípravném zápase a nyní budeme už vše směřovat na příští pátek."

Bílí Tygři  - Rytíři Kladno 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Klepiš, 18. Derner (Ivan), 23. Najman (Šír, Rychlovský) – 8. Pitule (Melka). Vyloučení: 2:5, navíc Dotchin (KLA) OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Věřím, že budeme připraveni, vyhlíží start extraligy Adam Najman

V utkání vstřelil liberecký odchovanec Adam Najman třetí branku. Po utkání byl s výkonem týmu spokojený, nyní už vyhlíží start extraligy.

Generálku před extraligou jste úspěšně zvládli. Jak zápas hodnotíte?
Ze začátku jsme se trošku hledali, ale pak nám to sedlo, otočili jsme skóre a dovedli jsme zápas do vítězného konce. Jsme za to rádi a už se těšíme, až příští týden vypukne extraliga.

Co bylo potřeba zlepšit ve srovnání s úterním utkáním v Hradci?
V Hradci jsme tahali celou dobu za kratší konec provazu, soupeř byl lepší a držel svoji taktiku. Nevím, co se na naší straně stalo, ale nám se to nedařilo. Dneska to ale i po taktické stránce bylo mnohem lepší a diktovali jsme tempo hry.

Nastoupil jste v hodně mladé formaci s Janem Šírem a Jakubem Rychlovským. Zdálo se, že vám to sedlo.
Bylo to super, sedli jsme si. Navíc jsme se i gólově prosadili, takže máme radost.

Vaše branka padla po přihrávce od Jana Šíra při přečíslení dvou na jednoho. Mířil jste, nebo jste spíš zavřel oči?
Spíš jsem nemířil. (úsměv) Snažil jsem se hlavně trefit bránu a naštěstí mi to tam spadlo.

Nemrzí dnes, že jste gólů přece jenom nevstřelili víc? Šance na to byly, měli jste i hodně přesilovek.
Určitě. Ještě ale máme víc než týden na to, abychom vše vyladili. Budeme věřit, že nám přesilovky budou v soutěžních utkáních pomáhat více než dnes.

Jak se ohlížíte za celou přípravou?
Myslím, že byla povedená. Turnaj v Rakousku jsme si užili a vyhráli jsme ho, s Hradcem i dnes proti Kladnu to byly těžké a kvalitní zápasy. Dobře jsme potrénovali, věřím, že na sezónu budeme připraveni.

Těšíte se už hodně?
Rozhodně, těším se moc. Měsíc a půl jsme dřeli, což už budeme moci zúročit v soutěžních zápasech.