Počasí dnes3 °C, zítra5 °C

Další prohra. Tygři v Hradci vstřelili jediný gól a nemají ani bod

Tygři pokračují v nevýrazných výkonech. Tentokrát nestačili na Hradec, kde prohráli 1:4. Jediný gól Liberce vstřelil Filippi. Liberečtí hokejisté mají další šanci na reparát v neděli doma proti Litvínovu.

Hosté vstoupili do utkání aktivněji, dobrou šanci měl třeba Zachar, pak dokonce hráli přesilovku. Jenže právě v ní přišel šok, Hradec se dostal do přečíslení a Perret prostřelil Pavelku – 1:0. V patnácté minutě bylo ještě hůř. Klíma našel Jergla a bylo to o dvě branky.

Tygři se dostali zpět do zápasu v úvodu druhé třetiny, kdy Filippi ranou od modré snížil na 1:2. V závěru třetiny ale šli domácí opět do dvoubrankového vedení, když přesilovkovou kombinaci přesnou ranou využil druhým gólem Jergl.

Ve třetí třetině se hosté ještě snažili s výsledkem něco udělat, čtyři minuty před koncem ale jejich snažní utnul o chybě v rozehrávce Smoleňák – 4:1.

Mountfield HK - Bílí Tygři 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Perret (Lev), 15. Jergl (Kevin Klíma), 39. Jergl (Kevin Klíma, McCormack), 56. Smoleňák – 21. Filippi (M. Rosandić). Rozhodčí: Šír, Ondráček – Pešek, Malý. Diváci: 4 141.

Mountfield HK: Kiviaho (Š. Lukeš) – Blain, Nedomlel, F. Pavlík (A), Gaspar, McCormack, Kalina, Jank – Oksanen, Lev (A), Smoleňák (C) – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Lalancette, R. Pilař – Orsava, Koukal, Jan Veselý.

Bílí Tygři Liberec: J. Pavelka (Kváča) – Melancon, Vitásek, M. Ivan, M. Rosandić, Štibingr, Derner – Klepiš, Filippi, M. Zachar – Gríger, A. Najman, Birner (A) – Ordoš, P. Jelínek (C), J. Vlach – Klapka, J. Šír, A. Dlouhý – Faško-Rudáš.