Počasí dnes4 °C, zítra3 °C

Tygři byli blízko třem bodům. Proti Vítkovicím nakonec berou dva

Dvě a půl minuty od vítězství byli liberečtí hokejisté proti Vítkovicím, když dokázali otočit nepříznivý stav 0:2. Jenže hosté v závěru vyrovnali a šlo se do prodloužení. V něm pak krásně rozhodl Klepiš.

Úvod byl z pohledu domácích v pořádku, už po 30 sekundách trefil Vlach břevno, další gólovka pak přišla v osmé minutě, před Birnerem ale zachránil obránce Stehlík. Jenže pak udeřili hosté. A to hned dvakrát. Nejprve ve dvanácté minutě Pavelku propálil Kalus, v poslední minutě první třetiny pak zvýšil Krenželok a bylo to 0:2.

Domácí o přestávce vystřídali brankáře a jejich výkon šel nahoru. A přišly i branky. V 25. minutě využili první přesilovku, když Klapka jednoduše dorazil puk do odkryté brány. Hosté pak hrozili z brejků, Liberci se ale podařilo vyrovnat. Ve 36. minutě vypálil Ivan a puk zaplul do sítě – 2:2.

Ve třetí třetině pak domácí šli do vedení, když se jim podařilo využít druhou přesilovku. Stezka jen vyrazil Birnerovu ránu a Gríger zasunul do sítě – 3:2.

Šest minut před koncem mohli domácí rozhodnout, rána Ivana ale orazítkovala tyč. Další jasná gólovka přišla v 56. minutě, Klapka zcela sám před bránou nedokázal překonat Stezku. A tak přišel trest. V čase 57:30 přišla rána od modré a Bukarts puk tečoval za záda Kváči – 3:3.

Nakonec se šlo do prodloužení. V něm měl jasnou příležitost Kalus, z protiútoku ale po krásné individuální akci rozhodl Klepiš.

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice 4:3pp (0:2, 2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Klapka (M. Ivan, Ordoš), 36. M. Ivan (Kolmann, Filippi), 48. Gríger (Birner, Filippi) – 12. M. Kalus (L. Kovář, R. Bondra), 20. L. Krenželok (Gewiese), 58. Roberts Bukarts (Gewiese, Lindberg). Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Ondráček, Špůr.

Bílí Tygři Liberec: J. Pavelka (21. Kváča) – M. Rosandić, Štibingr, M. Ivan, Kolmann, Derner, J. Šedivý, Aubrecht – Ordoš, Filippi (A), Gríger – Birner (A), Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – J. Šír, A. Najman, Faško-Rudáš.

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – Galvinš, R. Polák (C), Gewiese, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Marosz, Roberts Bukarts – Lednický, Chlán, Fridrich.