Počasí dnes3 °C, zítra5 °C

Tygři v repríze finále uspěli v Třinci, vyhráli 4:2

Libereckým hokejistům se v Třinci nedaří, vždyť až do dneška tam prohráli sedm z osmi utkání. Bilanci alespoň trochu vylepšili v dohrávaném 39. extraligovém kole, když urvali výhru 4:2.

Reprízu loňského finále začali lépe hosté. Už ve čtvrté minutě si dobře najel Ordoš a trefil přesně k tyči – 0:1. V čase 9:00 bylo pro Liberec ještě lépe. Rychlovský vypálil a puk skončil v bráně – 0:2.

Třinec ještě v první třetině snížil. Pavelka dokázal vyrazit ránu Doudery a Ondřej Kovařčík měl jednoduchou práci – 1:2.

Druhá třetina přinesla řadu dobrých možností na obou stranách, ani jeden tým ale neskóroval.

V třetí třetině se domácí snažili vyrovnat. Dobrou možnost měl Nestrašil, sám před bránou byl Michal Kovařčík, ale přestřelil. Stejný hráč měl ještě další možnost, dvě a půl minuty před koncem byl zbytečně vyloučený Růžička a hosté přesilovku rychle využili, když tvrdou ranou překonal Mazance Birner.

Domácí pak ještě odvolali brankáře a ještě závěr utkání zdramatizovali. 59 sekund před koncem snížil Michal Kovařčík. Poté ale Zachar trefil prázdnou bránu a bylo jasno.

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 13. O. Kovařčík (M. Doudera), 59. M. Kovařčík (A. Nestrašil, Kundrátek) – 4. Ordoš (Derner, M. Zachar), 9. Rychlovský (Melancon, L. Šmíd), 58. Birner (L. Šmíd), 60. M. Zachar. Rozhodčí: Hradil, T. Veselý – L. Kajínek, Axman. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3158. Střely na branku: 44:19. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

HC OCELÁŘI TŘINEC: Marek Mazanec (Kacetl) – M. Adámek, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Teper, Zahradníček, Jaroměřský – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), Hrehorčák – Svačina, A. Nestrašil, Kofroň – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký (A), Komorski, Bakoš.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC: J. Pavelka (Kváča) – L. Šmíd (A), Štibingr, M. Ivan, Melancon, Derner, Aubrecht, J. Šedivý – Birner (A), Filippi, Klepiš – Ordoš, Gríger, M. Zachar – A. Najman, P. Jelínek (C), Rychlovský – Faško-Rudáš, J. Šír, Klapka.

Foto HC Oceláři Třinec

Štítky bílí tygři, hokej, liberec, třinec, HC Oceláři Třinec, Michal Kovařčík, Martin Růžička, Bílí Tygři Liberec, FC Slovan Liberec, Ondřej Kovařčík, finále, Marek Mazanec

Tygři v repríze finále uspěli v Třinci, vyhráli 4:2  |  Hokej  |  Sport  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje