Počasí dnes4 °C, zítra3 °C

Druhý zápas, tentokrát drama. Liberec na Spartě prohrál 2:3 a v sérii ztrácí

Po debaklu v prvním utkání se Spartou se tentokrát liberečtí hokejisté zvedli. Na vítězství to ale přesto nestačilo, když prohráli 2:3. V pátek série pokračuje v Liberci a Tygři budou dohánět ztrátu 0:2 na zápasy.

Liberečtí tentokrát do utkání vstoupili mnohem lépe. V osmé minutě v přesilovce projel Šmíd celým hřištěm, a nakonec překonal Machovského – 0:1. Jenže Sparta reagovala velmi rychle. Za minutu a půl bylo vyrovnáno, když osamocený Sobotka propálil Kváču – 1:1.

Ve 13. minutě šla Sparta do vedení. Matuškin přihrávkou přes šířku kluziště našel volného Němečka a ten z první překonal Kváču – 2:1. Na konci 15. minuty bylo pro hosty ještě hůř. Po velkém tlaku domácích Tomášek nahodil do brankoviště a puk se od Šmída odrazil za brankovou čáru – 3:1.

S Libercem to vypadalo zle, jenže za necelé dvě minuty se mu podařilo snížit v přesilovce, když puk do brány dorazil Vlach. Domácí si pak vzali trenérskou výzvu, rozhodčí ale přesto gól uznali.

Poté se hokej změnil. Nebyl už tak divoký a najednou ubylo šancí. Tu největší měl ve druhé třetině Sobotka, který našel Řepíka, ten ale orazítkoval tyč. Jinak se ale hrálo především ve středním pásmu.

Ve třetí třetině se hrál o to, zda Liberec dokáže vyrovnat, nebo se bude znovu radovat Sparta. A právě domácí měli více možností. S postupujícím časem ale bylo jasné, že Sparta bude chtít těsné vedení uhájit. A to se nakonec i povedlo a do Liberce se tak série přesunuje za stavu 2:0 pro Pražany.

Sparta Praha - Bílí Tygři 3:2 (3:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Sobotka (Moravčík, Šmerha), 13. David Němeček (Matuškin, R. Horák), 15. Tomášek – 8. L. Šmíd (Kváča), 17. J. Vlach (M. Zachar, P. Jelínek). Rozhodčí: Šír, Lacina – Brejcha, Lederer

HC Sparta Praha: Machovský (J. Hudáček) – Matuškin, David Němeček, A. Polášek (A), T. Pavelka, Moravčík, Tomáš Dvořák, Jurčina – M. Forman, Sobotka (A), M. Řepík (C) – Chlapík, Vitouch, Tomášek – E. Thorell, R. Horák, Šmerha – J. Strnad, Stoljarov, Dvořáček. Trenér: Josef Jandač

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – L. Šmíd (A), M. Ivan, M. Rosandić, Kolmann, Aubrecht, Melancon, Štibingr – Ordoš, Filippi, M. Zachar – Faško-Rudáš, Gríger, Klepiš – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, J. Šír, A. Najman. Trenér: Patrik Augusta

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!