Počasí dnes4 °C, zítra3 °C

Jediný gól rozhodl o vítězství Dynama. Tygři na ledě Pardubic padli v prodloužení

V utkání jedenáctého kola extraligy mezi Pardubicemi viděli diváci jediný gól, a to navíc v prodloužení, kdy rozhodl Radil. Liberec tak ani v jednáctém utkání od startu soutěže neprohrál v základní hrací době.

Góly sice v utkání nepadaly, diváci se ale rozhodně nenudili. Už ve třetí třetině mohl skóre otevřít liberecký Čederle, v páté minutě pak na druhé straně zakončoval Matýs. V sedmé minutě jeli hosté tři na jednoho, jenže úspěšnější byl Frodl. A poté zase hrozili domácí, když Kváča vychytal Musila i dorážejícího Říčku.

Ve druhém dějství měl blízko ke gólu Derner, který se ocitl sám před Frodlem. Emoce pak tryskaly po nahození Košťálka na hostující bránu, na trestnou lavici pak po šarvátce odešli hned čtyři hokejisté.

Blíže ke gólu pak byli domácí, kteří měli několik dobrých možností, na druhé straně pak mohl skórovat Frolík.

Ve třetí třetině šancí ubylo, až tři minuty před jejím koncem udržel naděje domácích po brejku Liberce Frodl. Do konce šedesáté minuty už ale branka nepadla, a tak se šlo do prodloužení.

A to bylo plné šancí. Hned v jeho úvodu mohl rozhodnout Čerešňák, na druhé straně pak Najman a po něm i Flynn. V čase 62:25 ale gól přišel. A vstřelili ho domácí, kdy bezbrankové utkání zlomil na stranu Pardubic Radil.

Dynamo Pardubice - Bílí Tygři 1:0pp (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 63. Radil (Čerešňák, Zohorna). Rozhodčí: Hribik, Veselý – Špůr, Zíka. Diváci: 8699

HC Dynamo Pardubice: Frodl (Will) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, J. Kolář, Bučko – R. Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Cienciala  Říčka, A. Musil, Matýs – Koffer, Rákos, Urban. Trenér: Radim Rulík

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Král) – Balinskis, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, J. Dvořák, Rosandić – Birner, A. Najman, Faško-Rudáš – Flynn, Filippi, Frolík –Vlach, Jelínek, Rychlovský – Ordoš, Šír, Čederle. Trenér: Patrik Augusta