Počasí dnes11 °C, zítra14 °C

Tygři slaví další vítězství. V Plzni vyhráli v prodloužení 4:3

Liberečtí hokejisté se po výhře nad Mladou Boleslaví představili na ledě Plzně. A připsali si druhou výhru v řadě, tentokrát zvítězili v prodloužení 4:3. Rozhodující branku vstřelil Tomáš Filippi.

Do vedení šli v páté minutě hosté. Ordoš dostal ideální přihrávku mezi kruhy a propálil Svobodu – 0:1. Jenže domácí do konce první třetiny skóre otočili. Už v sedmé minutě Kváča sice v oslabení vychytal několik šancí, na střelu Rekonena ale nestačil – 1:1. V 17. minutě šla Plzeň do vedení. Zámorský našel Blomstranda a ten po individuální akci nezaváhal – 2:1.

Jenže ve druhé třetině přišel další obrat. Ve 35. minutě pálil Balinskis, svou ránu pak ještě dorazil a bylo to 2:2. A Liberec o dvě minuty později skóroval potřetí, když druhou branku přidal Ordoš – 2:3.

Ve třetí třetině padl jediný gól. Ve 48. minutě předvedl krásnou individuální akci Holešinský a vyrovnal na 3:3. A protože dál už střelci mlčeli, na řadu přišlo prodloužení.

To ale trvalo pouhých 22 sekund. V tu chvíli se před Svobodou objevil Filippi a vystřelil Tygrům druhý bod.

Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 3:4p (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Rekonen (Kodýtek, Hrabík), 17. Blomstrand, 48. Holešinský (Schleiss, Kodýtek) – 5. Ordoš (A. Najman, Frolík), 35. Balinskis (Vlach), 37. Ordoš, 61. Filippi (Birner, Balinskis). Rozhodčí: Horák, Kika – Lhotský, Malý. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3897. Střely na branku: 27:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

HC ŠKODA PLZEŇ: Mi. Svoboda (Pavlát) – Baránek, Zámorský, Kvasnička, Vitaloš, Houdek, Kaňák, Kremláček – Schleiss (C), Kodýtek (A), Rekonen – Blomstrand, Mertl (A), Holešinský – Suchý, Malát, Hrabík – A. Dvořák, Bitten, Adamec.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC: Kváča (Neužil) – Balinskis, Štibingr, Kolmann, Melancon, Derner, J. Dvořák, Aubrecht – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Vlach, A. Najman, Frolík – Ordoš, Jelínek (C), Flynn – Dlouhý, Šír, Rychlovský.