Počasí dnes7 °C, zítra11 °C

Tygři ukončili vítěznou sérii Pardubic. Na východě Čech vyhráli 3:1

Ačkoliv se libereckým hokejistům v probíhající sezoně příliš nedaří, ve 24. extraligovém kole si připsali cenný skalp vedoucího týmu soutěže Pardubic, kde vyhráli 3:1. Domácím tak ukončili sérii třinácti výher v řadě a překazili jim útok na extraligový rekord, který by překonali právě v případě výhry nad Libercem.

Hosté už na konci třetí minuty mohli jít do vedení, jejich branka ale kvůli hře vysokou holí neplatila. Více ze hry pak měli domácí, branka ale v první třetině nepadla. To se ale změnilo už ve 23. minutě. První lajna domácích předvedla krásnou akci, na jejímž konci byl Radil – 1:0.

Jenže Liberec se nevzdal. V polovině utkání mohl vyrovnat Birner, nakonec se to ale povedlo až ve 34. minutě Rychlovskému. Drama pokračovalo, a nakonec rozhodla až třetí třetina. Nejprve mohl vedení na stranu domácích strhnout Matýs, jenže nedal, a tak udeřili hosté. V čase 44:04 se do brejku dostal Najman a prostřelil Willa – 1:2.

Liberec pak byl lepší a měl další šance, skórovat mohl Melancon a po něm Flynn, trefil se ale až v 50. minutě Faško-Rudáš. A protože domácí nedokázali odpovědět, jejich dlouhá série vítězství končí, naopak Liberec má cennou výhru z venku za tři body.

Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 23. Radil (Zohorna, R. Kousal) – 34. Rychlovský (Melancon, Balinskis), 45. A. Najman (Bulíř), 50. Faško-Rudáš (Flynn, Kolmann). Rozhodčí: Mrkva, Cabák – Lučan, Kis. Diváci: 8252

HC Dynamo Pardubice: Will (Frodl)–D.Musil, Čerešňák, T.Dvořák, Košťálek, Vála, Bučko, Hrádek–R.Kousal (A), Zohorna (A), Radil–Říčka, A.Musil, Cienciala-Paulovič, Poulíček (C), Matýs–Rouha, Rákos, Koffer. Trenér: Radim Rulík

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Kolmann, J. Dvořák, Aubrecht – Birner (A), Filippi, Ordoš – A. Najman, Bulíř (C), Frolík – Flynn, Šír (A), Faško-Rudáš – Jiruš, Dlouhý, Rychlovský. Trenér: Patrik Augusta