pondělí 16. května 2022 Přemysl

Cizinec močil na vánoční strom. Skončil s pokutou

Nutkavá potřeba si odskočit přišla na osmatřicetiletého cizince v České Lípě. Jenže místo veřejných toalet nebo jiného příhodného místa si za svůj cíl vybral vánoční strom na náměstí T. G. Masaryka.

„Křesťanské tradice zřejmě vůbec nic neříkaly osmatřicetiletému cizinci, který se po desáté hodině večerní pohyboval na českolipském náměstí,“ popisovala mluvčí českolipských strážníků Eva Vlastníková.

Spolu s cizincem se na náměstí pohybovali i jeho dva krajani. Zřejmě se dobře bavili, tedy až do chvíle, kdy se výtečník rozhodl vykonat svou potřebu právě na vánoční strom. „V tu chvíli ho zachytila kamera městského systému,“ komentovala Vlastníková.

Na místo tak vyrazila hlídka strážníků. „Muži vysvětlila, že znečišťování veřejného prostranství není nijak omluvitelné a pro zapamatování správného chování dostal pokutu,“ dodala mluvčí. Není to přitom jediná záležitost, kterou letos museli strážníci řešit v souvislosti s vánočním stromkem. Jen o pár dní dříve zde nachytali ženu, která kradla vánoční ozdoby. Během chvilky ji díky strážníkům vrátila na místo, zároveň hlídce přiznala, že ozdoby krade i v dalších městech. I pro ni bude mít chování dohru u správního orgánu.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Pixabay.com

Štítky Českolipsko, močení, strom, vánoční strom

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.