pondělí 20. září 2021 Oleg

Jablonecko

V železnobrodských zatáčkách číhali na motorkáře policisté. Zkontrolovali jich desítky

Během uplynulých dnů kontrolovali policisté motorkáře v kritickém úseku na silnici první třídy č. 10 mezi Železným Brodem a Loužnicí. Nejčastějším prohřeškem motorkářů byla nepřiměřená rychlost a nesprávný způsob jízdy.

Lidé v Jablonci si příští rok za odpady připlatí, potřebují i novou smlouvu

Obyvatelé v Jablonci nad Nisou si příští rok za likvidaci odpadu připlatí. Důvodem je novela zákona o odpadech, která přinesla sjednocení cen. Lidé se navíc musí do konce letošního roku k poplatku za odpad nově registrovat, platnost současných...

Horská služba by se do zrekonstruovaného sídla mohla vrátit na začátku zimy

Horští záchranáři by se před začátkem zimy měli vrátit do svého hlavního sídla v Jizerských horách, které mají v Bedřichově a které dočasně opustili loni na jaře.

Práce u jablonecké přehrady se přesouvají do druhé fáze

Dopravu u jablonecké přehrady v Jablonci aktuálně komplikují rekonstrukce zdejších komunikací. Ty zahrnují i opravu havarijního stavu semaforů. Nyní se přesouvají do druhé fáze.

Ulicí Hřbitovní v Jablonci neprojedete. Kvůli horšímu stavu došlo na úplnou uzavírku

V Jablonci nad Nisou museli uzavřít Hřbitovní ulici od křižovatky s Nemocniční ulicí po zadní vstup do nemocnice. Už od července se na rekonstrukci Hřbitovní ulice pracuje, původně se počítalo s částečnou uzavírkou, stav komunikace to ale nedovolil.

Plovoucí překážky a paddleboardy. Odvážlivce čekají v sobotu na přehradě vodní hrátky

V sobotu, ač to zatím podle počasí nevypadá, by se na jablonecké přehradě měly uskutečnit již druhé JBC Watergames. V netradičním závodě si týmy zahrají o putovní pohár.

Celníci u Malé Skály odhalili polské auto s více než třemi tunami nevhodně převáženého maso

Celníci v Libereckém kraji odhalili při kontrole zaměřené na přepravu veterinárních produktů více než tři tuny nevhodně převáženého mraženého masa. V letošním roce nejde o první podobný případ v kraji, zatím ale nikdy nešlo o tak velký objem...

Do školy na Podhorské se vrátí studenti nejdříve po novém roce

Do zrekonstruované Střední školy řemesel a služeb v Jablonci se vrátí studenti nejdříve v druhém pololetí. Práce ve škole, která se při výstavbě centra vzdělávání před třemi lety částečně zřítila, by měly být hotové v půlce října.

Očkování proti covidu v jablonecké hale končí. Přesune se do nemocnice

Velkokapacitní očkovací centrum v městské hale v Jablonci nad Nisou ukončí v pátek svůj provoz. Nově budou zdravotníci očkovat v areálu městské nemocnice, provoz tam zahájí 1. září. Vakcínu proti koronaviru budou lidé dostávat v bývalých...

Pětiletou zakázku na zajištění MHD v Jablonci získá zřejmě ČSAD Slaný

Pětiletou zakázku na zajištění městské hromadné dopravy v Jablonci od února 2023 získá zřejmě ČSAD Slaný. Uchazečů bylo šest, jednoho ale pro nesplnění podmínek vyloučili, řekla mluvčí magistrátu Jana Fričová. Výsledek tendru v hodnotě bezmála...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.