pátek 28. února 2020 Lumír

Zprávy

Liberec vypsal výběrové řízení na ředitele technických služeb

Liberec vypsal výběrové řízení na ředitele nově vzniklé příspěvkové organizace technických služeb, která nahradí stejnojmennou akciovou společnost. Do příspěvkové společnosti z obchodní firmy přejde všech 150 zaměstnanců i veškerý její majetek....

Oblevu většina skiareálů přečkala. Nelyžuje se na Javorníku a na většině míst v Bedřichově

Většina větších lyžařských areálů v Libereckém kraji oblevu a déšť ze začátku tohoto týdne vydržela. Nelyžuje se pouze na Javorníku u Liberce a v Bedřichově v Jizerských horách je v provozu jen dětský vlek.

V Libereckém kraji připadlo několik centimetrů sněhu

V Libereckém kraji připadlo v noci několik centimetrů sněhu, povrchy chemicky udržovaných silnic jsou přesto převážně mokré. Rozbředlá vrstva sněhu je na horských silnicích I. tříd na Jablonecku a Semilsku, vyplývá z údajů na dopravním webu...

Na zakazování komunistické strany je pozdě, pachatele zločinů však musíme tvrdě označovat, říká Jiří Padevět

Spisovatel, knihkupec, nakladatel a jeden z nejznámějších českých badatelů. Jméno Jiřího Padevěta netřeba představovat. Ředitel nakladatelství Academia ve svých knihách nejčastěji popisuje krvavá léta, která český národ zažíval. Právě tak se...

Žádost o odpis zásob na Tlustci nemá podle opozice šanci uspět

Liberecký kraj požádá ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) o odepsání zásob kamene na kopci Tlustec. Majitel lomu usiluje o obnovení těžby, což se nelíbí místním obyvatelům. Podle kraje je odpis zásob jedinou možností, jak zabránit obnovení těžby...

V Hrádku začala rekonstrukce vodovodu a kanalizace. Potrvá do příštího června

Zhruba pět stovek obyvatel Hrádku je napojených na vodovod a kanalizaci v Liberecké ulici. Právě do jejich rekonstrukce se pustila Severočeská vodárenská společnost.

Pravá zabijačka v centru Liberce. Organza na sobotu chystá vepřové hody

Široká ulice v sobotu ožije vepřovými hody. Restaurace Organza připravila klasickou zabijačku. A začíná se už brzy ráno zabijačkovou snídaní a štamprlí slivovičky, program je ale nachystaný na celý den až do večera.

Počet vlků v české krajině se zvyšuje. Nejvíce se smečkám daří v pohraničních oblastech

Z výsledků z monitoringu šelem za rok 2019 vyplývá, že v do území České republiky zasahuje celkem osmnáct vlčích teritorií, což je o dvě více než v předchozím roce. Zvýšil se i počet evidovaných vlčích smeček a to o tři.

Zima se ještě nevzdává, v noci má chumelit. Napadnout může až deset centimetrů sněhu

Na konci února se připomíná zima. Na horách v Libereckém kraji napadlo do deseti centimetrů sněhu, další sněhové srážky meteorologové očekávají i v noci na pátek. V nižších polohách to může být pět centimetrů sněhu, na horách až deset.

Budova na Komenského náměstí je zrekonstruovaná. Dočasně poslouží jako školka

Téměř rok trvala rekonstrukce budovy na Komenského náměstí v Semilech. Objekt čp. 146 koupilo město v roce 2016. V budoucnu bude sloužit jako Základní umělecká škola. V následujících měsících poslouží ale jako školka.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.