pátek 29. května 2020 Maxim

Zprávy

Šaldovo divadlo se opět rozjíždí. V červnu se můžete těšit na několik představení

Pomalu ale jistě ožívá kultura. A pozadu nezůstává ani liberecké divadlo. Na červen má v plánu několik představení a také derniéru komedie Naše sebrané trable.

Vodafone postihl masivní výpadek. Nešel internet, ani volání

Výpadky fungování sítě Vodafone zaznamenali zákazníci po celé České republice. Lidem nefungovalo volání, mobilní data, pevný internet ani televize. Operátor několik hodin pracoval na obnově služeb.

Proč má zebra pruhy? A kolik zvířat je v liberecké zoo? To se dozvíte na komentovaných prohlídkách

Od začátku června začne liberecká zoo opět s oblíbenými komentovanými prohlídkami. Ty budou probíhat každý všední den v 10 a ve 14 hodin.

V úterý začne frézování vozovky v Ohrazenicích

Příští úterý by se měla firma Strabag pustit do frézování dalšího úseku silnice třetí třídy č. 2797 v Ohrazenicích v Turnově.

Výhled počasí na první červnové dny: Na koupání to ještě nebude

Podle odhadů meteorologů můžeme v následujících dnech očekávat spíše chladné a deštivé období. Ačkoli to nebude přát výletům na koupaliště, svá pozitiva to má. V zemi je dostatek vláhy a i kůrovec možná letos trochu ostrouhá.

Rozhodnutím vlády přijde Liberec o 220 milionů. Škrtá investice i opravy majetku

Obrovskou finanční ránu zasadila vláda prosazením zákona o kompenzačním bonusu obcím a krajům. Jen Liberec takto přijde o téměř 220 milionů korun. Bude tak muset velmi výrazně šetřit a škrtat. Už teď je jasné, že letos se nebude opravovat městský...

Dopravní nehody v kraji si letos vyžádaly už tři mrtvé a třináct těžce zraněných. Zabijákem byl alkohol

Policisté od ledna do dubna letošního roku šetřili v Libereckém kraji 1 303 dopravních nehod. Oproti loňsku je jich za první čtyři měsíce evidováno sice o 181 méně, nepříznivé však je, že se zvýšil počet tragických nehod, které skončily úmrtím...

Konflikt mezi státem a Harrachovem by se mohl vyřešit smírem

Harrachov na Jablonecku chce vyřešit smírem soudní spor se státem, který po něm požaduje skoro 19 milionů korun. Jde o pozůstatek privatizace Crystalexu z počátku 90. let. Nevyřešené zůstává vlastnické právo ke třem bytovým domům na Klondajku s...

Uschlé smrky trápí řadu obcí včetně Chrastavy

Celá řada jehličnatých stromů v Chrastavě ale i dalších obcích zaujme svou netradiční barvou. Místo šťavnaté jarní zelené jsou stromy nažloutlé a opadává z nich jehličí. Důvodů je hned několik.

U jablonecké přehrady se otevřely všechny toalety, provoz je ale omezen počasím

Kolem jablonecké přehrady je aktuálně celkem šest toalet. Všechny jsou otevřené, ale ve všední den jen do 18. Jejich otevírací doba se navíc bude lišit podle počasí.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.