pondělí 24. února 2020 Matěj

Zprávy

DRBNA HISTORIČKA: Proměny Šaldova náměstí a jeho okolí

Šaldovo náměstí doznalo během let mnoha změn. Aktuálně je z něj nejvíc dopravní tepna, nově mu v posledních letech dominuje Obchodní dům Plaza. V dalším dílě Drbny historičky se zaměříme na historii této části města.

FOTO: Výstava fotografa a horolezce Viléma Heckela se prodlužuje

Díky velkému zájmu je prodloužena výstava s názvem Vilém Heckel – kouzlo hor, kterou najdete v Domě národopisců Scheybalových v Jablonci nad Nisou.

Krajský dopravce představil sedmnáct nových nízkopodlažních autobusů Iveco

Celkem třiašedesát autobusů čítá vozový park krajské společnosti ČSAD Liberec, která jezdí na linkách v Libereckém kraji. Flotilu v únoru doplnilo sedmnáct zcela nových moderních autobusů Iveco. A cena? 4 271 000 korun.

PRŮZKUM: Tři čtvrtiny lidí chtějí místo stravenek dostávat peníze

Až tři čtvrtiny zaměstnanců, kteří dnes dostávají stravenky, by raději přešly na peněžní stravenkový paušál. Většina z nich by přitom své stravovací návyky nezměnila. Čtyři pětiny restaurací by zase přivítaly, kdyby u nich méně lidí platilo...

Do Liberce se vrací natáčení seriálu Carnival Row s Orlandem Bloomem

Celý týden se bude v centru Liberce opět natáčet. Radnice teď zveřejnila, že jde o fantasy seriál Carnival Row, ve kterém hraje Orlando Bloom a Cara Delevigne. Natáčet se bude na radnici a v Kostelní ulici až do pátku.

Lollipopz poprvé i v Liberci

Dívčí hudebně taneční skupina Lollipopz se po dvou úspěšných turné vydává do měst, kde dosud nevystupovala. V neděli 1. března dorazí poprvé i do libereckých Lidových sadů. Svým fanouškům tu nabídne navíc vstupenky Meet & Greet, které kromě...

V Lípě vznikne nový osadní výbor. Město nyní hledá členy

Na žádost obyvatel místní části Lada vznikne v České Lípě nový osadní výbor. Nyní se hledají členové.

Ralsko prochází obměnou. Z prostoru pomalu mizí ruiny

Ralsko sloužilo vojákům do roku 1991. Po nich zůstalo v dnes již bývalém vojenském prostoru mnoho objektů. Ty Liberecký kraj postupně demoluje. K zemi šly už čtyři desítky objektů.

Znáte Mužské kameny? Pokud ne, udělejte si sem výlet

Pokud budete chtít tuto skalní vyhlídku navštívit, budete se muset vydat do Krkonoš. Vyhlídka se nachází na Cestě česko-polského přátelství. Za návštěvu ale tato hřebenová stezka určitě stojí.

Poprvé v historii se zámek Zákupy otevřel v zimě veřejnosti

Naprosto výjimečně se včera otevřel veřejnosti zámek v Zákupech. Návštěvníci si tak mohli prohlédnout vybrané zazimované prostory.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.