pondělí 16. května 2022 Přemysl

Novičok nebo kulka? U Fryče bude debatovat novinář Ondřej Kundra

Novinář Ondřej Kundra vydal knihou Novičok nebo kulka. Už podle názvu jde o třaskavé téma výbuchu ve Vrběticích, atentátu na dvojitého agenta Skripala nebo vraždy čečenského velitele Changošviliho, které jsou spojovány s ruskými agenty. Debata se koná v knihkupectví Fryč v úterý od 18 hodin.

Autor v knize však nabízí ještě mnohem víc než popis zmíněných událostí. Obrací optiku do nitra novinářské kuchyně a líčí historii a fungování mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat, se kterou spolupracoval na odhalení jednoho z agentů v případech Skripal a Vrbětice. 

Ondřej Kundra je český novinář. Od roku 1999 spolupracuje s časopisem Respekt, od roku 2002 je stálým členem redakce. V roce 2010 získal cenu Novinářská křepelka. V roce 2014 vydal životopis Medy Mládkové. V roce 2016 napsal knihu o ruských špionech Putinovi agenti, která byla Českým rozhlasem zpracována do podoby radioknihy a nominována na cenu Magnesia Litera. Spolu s Jaroslavem Kmentou získal na začátku roku 2019 Cenu Ferdinanda Peroutky. Spolupracoval s Jakubem Jandou z think-tanku Evropské hodnoty na mezinárodní analýze ruského informačního vlivu.

Ondřej Kundra: Novičok nebo kulka 

  • úterý 21. září od 18 hodin 
  • Knihkupectví a antikvariát Fryč
  • Vstupné 80 Kč / studenti, senioři 40 Kč

Ohodnoť článek

Autoři | Foto archiv Ondřej Kundra

Štítky kundra, fryč, knihkupectví fryč, novičok nebo kulka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.