středa 8. dubna 2020 Ema

Společnost

Uvolnění vládních nařízení umožní vyrazit i na vodu, ale pouze na jednodenní výlet

Vláda začala uvolňovat opatření a otevřela některá sportoviště. Povolila i kanoistiku a tak se někde otevřou i půjčovny lodí. Vodáci tak budou moci vyrazit na jednodenní výlety. Na přespání to ale nebude, tábořiště i loděnice musejí zůstat uzavřené.

Sněmovna schválila příspěvek 25 tisíc korun pro OSVČ

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečné činné budou zřejmě moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 tisíc korun jako kompenzaci dopadů krize související s koronavirem. Vládní návrh dnes ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna....

FOTO: Třídím nebo recykluji? Pojďme si vysvětlit základní pojmy týkající se odpadu

Jaký je rozdíl mezi tříděním a recyklováním? A co znamenají například pojmy re-use, upcyklace, downcyklace, LCA a další. S odpady se pojí řada termínů, ve který nemá mnoho lidí jasno. Pojďme si společně ujasnit ty nejpoužívanější.

Frýdlant dnes otevře skatepark a volnočasový areál ve Strmé ulici

Zmírnění vládních opatření umožní městům a obcím zpřístupnit venkovní sportoviště. Například ve Frýdlantu tak mohou lidé už dnes zamířit do Strmé ulice.

Děkujeme! Perníčky pro radost rozdává Alena z Liberce všem, kteří pracují z plných sil

Jak překvapeni byli asi v nemocnici nebo na dopravním podniku, když u nich přistála krabice s nádherně zdobenými perníčky a poděkováním. Za to že pracují, za to že tu jsou pro lidi. Za děkovnými perníčky stojí Liberečanda Alena Javůrková.

Vláda prodloužila nouzový stav do konce dubna

Poslanci v úterý prodloužili nouzový stav v Česku. Z možných variant odhlasovali prodloužení do konce dubna. Samotnému hlasování přecházela skoro šestihodinová debata. Kabinet původně žádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do pondělí 11....

Řemeslníkům a živnostníkům bez práce může pomoci portál Stále žijeme

Mnoho podnikatelů zažívá v poslední době krušné chvilky. Naštěstí se objevuje i řada nápadů, jak jim pomoci. Jedním z nich je i portál Stále žijeme. Ten může pomoci přečkat těžké časy a rychle propojit živnostníky a řemeslníky s jejich klienty a...

Pošlete úsměv prodavačkám v první linii. OC Nisa promítá vzkazy personálu i zákazníkům

S úsměvem na tváři jde všechno lépe. Obchodní centrum Nisa proto přišlo s projektem, jehož cílem je povzbudit nejen zákazníky, ale především prodavačky a prodejce v průběhu náročných dní.

Čeká nás superúplněk. Díky jasné obloze půjde pozorovat

Dnes v noci nás čeká nejjasnější úplněk roku, kterému se také říká superúplněk. Ten nastane přesně ve 4:34. Díky jasné noční obloze půjde v Libereckém kraji pozorovat pouhým okem.

Zoo má nového obyvatele. Začala s chovem pásovce

Vůbec poprvé v historii liberecké zoo budou moci její návštěvníci vidět pásovce kulovitého. Sedmiměsíční samec pásovce dorazil do Liberce první dubnový den z brněnské zoologické zahrady, kde přišel na svět v srpnu loňského roku. Nový domov našel...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.