středa 19. května 2021 Ivo

Policejní kontroly odhalily desítky přestupků. Nejčastěji šlo o řidiče bez pásů a s telefonem

Policisté si v uplynulých dnech počíhali na přestupky řidičů v Libereckém kraji, konkrétně na silnicích I/35 a D10. Do akce nasadili služební autobus a Top Speed Team.

Top Speed Team tvořilo celkem pět vozidel v civilním provedení pro skrytý dohled s dvoučlennými posádkami. „Posádka služebního autobusu zaznamenávala během jízdy pachatele přestupků na kamerový záznam, kdy byl následně velitelem opatření oznámen, prostřednictvím radiostanice doprovodným osobním vozům, popis vozidla s přestupcem a jeho přestupkovým jednáním,“ uvedla preventistka PČR Markéta Razáková.

Během kontroly odhalili policisté celkem 32 přestupků. Nejčastěji šlo o nepoužití bezpečnostních pásů. Dalším častým prohřeškem řidičů bylo telefonování za jízdy. Mezi dalšími přestupky byl například špatný technický stav vozidla nebo neaktuální pojištění odpovědnosti.

„Celkem devět přestupků bylo oznámeno ke správnímu řízení,“ komentovala Razáková s tím, že zbylých 23 přestupků vyřešili policisté na místě uložením blokové pokuty.

Hodnocení článku je 68 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR

Štítky Liberec, policie, kontrola

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.