sobota 18. září 2021 Kryštof

Společnost

Zbraň proti obtěžujícím hovorům. Poslanci přijali zákon omezující marketingová volání

Poslanecká sněmovna na své včerejší schůzi definitivně schválila novelu zákona o elektronických komunikacích, která mimo jiné zavádí přísnější pravidla pro obtěžující marketingová volání. Podepíše-li novelu i prezident republiky, přibližně za tři...

Dobrovolníci budou v sobotu na stovkách míst uklízet přírodu od odpadků

Dobrovolníci budou v sobotu 18. září uklízet přírodu od odpadků, Česko se v tento den zapojí do celosvětové úklidové akce World CleanUp Day. Na sobotu je naplánováno zhruba 300 úklidů, další se uskuteční v neděli či jiných dnech.

Jablonec podpoří obnovu tří škol a jedné školky poničených tornádem milionem korun

Jablonec podpoří milionem korun tři obce v Jihomoravském kraji, které v červnu poničilo tornádo. Peníze jsou určené na obnovu tří základních a jedné mateřské školy. Poskytnutí daru schválili jablonečtí zastupitelé.

Příští týden srovná komín na Brandlu se zemí odstřel

Komín teplárny na Brandlu v Jablonci, který je se 162 metry nejvyšší stavbou v Libereckém kraji, střelmistr v sobotu za týden odstřelí.

Vojtěch: Testy na covid ve školách teď pokračovat nebudou, možná na podzim

Výsledky testování na covid-19 ve školách na začátku září ukázaly, že záchyty případů nákazy koronavirem nerostou, naopak někde klesaly. Ministerstvo zdravotnictví proto zatím nebude v plošném testování ve školách pokračovat. Uvažuje ale o tom,...

Zvedněte hlavu a podívejte se na nebe. Vzducholoď Zeppelin proletí nad Jabloncem

Král nebes nebo tichý vzdušný obr… I tak někteří přezdívají vzducholoď. Obyvatelům Jablonce se navíc naskytne možnost na obloze spatřit už tuto sobotu 75 metrů dlouhý Zeppelin NT. Jedná se o největší model vzducholodi na světě. Od pátku do neděle...

Policista skočil do vody a vytáhl topícího se muže

Pro osmadvacetiletou ženu a tři muže ve věku 27, 27 a 31 let, kteří se do Karlovarského kraje sjeli z různých koutů České republiky, se pohodové sobotní sjíždění řeky Ohře změnilo v boj o život. Čtveřice totiž nezvládla splavování Jezu Černý mlýn...

Jak se promění městský park v České Lípě? Město si nechá zpracovat studii

Město Česká Lípa chce přetvořit městský park v příjemné místo, kde budou smysluplně trávit volný čas obyvatelé i turisté. Nechá si proto zpracovat celkovou koncepci revitalizace.

Kdo postaví cyklostezku v Bílém Kostele? Kraj hledá firmu

Liberecký kraj získal dotaci na výstavbu cyklostezky v Bílém Kostele nad Nisou na Liberecku. Pro projekt za víc než 14,2 milionů korun hledá vhodnou firmu.

Obyvatelé Dobranova mohou klidně spát. Hráz Kachního rybníka je provizorně opravena

O poničení hráze Kachního rybníka ve Svojkově na Českolipsku jsme vás již informovali. Hráz poškodily červencové bleskové povodně. Nyní došlo na její provizorní opravu.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.