Počasí dnes10 °C, zítra9 °C
Čtvrtek 30. března 2023  |  Svátek má Arnošt

Objevujte nová místa v kraji. Naučná stezka na Kokořínsku vás provede mokřady

Hrady a zámky jste už navštívili, Jizerky a Lužické hory prochodili a lámete si hlavu, kam se o víkendu s rodinou či přáteli vypravit? Vydejte se prozkoumat mokřady na Kokořínsku.

Možná vás neláká procházka podmáčeným územím s blátivými cestičkami, kde se to v teplých dnech musí hemžit komáry. Mokřady nabízí ale mnohem víc, o tom vás může přesvědčit naučná stezka, která tudy provádí turisty již dvacet let. Pokud se sem vypravíte, zjistíte, jak výjimečným ekosystémem mokřad je i jak podstatnou funkci ve zdejší krajině plní.

Trasa naučné stezky je nenáročná, zabere přibližně půl hodinky, a vede po povalových chodníčcích nebo vyšlapaných pěšinách. Zvládnou ji i malí turisté, nicméně cesta není vhodná pro kočárky a invalidní vozíky.

„Turisté se nevyhýbají ani oblastem, které jsou chráněné. Je potřeba návštěvníky informovat o tom, v čem je to které území cenné a jak se tam mají chovat, aby jej třeba díky neznalosti neponičili,“ komentovala krajská náměstkyně Květa Vinklátová. Na stezce je pro návštěvníky připraveno celkem sedm zastavení.

Na nich získají nejrůznější informace. „Dozvědí se základní informace o mokřadech potoků Liběchovky a Pšovky, o ovlivnění těchto biotopů činností člověka, o původní vegetaci kolem menších toků, o samotné Liběchovce, o péči o mokřady, o stojatých vodách a o funkci mokřadů v krajině,“ uvedl mluvčí kraje Jan Mikulička.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Archiv Libereckého kraje

Štítky mokřady, turistika, výlet, kraj, CHKO Kokořínsko - Máchův kraj, naučná stezka, Lužické hory, Jizerské hory, Květa Vinklátová, Liběchovka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.