Počasí dnes14 °C, zítra17 °C
Neděle 24. září 2023  |  Svátek má Jaromír
Bez reklam

Šipkaři z Liberecka budou opět pomáhat na charitativním turnaji. Přispějí holčičce se vzácnou genetickou vadou

Už v neděli se v restauraci U Martina v Liberci koná velký šipkařský turnaj. Tentokrát ale nejde až tak o boj o vítězství, ale především o pomoc dvouleté Adélce, která se narodila se vzácnou genetickou vadou, kterou trpí jen několik lidí na světě. Peníze, které mezi sebou šipkaři vyberou, poslouží na zkvalitnění života Adélky.

„Jak už je u libereckých šipkařů zvykem, když je potřeba jdou veškeré osobní vítězství stranou a místo toho se pomáhá,“ řekl pořadatel turnaje Lubor Kozák.

V minulých letech stejným způsobem pomáhali Kateřině Bémové po těžké autonehodě a vybrali téměř dvě stě tisíc korun. Tentokrát budou pomáhat dvouleté bojovnici Adélce. „Všechny zveme na turnaj, kde budou moci přispět libovolnou částkou, koupit si lístky do bohaté tomboly, nebo si vydražit obálku s dražším obsahem,“ dodal.

Turnaj se koná v neděli od 11 hodin v restauraci U Martina.

Pomozte Adélce znovu žít

Adélka má vzácnou genetickou vadu, vadu sluchu, vadu zraku, má ptózu víček, nystagmus a nedorostlou sítnici. Adélka má opožděný psychomotorický vývoj, centrální hypotonický syndrom, jednu ledvinu atypického tvaru, zvětšenou jednu komoru v mozku, stáčí nožičky. Dále Adélka nemá sací a polykací reflex, tedy má zavedený PEG a nově i tracheostomii kvůli dýchání. Vybrané peníze mají Adélce zkvalitnit život - zajistit intenzivní rehabilitace, hipoterapie, rehabilitační pomůcky, zdravotnické pomůcky, případně ozdravný pobyt. Prostě vše, co bude Adélka v dané situaci potřebovat, aby se jednou alespoň malinko mohla přiblížit zdravým vrstevníkům a mohla si užívat život plnými doušky. Přispět lze prostřednictvím šipkařského turnaje, nebo sbírky.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto archiv rodiny

Štítky turnaj, šipky, liberec, u martina, adélka, sbírka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Šipkaři z Liberecka budou opět pomáhat na charitativním turnaji. Přispějí holčičce se vzácnou genetickou vadou  |  Společnost  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.