pondělí 20. září 2021 Oleg

Společnost

Příští týden srovná komín na Brandlu se zemí odstřel

Komín teplárny na Brandlu v Jablonci, který je se 162 metry nejvyšší stavbou v Libereckém kraji, střelmistr v sobotu za týden odstřelí.

Vojtěch: Testy na covid ve školách teď pokračovat nebudou, možná na podzim

Výsledky testování na covid-19 ve školách na začátku září ukázaly, že záchyty případů nákazy koronavirem nerostou, naopak někde klesaly. Ministerstvo zdravotnictví proto zatím nebude v plošném testování ve školách pokračovat. Uvažuje ale o tom,...

Zvedněte hlavu a podívejte se na nebe. Vzducholoď Zeppelin proletí nad Jabloncem

Král nebes nebo tichý vzdušný obr… I tak někteří přezdívají vzducholoď. Obyvatelům Jablonce se navíc naskytne možnost na obloze spatřit už tuto sobotu 75 metrů dlouhý Zeppelin NT. Jedná se o největší model vzducholodi na světě. Od pátku do neděle...

Policista skočil do vody a vytáhl topícího se muže

Pro osmadvacetiletou ženu a tři muže ve věku 27, 27 a 31 let, kteří se do Karlovarského kraje sjeli z různých koutů České republiky, se pohodové sobotní sjíždění řeky Ohře změnilo v boj o život. Čtveřice totiž nezvládla splavování Jezu Černý mlýn...

Jak se promění městský park v České Lípě? Město si nechá zpracovat studii

Město Česká Lípa chce přetvořit městský park v příjemné místo, kde budou smysluplně trávit volný čas obyvatelé i turisté. Nechá si proto zpracovat celkovou koncepci revitalizace.

Kdo postaví cyklostezku v Bílém Kostele? Kraj hledá firmu

Liberecký kraj získal dotaci na výstavbu cyklostezky v Bílém Kostele nad Nisou na Liberecku. Pro projekt za víc než 14,2 milionů korun hledá vhodnou firmu.

Obyvatelé Dobranova mohou klidně spát. Hráz Kachního rybníka je provizorně opravena

O poničení hráze Kachního rybníka ve Svojkově na Českolipsku jsme vás již informovali. Hráz poškodily červencové bleskové povodně. Nyní došlo na její provizorní opravu.

Zkvalitnění vodních ploch v regionu i nové výzkumné centrum v Liberci. Kraj oba projekty podpoří

Kraj podpoří přípravu nového výzkumného centra v areálu liberecké univerzity za 225 milionů korun i zlepšení kvality vodních ploch v regionu. Tento projekt vyjde na bezmála 20 milionů korun.

Mateřství je náročné. Relax, inspiraci a odpočinek nabídne Den pro mámu v Liberci

Každá matka je hrdinka. Už jen těhotenství je náročné a co teprve samotný porod a šestinedělí. Pro maminky, které se během mateřské potýkaly nebo stále potýkají s psychickými problémy, připravila organizace Úsměv mámy akci Den pro mámu.

Která alej v kraji je nejkrásnější? V letošním ročníku jsou zatím nominované čtyři

Anketa Alej roku opět rozhodne, která alej v Libereckém kraji ale také v celé republice je tou nejkrásnější. Loňské prvenství si v našem regionu odnesla Valdštejnská alej v Zahrádkách u České Lípy.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.