Počasí dnes0 °C, zítra-2 °C
Čtvrtek 7. prosince 2023  |  Svátek má Ambrož
Bez reklam

Nákaza mutací delta se potvrdila u dalších dvou návštěvníků klubu Bunkr

Nákaza koronavirem se potvrdila u dalších dvou návštěvníků klubu Bunkr v Liberci. Zareagovali na výzvu hygieniků, aby se nechali otestovat, řekl krajský hygienik Vladimír Valenta.

Testy už dříve delta mutaci koronaviru, dříve známou jako indickou, potvrdily u mladého muže, který byl v Bunkru 19. června. V té době ale ještě nevěděl, že je nakažený. Hygienici proto vyzvali k absolvování preventivního PCR testu ostatní návštěvníky klubu z předminulé soboty. „Z výzvy máme další dva pozitivní," uvedl Valenta.

Hygienici podle něj k vyhlášení výzvy přistoupili, protože v České republice, na rozdíl od jiných zemí, se návštěvníci restaurací či jiných zařízení nemusejí nijak registrovat. „Nechci rozebírat, jestli to je, nebo není lepší, ale prostě tady ta situace byla, proto jsem přistoupil k té výzvě," dodal Valenta.

Epidemie koronaviru je v Libereckém kraji na ústupu 16 týdnů v řadě. V posledních dvou týdnech nově potvrzených případů covidu přibývá maximálně do deseti denně, v přepočtu na 100 tisíc obyvatel je sedmidenní incidence na sedmi nových případech.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Denisa Albaniová

Štítky koronavirus, Liberec, delta, mutace, bunkr, opevnění, Vladimír Valenta, COVID-19, pandemie covidu-19, Česko, Liberecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Nákaza mutací delta se potvrdila u dalších dvou návštěvníků klubu Bunkr  |  Zdraví  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.