St 12. 8. 2026Klára
Fotbal

Zapomenutý fanoušek Baníku poničil vchod do Nisy. Jinak byl klid

Luboš Vrabec1 minuta čtení6. 4. 2014, 10:05
Obavy z fanoušků Baníku se nepotvrdili. Foto: Jaroslav Appeltauer
Obavy z fanoušků Baníku se nepotvrdili. Foto: Jaroslav Appeltauer · Foto: Jaroslav Appeltauer

Po výtržnostech fanoušků v zápase Baník – Sparta se na Ostravské raději přichystala i liberecká policie. Nic velkého se ale nestalo. Policie krátkodobě zadržela tři fanoušky kvůli nevhodnému chování na ulici. Ve dvě ráno zase narazila na hodně opilého Baníkovce, který se snažil dostat do OC Nisa a poničil přitom dveře.

Devatenáctiletého fanouška tu zřejmě zapomněli, nebo se mu z Liberce nechtělo, každopádně ve dvě ráno ho zadržela policie, když se snažil dostat do OC Nisa. „Domáhal se vstupu tak razantně, že tu poškodil dveře. Přímo na místě ho zadrželi pracovníci bezpečnostní agentury a předali ho policistům,“ popsala mluvčí policie Ivana Baláková. V neděli ráno ještě nebylo možné mladíka vyslechnout, prohru svého týmu zapíjel velmi intenzivně.

Jinak se během návštěvy z Ostravy nic zásadního nestalo. Do Liberce přijelo zhruba 250 fanoušků Baníku a celý zápas fandili. Klid byl také  ve městě před zápasem i po něm. První fanoušci  přijeli do Liberce před 11. hodinou dopoledne a většina město opustila krátce před 20. hodinou a odcestovala vlakem.  „V průběhu dne policisté krátkodobě zajistili tři fanoušky Baníku poté, co po nevhodném chování na veřejnosti neuposlechli výzev policistů, aby svého jednání zanechali,“ dodala Baláková.

Podle odhadů policie zápas sledovalo zhruba 2600 diváků, Slovan přitom ohlásil 4444 fanoušků. Slovan Baník porazil 3:2, když se dvakrát trefil Pavelka a jednou Šural.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook