pondělí 9. prosince 2019 Vratislav

Aktuálně

Výstavba nové školky v Jablonci finišuje. Mimořádný zápis proběhne v úterý

V Jablonci v těchto dnech dokončují výstavbu nové mateřské školky Arbesova. A už zítra proběhne mimořádný zápis do dvou tříd pro celkem 44 dětí.

V rytmu swingu byli oceněni neformální pečující Libereckého kraje

V pátek 30.11.2019 se v Grandhotelu Zlatý Lev v Liberci uskutečnil slavnostní večer pořádaný Sdružením TULIPAN “Ocenění pečujících osob Libereckého kraje 2019”.

Střední sklářská škola v Brodě i speciálně pedagogické centrum mají nové ředitele

Krajští radní jmenovali dva nové ředitele, kteří povedou jednak Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě na Jablonecku a také nové Speciálně pedagogické centrum logopedické a surdopedické v Liberci.

Muzeum v Semilech vystavuje nejvzácnější madonu celého regionu

Muzeum v Semilech láká na Sytovskou madonu. Málo známá, ale velmi vzácná gotická plastika pochází z přelomu 14. a 15. století a je vyřezaná z jednoho kusu lipového dřeva. Vzácný exponát muzeu zapůjčilo Biskupství litoměřické na dobu pěti let.

Policie zasahuje v Rochlici u muže, který se chce zřejmě zabít

V liberecké Rochlici v ulici Horní Kopečná právě zasahují policisté. Důvodem je možné sebepoškození muže.

Přestože liberecká Teplárna zdraží, domácnosti by měly ušetřit

Díky snížení sazby DPH na deset procent by měly domácnosti napojené na centrální rozvody ušetřit, i když Teplárna Liberec od Nového roku zdraží. Za rok by tak měly domácnosti ušetřit v řádu stovek korun.

Kraj připravil 40 milionů pro talentované děti i na kompenzační pomůcky

Liberecký kraj připravil do dotačního fondu na podporu školství, mládeže a sportu celkem 40 milionů. Peníze jsou určeny například pro talentované děti nebo na prevenci rizikového chování.

Sedmnáct mostů v kraji je v nejhorším stavu. Nyní se hledají dodavatelé na rekonstrukci

V příštím roce plánuje kraj rekonstrukci celkem tří mostů, které jsou v havarijním stavu. Nyní hledá firmy, které by se do rekonstrukcí za celkem 37 milionů pustily.

V Osečné skončí lékařská pohotovost. Byl o ni malý zájem

V Osečné na Liberecku už nebude lékařská pohotovost. Za minulý rok ji totiž vyhledalo pouze 242 pacientů. A kraj Lázním Kunratice za provoz této služby zaplatil přes milion korun.

Zraněného cyklistu hledali ve čtyři ráno strážníci

Na českolipské strážníky se v uplynulých dnech nad ránem obrátili kolegové ze zdravotnické záchranné služby. Potřebovali totiž pomoct při pátrání po zraněném cyklistovi.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.