neděle 15. prosince 2019 Radana

Aktuálně

Bedřichov čeká řada dopravních úprav. Vzniknou nové chodníky i navigační systém

Obec Bedřichov má v plánu celou řadu dopravních úprav. Nově by měl například autobus z Jablonce jezdit až na Maliník a zde by měla vzniknout otočku. Novinkou by měl být i navigační systém pro řidiče nebo nové chodníky.

Bedřichov letos poprvé vyzkouší nový zasněžovací systém

Během letošní zimy bude moci obec Bedřichov vyzkoušet úplně nový zasněžovací systém. Tavba vyšla na 6,7 milionu korun, přičemž Liberecký kraj uhradil v rámci dotace částku 5 milionů.

Centrum denních služeb v Jablonci získalo sociální automobil

Sociální automobily jsou v Česku již dobře známé. A dalším novým majitelem takového vozu je Domov a Centrum denních služeb Jablonec nad Nisou.

Cestujících ve veřejné dopravě v kraji významně přibylo

Podle meziročního srovnání přibylo cestujících ve veřejné dopravě v Libereckém kraji o bezmála devět procent. Hlavním důvodem jsou údajně výrazné slevy.

Včera večer zasahovali hasiči při požáru přístřešku v Turnově

K požáru přístřešku rodinného domu v Turnově vyjelo včera večer celkem šest jednotek hasičů.

Zatracované ubytovně Kovák se konečně blýsklo na lepší časy. Má nového majitele

S nenáviděnou a odpuzující ubytovnou na okraji Chrastavy, Kovákem, by se konečně mohlo začít něco dít. Nově má totiž úplně nového majitele.

Na liberecké škole se objevil další případ žloutenky. Děti mají omezené aktivity a lékařský dohled

Od začátku roku eviduje Krajská hygienická stanice (KHS) celkem 119 případů akutní žloutenky typu A. V poslední týdnu se objevil další případ na liberecké základce.

Český Google vyhledávač v tomto roce ovládl Karel Gott, Most a vejce Benedikt

Každý rok vydává Google přehled nejvyhledávanějších klíčových slov v několika kategoriích. Google vyhledávač Čechů nejčastěji zaznamenal jména jako Karel Gott, Jan Palach. Co se týče dalších, tak Čechy zajímaly demonstrace, jak uplést pomlázku...

Slovan si před zimní přestávkou poradil s Karvinou. Hosté se ale hodně zlobili u druhého gólu

Poslední podzimní utkání zvládl Slovan vítězně. Před slabou návštěvou rozhodl až ve druhém poločase. Nejprve se trefil Potočný a vítězství potvrdil střídající Mara po málo vídaném gólu, kdy se před hostujícím brankářem zjevili čtyř samotní hráči...

Jablonec používá rozpočtové provizorium už přes dvacet let. Ani příští rok nebude výjimkou

Stejně jako v posledních letech i v příštím roce začne město Jablonec s rozpočtovým provizoriem. V únoru by pak měl být dokončen samotný rozpočet.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.