středa 28. října 2020 Státní svátek

Aktuálně

Farmářské trhy budou i nadále. Ale prodejců bude méně

Vzhledem k současným nařízením souvisejícím s koronavirem budou Farmářské trhy s méně prodejci. Musejí se také dodržovat větší rozestupy. Přesto zatím organizátoři doufají, že se uskuteční i vánoční trhy.

Nejlepší českou pečovatelkou je Jana Pácaltová z jabloneckého Centra sociálních služeb

Jana Pácaltová, která pracuje v Jablonci nad Nisou v Centru sociálních služeb, získala ocenění v rámci Národní ceny sociálních služeb – Pečovatel/ka roku 2020.

Řidič u Starých Pekáren narazil do chodce. Policisté hledají svědky

Liberečtí policisté prošetřují dopravní nehodu, ke které došlo v ulici Hanychovská nedaleko Starých Pekáren minulý pátek, a hledají případné svědky.

Českolipská silnice na Kozly bude do poloviny prosince uzavřena

Práce na příjezdové silnici do Dubice uzavřou silnici vedoucí na Kozly. Kvůli rekonstrukci mostu bude silnice třetí třídy směrem na Kozly od středy do poloviny prosince pro dopravu uzavřena.

Čtrnáctiletá dívka opakovaně utíká z domu, pátrá po ní policie

Po nezletilé Valerii Balážové z Českolipska pátrá kriminální policie. Dívka opakovaně utíká od své matky ke kamarádovi na Děčínsku.

Ceny za nejlepší ekologické projekty jsou rozdány. Absolutním vítězem E.ON Energy Globe se stala obec Hostětín

Nejlepším ekologickým projektem České republiky a absolutním vítězem 12. ročníku soutěže E.ON Energy Globe se stala obec Hostětín. Dlouhodobě klade důraz na trvale udržitelný rozvoj s co největší šetrností k životnímu prostředí. Obec aktivně...

Vláda chce prodloužit nouzový stav do 3. prosince. Rozhodne se v pátek

Vláda požádá Sněmovnu o možnost prodloužit nouzový stav o měsíc do 3. prosince. To bylo schváleno na dnešním mimořádném zasedání a uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO). Letošní druhý nouzový stav zatím v České republice trvá od 5. října do 3....

U Potrubí, Fiňáky i Hřbiťák. Po vzoru Liberce vzniká mapa Živých jmen i v Jablonci

Živá mapa Liberce, za kterou stojí Technická univerzita, nabízí více než dva tisíce lidových označení po celém městě. Nově vzniká i mapa jabloneckého Mšena.

Za krádež mobilu hrozí třicátníkovi až osm let ve vězení

Až osmiletý trest by si mohl odpykat třicetiletý zloděj, který v době nouzového stavu ukradl v OC Nisa mobilní telefon.

Závěrečný koncert festivalu Lípa Musica se přesouvá na prosinec

Ve středu se měl v divadle v Novém Boru uskutečnit závěrečný koncert letošního ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica. Nakonec byl ale přesunut až do poloviny prosince.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.