čtvrtek 29. září 2022 Michal

Doprava

Liberecký kraj udělil dopravcům pokuty za nedodržování jízdních řádů či smluvních podmínek za dva miliony korun

Na dodržování smluvních povinností autobusovými i drážními dopravci pravidelně dohlíží Liberecký kraj, za první půlrok letos udělil sankce v hodnotě dvou milionů korun. Většina částky se týkala autobusové dopravy. V tiskové zprávě o tom...

Příští týden začne přestavba křižovatky u viaduktu. Řidiči musí počítat s komplikacemi

Je to jedna z nejvytíženějších křižovatek ve městě. Denně dopravním uzlem Švermova, Žitavská a Jungmannova projede deset tisíc aut. Vedení Liberce připravilo rozšíření křižovatky, práce začnou v pondělí a přinesou dopravní omezení.

Řidička na Jablonecku nezvládla projet zatáčku a dostala smyk. Narazila do pařezu

Nepřiměřeně rychlá jízda stála za pondělní dopravní nehodou na Jablonecku. Řidička nezvládla projet zatáčku a narazila. Musela být převezena do nemocnice.

Policisté si z autobusu posvítili na řidiče. Mnozí nepoužívají bezpečnostní pásy

Policejní autobus odhalil na Liberecku během dvou dnů více než šest desítek dopravních přestupků. Řidiči nejčastěji nebyli připoutaní nebo používali za volantem mobilní telefon.

Zaostřeno na ženy: speciální kurzy bezpečné jízdy

Liberecký kraj spolu s Týmem silniční bezpečnosti a BESIP přichystal i v tomto roce na Autodromu v Sosnové u České Lípy dva speciální kurzy bezpečné jízdy určené ženám. Již v loňském roce byl o tento kurz veliký zájem.

Dnes ráno vyjížděli hasiči do Nové Vsi u Frýdlantu k dopravní nehodě, při níž se zranili dva lidé. Komunikace musela být uzavřena. Nejde o jedinou nehodu, policie už řešila střet vozidel na průtahu Libercem i u Cvikova.

Silnice v Rynolticích je hotová. Komplikace zůstanou u Rozkoše

Stavební práce na silnici I/13 v Rynolticích byly o víkendu dokončeny. Uzavírka pro řidiče skončila a úsek je opět průjezdný. Komplikace ale způsobí stavba ekoduktu mezi Rynolticemi a Bílým Kostelem.

Výuka dopravní výchovy může být zábavná

neděle, 11. září 2022, 09:34Doprava

Výuka dopravní výchovy může být zábavná

Přípravu výuky dopravní výchovy usnadní semináře, které pro pedagogy mateřských a základních škol pořádá Tým silniční bezpečnosti. Mimo informací týkajících se aktuální legislativy silničních pravidel si z workshopu odnášejí nejnovější materiály...

Nový dopravce nasadí v Jablonci jen nové autobusy, potřebovat bude asi padesát řidičů

Pouze nové autobusy nasadí ČSAD Slaný ze skupiny ICOM transport v městské dopravě v Jablonci nad Nisou, kterou začne zajišťovat od února příštího roku. Objednáno má 27 autobusů s hybridním pohonem zhruba za 150 milionů korun. Potřebovat bude také...

Cyklista posilněný alkoholem nesmí do provozu

Cyklista, který si před nebo během jízdy na kole či koloběžce dá pivo, porušuje zákon. V Česku pro cyklisty platí nulová tolerance alkoholu. Zhruba u každého čtvrtého, který způsobí nehodu, je i přesto alkohol zjištěn. Policisté do konce...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.