středa 23. června 2021 Zdeňka

Z kraje

Kraj zřídí nové příspěvkové organizace pro zoologickou a botanickou zahradu

Na konci roku převezme Liberecký kraj zoologickou a botanickou zahradu od města Liberec. Krajští zastupitelé schválili zřízení dvou nových příspěvkových organizací Zoo Liberec a Botanická zahrada Liberec-LK od 1. července.

Návštěvnost turisticky oblíbených míst poznamenala koronakrize, provozovatelé nyní lákají na novinky

Koronavirus výrazně poznamenal návštěvnost turisticky oblíbených míst a atrakcí v našem regionu. Propad návštěvnosti o desítky procent v porovnání s rokem 2019 zaznamenali téměř všude, i v nejoblíbenějších turistických cílech Libereckého kraje,...

V meandrech Ploučnice vzniknou desítky nových tůní. Pomohou kuňce ohnivé

Nové tůně, které plánuje vybudovat Liberecký kraj v meandrech Ploučnice, by měly zlepšit život zdejších obojživelníků a vzácných žab, jako je kuňka ohnivá.

Koalice Zastavme špinavé prachy bojuje proti fosilním palivům. V Liberci protestovala před pojišťovnou

Otevřený dopis vyzývající pojišťovny k okamžitému ukončení podpory uhelného průmyslu, chtěli odpoledne předat zástupci koalice Zastavme špinavé prachy liberecké pobočce pojišťovny Generali. Ta ale dnes zavřela dřív.

Dnes začíná Anifilm. Nabídne 477 animovaných snímků

Dnešním dnem začíná v Liberci 20. ročník mezinárodního filmového festivalu Anifilm. Promítat se bude v kině Varšava, Severočeském muzeu i Lidových sadech.

Brankář Nguyen opouští Slovan. Doufal jsem, že to bude za jiných okolností, říká

V Liberci vstoupil do ligy, nakonec si tu zachytal i Evropskou ligu. Teď brankář Filip Nguyen bez fanfár odchází, letošní sezonu stráví ve Slovácku, které se paradoxně do pohárů letos na rozdíl od Slovanu dostalo a na hráče získalo i opci....

Český ráj trpí pod výkaly turistů. Odnést nebo zahrabat, radí nová kampaň

Český ráj to napohled? Ptá se v nové kampani Sdružení Český ráj parafrází na verš z české hymny. Tamní příroda je totiž cílem dvou milionů turistů ročně. Jenže ti někam musí chodit vykonávat potřebu. A jsme u kampaně, která se snaží naučit lidi,...

Na polygonu v Sosnové trénují učitelé autoškoly

Projekt Učme se přežít, který poskytuje motorkářům bezplatné kurzy na polygonech, pokračoval další aktivitou. Tentokrát se na autodromu v Sosnové sešlo 44 učitelů autoškol, kteří trénovali bezpečnou jízdu.

V červenci se turistům otevře radniční věž v Jablonci

Vyhlídka na radniční věži v Jablonci nad Nisou se otevře v červenci. Loni na ni v letní sezoně vystoupalo kolem 850 lidí.

Věřím, že tým postavíme dobrý, říká na startu přípravy Slovanu trenér Hoftych. S Gebrem je klub v kontaktu

Třetí sezonu zahajuje v Liberci trenér Hoftych. A znovu je to celkem podobné. Opory odešly, na klubu nyní je, aby sehnal náhrady a znovu vybudoval konkurenceschopný tým. „Věřím, že se to povede, nějaké zkušenosti už s tím máme,“ říká Pavel Hoftych...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.