Počasí dnes10 °C, zítra12 °C
Úterý 21. března 2023  |  Svátek má Radek

Liberecko

Emoce na hřišti i po zápase. Slovan zveřejnil výhružky i rasistické urážky Ndefemu

Utkání mezi Slovanem a Slavií bývají vždy vyhecovaná a jinak tomu nebylo ani v rámci 24. kola, které se hrálo U Nisy. Zápas přinesl několik sporných situací, penaltu i vyloučení, především závěr byl pořádná divočina. Emoce ale bohužel nezůstaly...

Špičkový výkon i design v produktech Apple – iWant otevírá první Apple Premium Partner prodejnu v Liberci

První ikonická prodejna Apple Premium Partner (APP) značky iWant od února láká zákazníky v samotném centru Prahy. Druhá prodejna APP na sebe nenechala dlouho čekat a v pátek otevřela v Liberci.

Město rozdá dalších 1500 hnědých popelnic. Všechny bude vyvážet jen jednou za dva týdny

Liberec letos rozdělí dalších 1500 speciálních hnědých nádob na třídění bioodpadu. Zároveň prodlouží interval jejich vývozu z jednoho týdne na 14 dnů. Zatím je po městě rozmístěno 3300 popelnic na bioodpad.

Připravovaná rekonstrukce Sokolské začala kácením. Stavbu chce město zahájit v létě

V létě má začít rekonstrukce Sokolské ulice v Liberci. Tu připravuje město ve spolupráci s Libereckým krajem a obnova necelého půl kilometru dlouhého úseku vyjde asi na 79 milionů korun. Už nyní ale kvůli chystané rekonstrukci proběhlo kácení...

Liberec loni z parkovného získal rekordních 28 milionů, i tak zvažuje zdražení

Liberec loni z parkovného na městských parkovištích získal rekordních 28 milionů korun. Podle primátora Jaroslava Zámečníka (Starostové pro Liberecký kraj) se přesto nedá vyloučit, že sazby za parkování ještě letos zvýší.

V botanické zahradě se dočkali, stoletý žlutokap vykvetl. Zajděte se podívat

Dlouho očekávaný okamžik je tady. V Botanické zahradě v Liberci vykvetl žlutokap šedý - Xanthorrhoea glauca alias "Black boy". Jde o raritu, protože nikde neočekával, že více než stoletá rostlina vykvete. Nenechte si tuto podívanou ujít.

Jak jsou na tom děti po sto letech? Liberečtí výzkumníci zopakují historické měření

V roce 1923 zorganizovali otec a syn Roubalovi unikátní měření tělesné zdatnosti českých a slovenských dětí. Liberečtí výzkumníci z místní univerzity se nyní měření rozhodli zopakovat, výsledky by pak měly přinést srovnání dětí dnes a před sto lety.

Jako pavučina s kapkami rosy. Na TULce vyvíjejí materiál inspirovaný přírodou

Nanomateriál schopný zachytit vzdušnou vlhkost a díky tomu ochladit klima ve městě vyvíjejí vědci na Technické univerzitě v Liberci. Inspirací byla autorovi myšlenky, studentovi architektury Janu Koníčkovi, pavučina se zachycenými kapkami rosy, a...

Nevzhledný Kovák v Chrastavě je již minulostí. Nahradí ho supermarket

Přesně týden trvala demolice objektu, kterého se město Chrastava snažilo zbavit již dlouhé roky. Na místě nyní již neexistujícího Kováku vyroste supermarket.

Řidič dodávky srazil v Liberci chodkyni a z místa ujel. Žena zraněním podlehla

Včera odpoledne došlo v Liberci v ulici Švermova ke střetu automobilu s chodkyní. Nezodpovědný řidič od nehody ujel. Žena dnes na následky zranění zemřela.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.