pátek 27. května 2022 Valdemar

Liberecko

Osud Skloexportu je stále nejasný. Liberecký kraj se na jeho využití se státem nedohodl

Na využití bývalého Skloexportu pro ukrajinské uprchlíky se zatím Liberecký kraj se státem nedohodly. Objekt je 15 let prázdný a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se ho marně snaží prodat, o budovu má zájem Liberecký kraj,...

Prima FRESH festival v Liberci nabídne Oscarové delikatesy a živé koncerty

Kuchařská esa v čele se Zdeňkem Pohlreichem, delikatesy světové úrovně, špičkové restaurace, škola kávy, vinaři i malé pivovary a k tomu živé koncerty. To je stručný výčet toho, co nabídne Prima FRESH festival 2022 v Liberci, a to v pátek a v...

Gymnázium Frýdlant má unikátní relaxační studovnu. Vytváří zdravé pracovní prostředí

Místo skladu relaxační studovna pro žáky i vyučující. Gymnázium Frýdlant se může pyšnit jedinečnou odpočinkovou a pracovní místností s vybavením, které vytváří zdravé pracovní prostředí.

Policie obvinila celníky z Liberecka. Vynášeli informace o kontrolách heren

Dva celníci z Liberecka byli obviněni Generální inspekcí bezpečnostních sborů z vynášení neveřejných informací, například o kontrolách, které proběhnou v kasinech a hernách. Obviněným mužům hrozí šest a deset let vězení.

Kurz pro řidičky a řidiče autobusů se otevře v červnu. Na budoucí autobusáky čekají zkušební jízdy na linkách MHD

Autoškola Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce Nad Nisou (DPMLJ) otevírá již 13. června jeden z dalších kurzů, tentokrát pouze pro řidiče autobusů MHD. Na vlastní náklady si dopravce již tradičně připravuje svoje zaměstnance na pozice...

Liberecká nemocnice dočasně uzavře sedm operačních sálů. Při stavbě se objevily problémy s konstrukcí

Nemocnice v Liberci bude muset od poloviny července neplánovaně na několik měsíců uzavřít všech sedm operačních sálů v pavilonu chirurgie. Ve špatném stavu je konstrukce mezi dvěma patry.

Z krajského asistenčního centra vykázali sedm uprchlíků. Žádali o dávky podruhé

V Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině v Liberci stále klesá počet příchozích. Během uplynulého víkendu však dorazila do centra skupina osob, která již dříve byla jinde registrovaná. Nárok na další pomoc v podobě dávek tak uprchlíci neměli.

Liberečtí radní změnili názor, Malé divadlo má šanci na zateplení budov

Liberečtí radní změnili názor a souhlasí s tím, aby město pokračovalo v přípravě projektu zateplení budov Malého divadla za 157 milionů korun. Rozhodnutí o tom, zda město nechá budovy opravdu zateplit, nechají na novém vedení radnice.

V liberecké knihovně se uskuteční přednáška k výročí heydrichiády. Velkou akci plánuje příští rok Rovensko

V Liberci bude k 80. výročí nechvalně známé heydrichiády přednáška v krajské knihovně. V Rovensku pod Troskami, jemuž hrozilo vyhlazení podobně jako Lidicím a Ležákům, bude za rok větší vzpomínková akce. 

Rekonstrukce ZŠ Jabloňová začne letos na podzim. Vyjde na více než sto milionů

Na podzim by měla začít v Liberci rekonstrukce ZŠ Jabloňová ve Starých Pavlovicích za více než 100 milionů korun. Děti ze druhého stupně se kvůli tomu budou muset přemístit na více než rok do náhradních prostor. Za výukou budou muset dojíždět na...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.