pátek 25. září 2020 Zlata

Jablonecko

Základku v Rýnovicích museli evakuovat hasiči kvůli požáru elektrického vedení

Dnes krátce před polednem vyjely jednotky hasičů k Základní škole Rýnovice v Jablonci nad Nisou, kde došlo k požáru elektrického vedení. Všechny osoby tak musely být z budovy školy evakuovány.

Štefan Margita se představí v Jablonci v roli šansoniéra

Tenorista Štefan Margita zařadil do svého nového koncertního programu mimo obvyklých světových operních árií i šansony. Poprvé pořad představí 1. října v Městském divadle v Jablonci nad Nisou. Doprovodí ho renomované Moravské klavírní trio.

Jablonec chystá rekonstrukci vzduchotechniky bazénu za 26 milionů

Rekonstrukci vzduchotechniky plaveckého bazénu připravují v Jablonci nad Nisou. Zařízení je v havarijním stavu a výměnu nutně potřebuje. Náklady projektanti odhadli na 26 milionů korun. Nová vzduchotechnika by měla přispět ke snížení spotřeby...

Obvinila majitelku sražené kočky z týrání. Nařknutí prověřuje policie i veterináři

Na jedné straně smrt nevinného zvířete, na druhé necitlivé až brutální komentáře na sociálních sítích hraničící až s výhrůžkami. Případem usmrcené kočky a podmínkami chovu zvířat v Jablonci nad Nisou se zabývá Policie ČR i Státní veterinární...

Nová pravidla umožní vyhodit z jabloneckých parků osoby, které se chovají nevhodně

V Jablonci platí nová pravidla pro pohyb v parcích. Ta umožní vykázat z parků osoby, které se chovají hrubě nebo urážlivě.

Do Jablonce jezdil poslední tramvají, do rána vykrádal auta. Za dvě noci jich stihl šestadvacet

Kriminalisté zadrželi sedmačtyřicetiletého muže, který se podle jejich zjištění v průběhu dvou nocí vloupal do 26 aut v Jablonci nad Nisou. Muž je stíhán vazebně, hrozí mu až tři roky vězení. „Do Jablonce jezdil poslední tramvají z Liberce a do...

Srážka auta s cyklistou. Řidička na stopce nedala přednost

K dopravní nehodě došlo ve středu odpoledne v prostoru křižovatky ulic Nemocniční a Česká v Tanvaldu. Srazilo se tam auto s cyklistou, ten při nehodě utrpěl lehčí zranění.

Sjel ze silnice a auto zapíchl do hromady tlejícího sena. Řidič nadýchal skoro 3,5 promile

Jablonečtí policisté šetří nehodu, ke které došlo v pátek hodinu po půlnoci. Řidič Škody Fabia vyjel v Koberovech ze silnice a havaroval. Po příjezdu policistů nadýchal 3,46 promile alkoholu.

Nejlepším místem k podnikání v Libereckém kraji je opět Jablonec

Nejlepším místem k podnikání v Libereckém kraji je opět Jablonec nad Nisou. Na první příčce se umístil ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys. Jablonečtí podnikatelé oceňují přívětivý přístup veřejné správy k podnikatelům a celkově kvalitní...

Turisty by měl do Jablonce lákat nový Bižutérní ostrov, čtvrť spojující Eurocentrum i muzeum

V rámci projektu Křišťálové údolí by mohla v Jablonci vzniknout jakási čtvrť nebo ostrov, který by tvořil turistické centrum a zázemí pro návštěvníky se zájmem o sklářství a bižuterii.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.