pondělí 14. června 2021 Roland

Jablonecko

Testy v Domově důchodců ve Velkých Hamrech žádné další nakažené neodhalily

Domov důchodců se opět otevře návštěvám. Provedené testy totiž neodhalily žádné další nakažené koronavirem. PCR testováním prošlo ve čtvrtek 60 lidí, které hygienici ve spolupráci s pracovníky domova vytipovali, protože přišli s nakaženými do...

Extrémní zájem o psy i vyšší všímavost. Někdy je to až moc, říká vedoucí útulku Dagmar Kubištová

Během pandemie extrémně vzrostl zájem o štěňata i dospělé psy. Ceny štěňat se vyšplhaly i o několik desítek tisíc korun a velkému tlaku čelí i útulky. Nápor zažívá také Státní veterinární správa (SVS) a ochránci zvířat obecně. V době koronaviru...

Policisté hledají svědky střetu osobáku s motokoloběžkou v Jablonci

Jablonečtí policisté aktuálně prošetřují dopravní nehodu, ke které došlo na konci května v ulici Belgická v Jablonci nad Nisou.

Senior podlehl koronaviru, i když byl očkovaný. Zřejmě ho nakazila pracovnice domova důchodců

Kvůli koronaviru museli uzavřít Domov důchodců ve Velkých Hamrech. Jeden z klientů už nemoci podlehl, přestože byl počátkem roku proti covidu-19 očkovaný. Nákaza se prokázala také u dalšího klienta, nakažená je i pracovnice z přímé péče. Ta...

Titul Památka roku získal secesní dům v Jablonci za vkusnou a citlivou rekonstrukci

Do soutěže o udělení titulu Památka roku 2020 se přihlásily celkem čtyři stavby. Vítězem se stal zrekonstruovaný secesní dům v Korejské ulici v Jablonci nad Nisou.

Liberecký bazén vítá po dlouhé pauze první návštěvníky. V Jablonci je zatím zavřeno

Liberecký městský bazén se včera otevřel veřejnosti. Na příval návštěvníků zatím ale stále čeká. Jablonecký bazén zatím zůstává kvůli technické závadě uzavřen. Otevřít by se měl příští týden.

Jablonecké 4X Revelations bude. Nemohli bychom to lidem udělat, říká Tomáš Slavík

Zatímco pořadatelé postupně stahují plánované akce a znovu přesouvají události na vzdálenější termíny, v Jablonci na „Dobračce“ se i přes všechna omezení připravuje závod světové série ve fourcrossu horských kol JBC 4X Revelations 2021.

Motorkář kvůli rychlosti nezvládl jízdu na kostkách. Skončil v nemocnici

Jablonečtí policisté se v současné době zabývají dopravní nehodou motorkáře, ke které došlo v ulici Souběžná. Ten havaroval kvůli nepřiměřené rychlosti.

David Ota z rýnovické věznice zachránil život kolegovi, dostal medaili za statečnost

Praporčík David Ota zachránil život svému kolegovi během služby ve Věznici Rýnovice v Jablonci nad Nisou. Na konci května za tento čin obdržel medaili za statečnost.

Někdo nařezal strom pilou. Město ho muselo pokácet

Zcela zbytečně muselo město Jablonec nechat odstranit vzrostlý strom břízy, kterou neznámý pachatel poškodil v ulici Průmyslová. Po vandalovi pátrá policie.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.