pondělí 19. dubna 2021 Rostislav

Jablonecko

Hasiči vytáhli z jablonecké přehrady psa, pod kterým se prolomil led

Na příliš tenký led se se dnes ráno vydal pes na přehradě v Jablonci. Naštěstí pomoc dorazila včas a hasiči ho vytáhli na břeh.

Práce na silnici I/10 v Harrachově zkomplikují cestu do Polska

Stavební práce na frekventované silnici I/10 v Harrachově zkomplikují od dubna cestu do Polska. Pracovat se bude na třech místech a dopravu tam budou kyvadlově řídit semafory. Už v tomto týdnu začaly práce na výstavbě provizorního mostu Na Mýtě,...

Budoucnost dopravy v Jablonci a Liberci? Méně aut, více pěších a plynulejší provoz

Parkování, provoz ve špičkách a doprava obecně jsou velmi diskutovanými a v řadě případů palčivými tématy ve všech větších městech. Nejinak tomu je v Jablonci a Liberci, kde v současné době vzniká Plán udržitelnosti městské mobility. Ten zahrnuje...

Požár domu v Pěnčíně. Neobydlený objekt byl celý v plamenech

Kolem čtvrté hodin ráno vyrazili hasiči k požáru domu v Pěnčíně – Huti na Jablonecku. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu, dům byl při příjezdu hasičů celý v plamenech.

(NE)OBYČEJNÍ: Aleš Sedláček propadl jízdě na jednokolce. Sjel na ní Ještěd i Dobračku

Kolem jablonecké přehrady se to celoročně hemží stovkami běžců, cyklistů, turistů, rodin s dětmi… Ale jezdec na jednokolce, to je stále ještě rarita. Jedním z těch, co propadli tomuto netradičnímu sportu, je i Aleš Sedláček.

Poštovní v dolním centru Jablonce se uzavřela. Pokládají zde finální povrch

Práce v ulici Poštovní komplikují od včerejšího dne dopravu v dolním centru Jablonce. Práce by měly být hotové do 6. dubna.

Vážná nehoda mezi Brodem a Malou Skálou, čelně se srazilo auto s náklaďákem

Všechny složky záchranného systému zasahovaly po poledni u dopravní nehody na silnici I/10 mezi Železným Brodem a Malou Skálou. Nedaleko vodní elektrárny došlo k čelní srážce nákladního a osobního auta. Silnice byla několik hodin uzavřená.

Jablonec si vezme úvěr na 20 milionů. Za peníze opraví bezmála 50 bytů

Jablonec má v plánu zrekonstruovat na 48 bytů, z nich se přibližně polovina nachází na Žižkově vrchu. Na jejich opravu si vezme 20 milionový úvěr.

Podještědské derby pro Jablonec. Hlavou po rohu rozhodl Kubista

Také druhé derby této sezony vyhrává Jablonec. Tentokrát 2:1. Po půli vedl gólem Schranze, Liberec pak zkraje druhého poločasu vyrovnal z penalty, domácí ale za několik desítek sekund dali druhý gól a vítězství už udrželi.

Jablonec vypíše soutěž na externího dopravce MHD od února 2023

Jablonec vypíše veřejnou soutěž na nového dopravce, který bude MHD zajišťovat po dobu deseti let od 1. února 2023. Zastupitelé tak rozhodli o upřednostnění externího dopravce oproti vlastnímu.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.