sobota 23. ledna 2021 Zdeněk

Semilsko

Na jilemnické náměstí po roční pauze dorazil Krakonoš. Sněhovou sochu opět vytvořil výtvarník Josef Dufek

Krkonošská Jilemnice má po dvou letech na náměstí sněhovou sochu Krakonoše. Opět ji vytvořil výtvarník Josef Dufek, letos měl k ruce tři pomocníky. Letošní Krakonoš se od předchozích odlišuje tím, že v ruce nemá klobouk ani fajfku, větší je...

Polyfunkční centrum v Turnově je téměř dokončeno, bude zde sídlit Fokus

Zcela nová budova polyfunkčního centra v Turnově je v současné době těsně před dokončením. Po dokončení zde bude působit Fokus Turnov.

Místo školy ordinace a byty. Rokytnice chce přestavit nevyužívaný objekt

Nevyužívanou školu chtějí v Rokytnici nad Jizerou přestavět na nájemní byty a ordinace pro lékaře, řekl starosta Petr Matyáš (Starostové pro Liberecký kraj). Dostupné bydlení v oblíbeném krkonošském středisku chybí.

FOTO: V Dolánkách havaroval sypač. Ve svahu se zastavil až o strom

Dnes dopoledne došlo k havárii nákladního automobilu, konkrétně sypače, na silnici I/10 mezi Turnovem a Harrachovem nedaleko odbočky k Dlaskovu statku.

Při požáru roubenky ve Víchové zřejmě zemřel její majitel

Policie vyšetřující případ požáru roubenky ve Víchové nad Jizerou pracuje s domněnkou, že zemřelý muž nalezený uvnitř objektu byl asi její dvaaosmdesátiletý majitel.

Paleokoryto Jizery nebo vulkanický Káčov. Geopark v Českém ráji se rozšířil o desetinu

Zhruba o desetinu se rozšířilo území geoparku v Českém ráji, který patří na seznam UNESCO. Obohaceno bylo o geologicky cenné lokality u Mnichova Hradiště, Železného Brodu a Nové Paky, informovala ředitelka geoparku Blanka Nedvědická. „Nová...

Požár ve Víchové způsobil půlmilionovou škodu. Příčina je v šetření

Až k půl milionu korun se vyšplhala předběžná škoda, která vznikla při požáru roubenky ve Víchové nad Jizerou. Požár si vyžádal jeden lidský život.

Hasiči ve Víchové bojovali s požárem roubenky. Uvnitř našli tělo muže

Rozsáhlý požár zasáhl dnes odpoledne jeden z domů ve Víchové nad Jizerou. Roubenka byla při příjezdu hasičů celá v plamenech. Na místě bylo osm jednotek hasičů. Ti nakonec v chalupě našli tělo muže, požár si tak vyžádal jeden lidský život.

První letošní miminko v kraji se narodilo v Jilemnici. Dostalo jméno Mariana

První miminko v Libereckém kraji se na Nový rok narodilo v Jilemnici. Holčička dostala jméno Mariana.

Při požáru rodinného domu nedaleko Jilemnice zemřel člověk

Při požáru rodinného domu v obci Kruh nedaleko Jilemnice zemřel v pátek večer muž. Hořelo uhlí a dřevo v kotelně. Příčinou vzplanutí byla zřejmě technická závada, přesná příčina se vyšetřuje, řekl Jan Přenovský, zastupující mluvčí krajských hasičů.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.