čtvrtek 12. prosince 2019 Simona

Semilsko

Turnov patrně bude potřebovat úvěr, aby mohl dodělat divadlo i knihovnu

Turnov si zřejmě bude muset vzít úvěr, aby mohl zaplatit všechny velké plánované investice. Jedná se zejména o dostavbu divadla a výstavbu zcela nové knihovny.

Muzeum v Semilech vystavuje nejvzácnější madonu celého regionu

Muzeum v Semilech láká na Sytovskou madonu. Málo známá, ale velmi vzácná gotická plastika pochází z přelomu 14. a 15. století a je vyřezaná z jednoho kusu lipového dřeva. Vzácný exponát muzeu zapůjčilo Biskupství litoměřické na dobu pěti let.

Potok Stebenka, který protéká Turnovem, se dočká revitalizace

Po více než desetiletém úsilí turnovské radnice je revitalizace potoku Stebenka konečně na obzoru. Město se dohodlo na uzavření memoranda s Povodím Labe. Náklady by se měly vyšplhat do desítek milionů korun.

Výstavbu Alzheimer centra v Turnově nezastaví ani zima

Výstavba budovy Alzheimer centra v Turnově bude pokračovat i v zimních měsících. Během posledních dní dostala budova nejen střechu ale také ocelový krček, který celý objekt propojil se sousedním Domovem důchodců Pohoda.

Čistírna vod v Turnově se v příštím roce dočká rekonstrukce

V příštím roce začne rekonstrukce turnovské čistírny odpadních vod. Náklady se pohybují okolo 70 milionů korun.

Turnov mít vlastní okres nebude, i tak je ale radnice spokojená. Nepřijde o status obce s rozšířenou působností

Přestože okres Turnov nevznikne, vedení města si minulý týden oddechlo. I nadále budou moci občané běžnou agendu vyřizovat v Turnově.

Turnov shání prostředky na výstavbu pumptrackové dráhy.  Můžete si koupit třeba zatáčku

Turnované si v rámci participativního rozpočtu schválili výstavbu pumptrackové dráhy. Město nyní hledá finanční prostředky. Náklady totiž výrazně přesahují prvotní předpoklady.

Most přes Jizeru v Turnově bude opět plně průjezdný. Uzavírka skončí na konci měsíce

Uzavírka na pětatřicítce vedoucí přes Jizeru by měla trvat už jen do 30. listopadu. Během zimního období bude silnice plně průjezdná. Stavební práce se sem vrátí opět na jaře.

Od prosince bude průjezdná silnice mezi Turnovem a Ohrazenicemi

Velká rekonstrukce silnice druhé třídy č. 610 pokračuje. Za půl roku se práce mezi Turnovem a Svijany i v ulici Nádražní výrazně posunuly. Na zimu odsud zmizí stroje i pracovníci a znovu se sem vrátí na jaře. Od 1. prosince ale bude další úsek...

Komplikace v Jilemnici jsou u konce. Rekonstrukce krajské silnice skončila

Ke zvýšení plynulosti a bezpečnosti provozu a také chodců přispěje dokončená rekonstrukce Žižkovy ulice v Jilemnici, která je součástí krajské silnice 286. Na modernizaci téměř za 64 milionů korun získal Liberecký kraj evropskou dotaci z...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.