pondělí 19. dubna 2021 Rostislav

Semilsko

Oprátka několikanásobného vraha, upíři a rakve. Výstava v Turnově přibližuje smrt v Pojizeří

Muzea a galerie asi zůstanou ještě nějakou dobu zavřené. Přesto do nich můžete občas nahlédnout, třeba jako právě nyní do toho v Turnově. Muzeum Českého ráje připravilo výstavu s názvem Na poslední cestě a provede vás po ní online.

Motorkář ujížděl policii dvacet kilometrů. Osudnou se mu stala lesní cesta

Dobrých dvacet kilometrů pronásledovali policisté sedmačtyřicetiletého muže, který se ve večerních hodinách proháněl na své motorce po dálnici D10. Hlídka právě kontrolovala dodržování vládního opatření ohledně pohybu mezi okresy a nezdálo se jí,...

Nové dílny pro zedníky i elektrikáře. V Semilech vznikne Centrum odborného vzdělávání.

Liberecký kraj bude mít další Centrum odborného vzdělávání. Vznikne na Střední škole Semily. Nové dílny dostanou zednici, elektrikáři či zedníci, rekonstrukcí ale projdou i další části školy. Cílem je školu zmodernizovat tak, aby odpovídala...

Hvězdárna Turnov by si zasloužila rekonstrukci. Bez dotace to ale nepůjde

Úprava okolí i propojení se sídlištěm Výšinka, to vše by měla přinést plánovaná rekonstrukce turnovské hvězdárny. Vše ale závisí na získání dotace.

Tabule se zvuky ptáků nebo stromové pexeso. V Semilech mají novou naučnou stezku

Nově se mohou turisté a cyklisté na trase podél Jizery v Semilech zastavit u nové naučné stezky. Ta pobaví zejména rodiny s dětmi.

Stříkali po lidech z auta tekutinu, policie už je zná. Nikomu jsme nechtěli ublížit, litují

Policie už dopadla čtveřici mladých lidí, kteří v Turnově stříkali z jedoucího auta na lidi neznámou tekutinu ze stříkací pistole. Jde o dva mladíky a dvě dívky. Policistům uvedli, že šlo jen o vodu a že nechtěli nikomu ublížit. Za své počínání...

Turnovákům vadí stavba bytovky na Vrchhůře. Starosta se omlouvá

Velkou diskusi plnou emocí vyvolalo zveřejnění fotografií výstavby bytového domu ve Slunečné ulici na Vrchhůře v Turnově. Lidem vadí především předimenzovanost celé stavby, která podle mnoha z nich do okolí nezapadá. Na diskusi už zareagoval i...

Partička v Turnově stříkala po lidech neznámou tekutinu. Podle policie to nebylo kvůli nezakrytí úst

Policisté se nyní zabývají případem z Turnova, ve kterém partička ve vínovém autě značky Subaru stříkala po lidech z okénka neznámou štiplavou látku. Útočníky odhalil kamerový systém.

Do soutěže na nový pavilon ve Vysokém se přihlásilo osm firem

Město Vysoké nad Jizerou získalo celkem osm nabídek v soutěži na výstavbu nového pavilonu. Nabídky se pohybují od 70 do 80 milionů bez DPH.

V průrvě skal uvízl pes. Ven mu pomohli až hasiči

K záchraně zvířete během včerejška vyjížděli hasiči z Liberce, Semil i Turnova na Hrubou Skálu. Ve zdejších skalách totiž uvízl pes.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.