středa 22. září 2021 Darina

Semilsko

V 89 letech zemřel akademický malíř Vladimír Veselý

V 89 letech zemřel akademický malíř a grafik Vladimír Veselý, který byl spojený s Pojizeřím. Za několik dnů měl zahájit výstavu svých grafických prací v muzeu v Semilech. O jeho úmrtí dnes informoval ředitel muzea v Semilech Miroslav Šnaiberk.

Opomíjený klenot Turnova. Ducháčkův dům je ukázkou pozdního kubismu

Turnovskou ulicí U Nádraží prochází denně mnoho lidí, jen málokdo si ale všimne architektonického skvostu. Ducháčkův dům je přitom povedeným příkladem doznívání kubismu ve dvacátých letech 20. století.

Housle s hadí kůží a pošetky. Krkonošské muzeum rozšířilo sbírku o vzácné hudební nástroje

Památník zapadlých vlastenců, který se nachází v Pasekách nad Jizerou a který je pobočkou krkonošského muzea Správy KRNAP, se může nově pochlubit hudebními nástroji, které v minulosti vlastnil houslař a pasecký rodák Josef Vedral. Muzeum je...

Betonový bazének nahradila fontána. Turnov dokončil rekonstrukci sídliště u nádraží

Sídliště u turnovského nádraží prošlo finální etapou úprav, v rámci které se podařilo obnovit nevzhledné prostranství před nákupním centrem. Zchátralou vodní plochu nahradila moderní fontána. Revitalizaci této lokality se podařilo dokončit po...

Meteorologové varují před silnými bouřkami. V platnosti je povodňová pohotovost

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu varující před bouřkami a zároveň je v platnosti povodňová pohotovost. Obě výstrahy se týkají také Libereckého kraje.

V Turnově hořela střecha textilní továrny Juta, škoda zřejmě přesáhne

V Turnově hořela střecha textilní továrny Juta v Palackého ulici. Podle prvních odhadů škody zřejmě překročí milion korun. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu, na místo povolali výškovou techniku i lezeckou skupinu a střechu museli částečně...

Semily opakují konkurz na ředitele waldorfské školy, komise nikoho nevybrala

V Semilech opakují konkurz na ředitele waldorfské základní a střední školy. Původního ředitele Ivana Semeckého radní v dubnu odvolali, když porušil vládní nařízení - umožnil přístup do školy i netestovaným dětem a ve třídách nevyžadoval nošení...

Škodovka se zřítila do potoka, řidiče odvezli záchranáři do nemocnice

K dopravní nehodě došlo v pátek ráno na silnici u Bozkova na Semilsku. Řidič Škody Octavia se tam s autem zřítil do potoka Vošmenda. Při nehodě se zranil.

V parku u turnovského muzea vznikne venkovní expozice geoparku

V parku u Muzea Českého ráje v Turnově vznikne ještě letos venkovní expozice geoparku. Náklady na její vybudování jsou přibližně 1,2 milionu korun.

Policisté pátrali po muži. Našli ho mrtvého pod Raisovou vyhlídkou na Turnovsku

Policisté v uplynulých hodinách pátrali po pohřešovaném pětapadesátiletém muži v okolí Modřišic na Semilsku. Našli ho bohužel bez známek života.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.