čtvrtek 27. února 2020 Alexandr

Semilsko

Zákaz návštěv nově platí i v turnovském Domově důchodců Pohoda

Od dnešního dne platí zákaz návštěv v turnovském Domově důchodců Pohoda.

Při požáru bytu v Jilemnici byl vážně zraněn jeden člověk

K požáru bytu vyjížděli v noci na dnešek hasiči v Jilemnici. Z bytu vyvedli dva lidi, jednoho z nich si převzala záchranná služba. Zranění bylo kvalifikované jako středně těžké, silně se nadýchal kouře, pacienta záchranáři převezli na ARO do...

V Turnově se chystá kácení hned na několika místech. Současné stromy nahradí nové

Během vegetačního klidu, který trvá do konce března, chce Turnov pokácet stromy, které jsou nemocné a jinak nebezpečné.

Vedle muzea Českého ráje začne rekonstrukce domu, kde bude stálá expozice Viléma Heckela

Ještě letos se pustí muzeum Českého ráje do rekonstrukce domu, kde v budoucnu bude stálá expozice Viléma Heckela. Zároveň se sem rozšíří expozice mineralogie nebo například údržbářské dílny.

V Harrachově to vře, město nemá dost zastupitelů. Toho humusu bylo tolik, říká bývalá starostka

Harrachov bude po změně vedení bez rady města. Důvodem je, že počet zastupitelů klesl pod zákonem daný minimální počet 11 členů. V patnáctičlenném zastupitelstvu města s 1600 obyvateli zůstalo devět zastupitelů. Starosta Harrachova Jaroslav Čech...

Žáčků s cizím mateřským jazykem přibývá. Pedagogové se snaží na trend reagovat

V posledních letech se ve školách objevuje stále více dětí, jejichž mateřským jazykem není čeština. V Turnově se proto uskutečnil seminář pro pedagogy právě na toto téma.

FOTO: V Jenišovicích hořel přístřešek u domu plný dřeva

Pět jednotek vyjelo krátce po jedné hodině ranní k nahlášenému požáru domu v Turnově v Jenišovicích. Konkrétně šlo o přístřešek, ve kterém bylo uskladněno dřevo. Po příjezdu hasičů na místo bylo uskladněné dřevo kompletně v plamenech.

FOTO: Letící led z protijedoucího vozu zničil přední sklo a vletěl do auta. Zranil řidiče i psa

Hodně nepříjemný zážitek má za sebou řidič osobního auta Fiat a také jeho pes. Ti v pondělí dopoledne projížděli Turnovem, když na jejich vůz přiletěl led z protijedoucího auta. Ve Fiatu napáchal pořádnou paseku.

FOTO: Areál koupaliště je v Jilemnici roky zchátralý. Město připravilo projekt koupacího biotopu za 40 milionů

Nové koupaliště se v Jilemnici řeší hodně let. A debata bývá často plná emocí, už před třemi lety lidé odmítli výstavbu nového areálu, na konci roku město připravilo projekt nový. Koupaliště by fungovalo jako biotop a stálo by asi 40 milionů korun.

Jilemnici hrozí, že bude letos bez sněhové sochy Krakonoše

Sněhová socha Krakonoše bývala v minulých letech od poloviny ledna oblíbenou turistickou atrakcí hlavního náměstí krkonošské Jilemnice. Letos hrozí, že výtvarník Josef Dufek kvůli nedostatku sněhu nepostaví nic.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.