pátek 25. září 2020 Zlata

Kultura

Divadlo F. X. Šaldy rozdalo Liberecké Thalie. Letos poprvé i za online tvorbu během Covidu

Na náměstí Dr. Eduarda Beneše vystoupil 1. září baletní soubor Divadla F. X. Šaldy. Představení předcházelo vyhlášení 6. ročníku Liberecké Thalie. Letos poprvé se udělovala krom klasických kategorií i za divadlo online.

V Oblastní galerii budete moci poprvé spatřit grafické práce Josefa Čapka

Oblastní galerie v Liberci poprvé představí veřejnosti svou sbírku grafických prací Josefa Čapka.

Štefan Margita se představí v Jablonci v roli šansoniéra

Tenorista Štefan Margita zařadil do svého nového koncertního programu mimo obvyklých světových operních árií i šansony. Poprvé pořad představí 1. října v Městském divadle v Jablonci nad Nisou. Doprovodí ho renomované Moravské klavírní trio.

Anifilm 2020 zveřejnil festivalovou znělku a má program on-line

Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm 2020 se blíží, koná se už od 6. do 11. října, letos poprvé v Liberci. Anifilm svým návštěvníkům promítne více než 500 filmů, chystá letní kino, workshopy, Game a VR zónu, prezentace, dílny animace,...

Restart Sportfilmu spolu s hvězdami

úterý, 15. září 2020, 13:01KulturaLiberecko

Restart Sportfilmu spolu s hvězdami

Liberec hostí mezinárodní festival sportovních filmů již 23. rokem a opět se koná v kultovním kině Varšava. V roce 2019 získal ve finále v italském Milánu prestižní cenu s významem sportovního Oscara film České televize Zlatý podraz.

První baletní premiéra letošní sezony. Na prkna Šaldova divadla se sneslo Sedmero krkavců

Baletní adaptace slavné pohádky Sedmero krkavců měla být uvedena již minulou sezonu. Kvůli covidu si ale diváci museli počkat až do 4. září, kdy již skutečně proběhla slavnostní premiéra.

VÍKEND PODLE DRBNY: Dny evropského dědictví nebo Oktoberfest

Počasí o víkendu má být téměř letní, kam tedy vyrazit? Drbna si připravila přehled několika akcí, které za to rozhodně stojí.

Trofeje pro vítěze Tour de France vyrobili čeští skláři z Lasvitu

Trofeje pro vítěze nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France znovu vyrobili čeští skláři společnosti Lasvit. Vybrousit jednu trvalo sklářům z Novoborska tři dny. Autorem návrhu byl už tradičně designér Škody Auto Petr Olah. Trofeje,...

Dny evropského dědictví zpřístupní v Jablonci bývalý chudobinec i nový Crystal

Blíží se další ročník Dnů evropského dědictví, které nabídnou v Jablonci nad Nisou pestrý program. Návštěvníci se mohou těšit například na prohlídku nové přístavby Muzea skla a bižuterie.

Tata bojs, Kašpárek v rohlíku i Cirk La Putyka. Do Liberce míří fesťák Energie pro kulturu

Už tento čtvrtek dorazí do centra Liberce festival Energie pro kulturu, v rámci kterého vystoupí například Cirk La Putyka nebo skupina Tata bojs. Festival zde zároveň zakončí svou letošní pouť.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.