Počasí dnes21 °C, zítra18 °C
Čtvrtek 1. června 2023  |  Svátek má Laura

Kultura

Světový unikát v Kamenickém Šenově. Město se chlubí dalšími skleněnými zastávkami

Unikátem světové úrovně se mohou chlubit v Kamenickém Šenově, kde přibyly další dvě skleněné čekárny na autobusových zastávkách.

Ve frýdlantském parku během týdne vzniknou sochy. Navrhly je místní děti

Celkem tři nové sochy vzniknou přímo v městském parku ve Frýdlantu během příštího týdne. Na základě návrhů místních dětí je vytvoří akademická sochařka Martina Klouzová Niubó a malíř a sochař Michal ‚Micl‘ Novotný.

Nisa Film Festival vyvrcholí udílením cen a koncertem skupiny Pussy Riot

Jubilejní 20. ročník Nisa Film Festivalu vyvrcholí v německém Görlitz slavnostním předáním cen soutěžním snímkům. Do soutěže se jich v letošním roce přihlásilo na osm stovek a pochází od autorů ze tří zemí, České republiky, Německa a Polska.

Do Křišťálového údolí cestující lákají nové skleněné autobusové zastávky

Skleněné autobusové zastávky v Práchni budou od nynějška lákat domácí i zahraniční návštěvníky regionu k návštěvě Křišťálového údolí, tedy oblasti v Libereckém kraji jejímž spojovatelem jsou skláři, šperkaři, kameníci i tvůrci vánoční ozdob a...

Kotek, Hrzánová, Háma, Pagáčová a mnohé další hvězd. V červnu je v jabloneckém divadle opět z čeho vybírat

Atraktivně a žánrově rozmanitě připravilo jablonecké divadlo program na měsíc červen. Můžete si vybrat jak z činohry, tak z koncertů vážné hudby, tanečních vystoupení, pohádek pro děti, příležitost dostali také ochotníci.

Zámek Sychrov bude dva týdny uzavřený, kvůli natáčení pohádky

Novogotický zámek Sychrov na Liberecku bude od 30. května dva týdny pro veřejnost uzavřený. Česká televize tam bude natáčet svoji letošní vánoční pohádku.

Staročeské řemeslnické trhy lákají na Hradišťan i um regionálních výrobců

Tradiční Staročeské řemeslnické trhy v Turnově se nezadržitelně blíží. Festival řemesel, hudby a divadla, kde můžete pořídit řemeslné výrobky od zručných tvůrců nejen z našeho regionu, se koná o víkendu 27. a 28. května.

Zavraždil manželku a ve vězení začal vyrábět orloje. Hodiny se teď restaurují

Neuvěřitelný příběh je svázán s hodinami z let 1921 – 1922, které pochází z depozitáře Severočeského muzea v Liberci a v těchto dnech prochází restaurátorským zásahem hodináře Jana Marka v Turnově. Jejich tvůrcem je totiž vrah.

Muzeum v Turnově dokončilo rekonstrukci sousedního domu, rozšíří se tam

Muzeum Českého ráje v Turnově po několika letech dokončilo kompletní rekonstrukci sousedního domu, kam se bude rozšiřovat. Stavební práce stály přes 25 milionů korun.

Valdštejnské slavnosti 2023

Neděle, 21. května 2023, 17:41

Valdštejnské slavnosti 2023
Valdštejnské slavnosti 2023

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.