pondělí 8. března 2021 Gabriela

Kultura

Soutěžící se stále mohou hlásit do klání o stavbu roku Libereckého kraje

Pořadatelé architektonického klání Soutěž Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje 2021 prodloužili termín pro podání přihlášek do soutěže. Zájemci mohou své projekty hlásit až do 7. března. I tuto soutěž totiž významně zasáhla epidemická...

Liberecká knihovna spustila výdejní okénko, knihy je nutné si zarezervovat

Krajská knihovna v Liberci vydává od středy knihy a další dokumenty přes výdejní okno. Stejnou službu nabízí i na svých pobočkách. Knihy si ale musíte dopředu zarezervovat.

Hledá se nejlepší regionální kniha roku. Je za minutu dvanáct

Vlastně jen posledních pár hodin zbývá do ukončení nominací do soutěže Kniha roku Libereckého kraje. Přihlásit svou knihu či publikaci mohou autoři nebo nakladatelé do pondělí patnáctého února. V letošním čtvrtém ročníku soutěže se bude...

Další filmová hvězda na Liberecku. Gillian Anderson natáčí film Bílý ptáček

Na Liberecku se natáčí nejnovější film režiséra Marka Forstera Bílý ptáček podle předlohy grafické novely White bird: A wonder story spisovatelky R. J. Palacio. Ve válečném příběhu židovské dívky si zahraje i Gillian Anderson, která je v Česku od...

Část sbírek muzea čeká restaurování, odborníci budou zachraňovat i nejstarší zobrazení Liberce

Možná vás překvapí, že v Severočeském muzeu v Liberci při jeho návštěvě uvidíte vystavených pouhých 4 – 5 procent sbírkových předmětů, které muzeum vlastní. Mnohem větší část ze sbírek je totiž schovaná v depozitářích. Všechny najednou vystavit...

Živé umění mezi novými expozicemi. Projekt Kultura přežije provede libereckým muzeem

Projekt #kulturaprezije se stane prvním návštěvníkem nově zrekonstruovaného Severočeského muzea v Liberci. V neděli 7. února proběhne v prostorech muzea koncert vážné hudby, který bude živě přenášen na internet.

Nemohli na koncerty, pustili se do nahrávání. Skupina Imaginárium představuje první videoklip

Už pět let má své místo na hudební scéně liberecká skupina Imaginárium. Na kontě má zatím první album Vzlétne a aktuálně pustila do světa nový videoklip k písni Hvězdy.

Knihy za vysvědčení - u Fryče se slevou a dárkem navrch

I letos si Knihkupectví Fryč připravilo odměnu pro školáky. Přestože jsou knihkupectví zavřená, děti si mohou za vysvědčení vybrat knihu se slevou při jejím vyzvednutí dostanou knihu zdarma z antikvariátu. Akce platí až do neděle.

FOTO: Semilské muzeum má nově dva zdobené čepce až z Olomouce

Dva bohatě zdobené čepce pojizerského typu obdrželo semilské muzeum až z Olomouce. Jedinečné kousky daroval muzeu Milan Hampl, jehož rodině čepce patřily.

Covid ho připravil o práci, přesto nezahálí. Fotograf Radek Drbohlav představuje Hibernaci 2020

Radek Teope Drbohlav patří k nejlepším libereckým portrétním fotografům. I on je ale od března vlastně bez práce. Rozhodl se proto zachytit svým objektivem osudy dalších lidí, kterým koronavirus „zmrazil“ profese pod názvem Hibernace 2020.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.