pondělí 19. dubna 2021 Rostislav

Kultura

Poslední možnost hlasovat o Knihu roku Libereckého kraje. Vybírá se z třiceti titulů

Už jen do konce března lze hlasovat v anketě o Knihu roku Libereckého kraje. O přízeň čtenářů se uchází celkem třicet titulů spjatých s Libereckým krajem. Vítězná kniha získá cenu čtenářů.

Oprátka několikanásobného vraha, upíři a rakve. Výstava v Turnově přibližuje smrt v Pojizeří

Muzea a galerie asi zůstanou ještě nějakou dobu zavřené. Přesto do nich můžete občas nahlédnout, třeba jako právě nyní do toho v Turnově. Muzeum Českého ráje připravilo výstavu s názvem Na poslední cestě a provede vás po ní online.

Naivní divadlo dokončilo novou inscenaci, diváci mohou vidět reportáž o jejím vzniku

Loutkové Naivní divadlo v Liberci dokončilo novou inscenaci Lišák Renard. Diváci ji kvůli protikoronavirovým opatřením zatím vidět nemohou, divadlo na svůj web dalo alespoň reportáž o jejím vzniku.

Plesová sezóna 2021 zachráněna, v sobotu proběhne první online ples

Lidé z České republiky jsou již unaveni uzamčením ve svých domovech a lační po zábavě a kontaktu s dalšími lidmi. 1. Český online ples tomuto učiní přítrž v sobotu 27. března 2021.

Místa plná radosti plánuje vytvořit Česká Lípa z prázdných výloh

V Okénka radosti chce Česká Lípa proměnit prázdné výlohy zavřených krámů. Obchodníci i veřejnost tak společně vyzdobí výlohy zavřených obchodů.

Kultura přežije tentokrát přinese Prague BRASStet, JV Collegium nebo balet

Projekt #kulturaprezije nabídne v sobotu večer Sestřih koncertu ze Severočeského muzea. Video nabídne procházku zrekonstruovaným muzeem i několik hudebních vystoupení.

Víkend si můžete zpestřit přednáškou z Filipín, Ekvádoru nebo pohádkou

S kulturou to bude asi ještě dlouho špatné. Alespoň online se zatím můžete vydat do Ekvádoru, za Alibabou nebo na Filipíny.

Startuje Velký knižní čtvrtek. Dvanáct knižních novinek jde koupit se slevou

Tradiční akce Velký knižní čtvrtek začíná. Hned dvanáct vybraných novinek několika nakladatelství půjde koupit se slevou patnáct procent v knihkupectví včetně toho u Fryče. Akce trvá do 28. března.

Festival ANIFILM mění svůj květnový termín na červnový

Vzhledem k tomu, že se situace nezlepšuje tak, jak by všichni rádi uvítali, organizátoři Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm v Liberci se rozhodli stejně jako řada dalších festivalů a podobných kulturních akcí pro posun termínu....

Světoznámý Švejk slaví výročí. „Úřední blb“ začal čelit válečné mašinerii přesně před sto lety

Hrdina satirického a protiválečného románu Jaroslava Haška, Josef Švejk, je světoznámou postavou. Příběhy o zdánlivě prostoduchém člověku, který se svým vlastním způsobem vyrovnává s chaosem válečné doby, patří k nejčtenějším dílům české...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.