sobota 31. července 2021 Ignác

Českolipsko

Auto na přechodu srazilo cyklistu. Řidič po chvíli odjel, hledá ho policie

Policisté hledají svědky dopravní nehody a řidiče tmavého osobního vozidla, který srazil na přechodu pro chodce v České Lípě nezletilého cyklistu.

Kudy na nádraží? ptal se recidivista, kterého žena načapala ve své koupelně

Na neznámého muže narazila čtyřiasedmdesátiletá žena po ránu ve své koupelně. Recidivista, kterého vzápětí dopadli policisté, teprve v polovině července opustil bránu rýnovické věznice.

Ukradli motor z veteránského mustanga, chtěli ho dát do sběrny

Když je chvíli nehlídaný motor z auta, i ten se dá ukrást. Přesvědčili se o tom v jednom z českolipských autoservisů. Dvojice zlodějů si vyhlédla motor z historického mustangu.

Česká Lípa odkládá projekty na rekonstrukce škol. Chybí dodavatelé

Česká Lípa musela odložit některé plánované opravy škol. Buď se nepodařilo najít dodavatele, nebo kvůli situaci na stavebním trhu od zakázky odstoupil.

TIP NA VÝLET: Pískovcové skály i malebné vesničky Máchova kraje

Nenáročný dvacetikilometrový cyklovýlet slibuje trasa ze Skalky u Doks k osadě Hvězda a do vesnické památkové rezervace Lhota. Ze sedla kola návštěvníky čeká výhled na pískovcové skály, hrad Bezděz nebo průjezd alejí roku.

Bez helmy na rovné silnici spadl z kola, je ve vážném stavu. Před jízdou seděl v hospodě

Policisté z České Lípy šetří nehodu, ke které došlo ve středu kolem půl desáté večer před základní školou v Pátově ulici. Pětatřicetiletý muž tam spadl z kola a vážně se zranil. Poranil si hlavu, neměl helmu. Podle policistů před jízdou seděl tři...

Vlak nepřijal invalidu na vozíku kvůli závadě. Domů chtěl dojet, došla mu baterie. Pomoci museli hasiči

V úterý na nádrží v České Lípě chtěl vlakem cestovat také muž na elektrickém invalidním vozíku. Důvodem ale nebyla neochota zaměstnanců dopravce, nýbrž technická porucha na hydraulické plošině. Nicméně událost, na kterou upozornila starostka...

Česká Lípa podraží až o čtvrtinu jízdné v hromadné dopravě

Město Česká Lípa od srpna zdraží jízdné v městského hromadné dopravě (MHD) přibližně o čtvrtinu. Více si cestující připlatí u hotovostních jízdenek, o něco méně u bezhotovostních jízdenek OPUSCARD.

Muž při venčení psa našel peníze. Policie hledá majitele, částku tají

Policisté na Českolipsku hledají majitele peněz, které nalezl muž při venčení psa na lesní pěšině. Podle policie nejde o malou částku.

Nový Bor možná odkoupí budovu pošty, jde o významnou secesní stavbu

Secesní budovu na náměstí Míru v Novém Boru možná odkoupí město od České pošty, která zde sídlí. Státní podnik nabídl městu honosný objekt za 22,5 milionu korun.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.