neděle 25. října 2020 Beáta

Českolipsko

Uzavřený most v Brništi chce Liberecký kraj provizorně opravit

Uzavřený most nad železniční tratí v Brništi chce Liberecký kraj co nejdříve provizorně opravit a otevřít, zároveň bude připravovat jeho rekonstrukci. Havarijní stav mostu způsobil komplikace nejen na železnici, kde museli rychlost vlaků snížit...

Bezlepkové mrkvánky okouzlily porotu a staly se letošním Regionálním českolipským výrobkem

Mezi bezmála stovkou výrobků zvítězilo v letošním ročníku soutěže Regionální českolipský výrobek sladké pečivo od Ivany Hollanové z Mimoně. Její bezlepkové mrkvánky okouzlily porotu a stala se tak celkovou vítězkou.

Čelní srážka dvou aut u Cvikova. Zranilo se šest lidí

K vážné nehodě došlo krátce po šesté hodině ráno u Cvikova. Čelně se tam srazila dvě osobní auta. Záchranáři do nemocnic rozvezli celkem šest lidí. Silnice 13 byla po nehodě zcela uzavřena.

Kraj uzavřel most u Brniště. Je v havarijním stavu

Most na silnici třetí třídy mezi Brništěm a Velkým Valtinovem musel být pro havarijní stav uzavřen. Řidiči tak musí místo objíždět přes Luhov a Postřelnou. Omezení se týká i vlaků, které pod mostem projíždí. Jezdit zde mohou pouze...

Senátorem v obvodu Česká Lípa bude senátor Vosecký

Senátorem ve volebním obvodu Česká Lípa bude Jiří Vosecký (SLK,STAN), zatím má 54,23 procenta hlasů. Vyplývá to z prognózy ČTK na základě sčítání hlasů na www.volby.cz. Druhý Vít Vomáčka (za ODS) dostal zatím 45,76 procenta hlasů. Druhého kola...

Řidič kabrioletu vybrzdil cyklistu, ten spadl do příkopu a zranil se

Další případ agresivity na silnicích řeší policisté na Českolipsku. Už 12. září došlo k incidentu mezi Kravaři a Heřmanicemi, kde řidič vybrzdil cyklistu a poslal ho tak do příkopu. Policisté nyní hledají případné svědky události.

Výjimku nutnou pro obnovení těžby čediče na Tlustci soud zrušil

Krajský soud v Liberci zrušil rozhodnutí o udělení výjimky z ochrany zvlášť chráněných druhů rostlin a živočichů, která je potřeba k obnovení těžby čediče na Tlustci na Českolipsku. Úřady se tím budou muset znovu zabývat, vyplývá z rozsudku...

Z Nového Boru postupně zmizí autovraky, umožní to novela zákona

Novela zákona o pozemních komunikacích „vytrhne trn z paty“ mnoha městům a obcím, které řeší problém s autovraky. A odstraňovat staré, rozpadající se vozidla začne i Nový Bor.

Řidičce někdo popsal auto vulgárním vzkazem. Na půl hodiny zaparkovala před vchodem

Pouhá půlhodina stačila neznámému občanovi, který v Práchni popsal vulgárním vzkazem auto jednašedesátileté ženě. Důvodem bylo, že zastavila před vchodem do domu. „Neparkuj před mím vchodem! Debile,“ zněl vzkaz.

Jaký je život vězeňských kaplanů odhaluje výstava dokumentárního fotografa Jindřicha Štreita

Fotografie českého světově uznávaného fotografa Jindřicha Štreita s názvem Ze tmy ke světlu vám umožní pohled do jiného světa.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.