pondělí 19. dubna 2021 Rostislav

Českolipsko

Při kontrole mezi okresy našla policie u řidiče drogy

V minulém týdnu během kontrol dodržování vládních opatření o omezení pohybu mezi okresy narazili cvikovští policisté na řidiče, u kterého našli drogy.

Základky v České Lípě se přes léto dočkají nově vybavených odborných učeben

Během letních měsíců projdou odborné učebny Základních škol Slovanka a Lada v České Lípě kompletní modernizací.

TIP NA VÝLET: Z rozhledny na Hvozdu uvidíte Krkonoše

Lužické hory stojí stále tak trochu ve stínu Jizerek. Přitom nabízí nabízí nádhernou přírodu a celou řadu zajímavostí, které stojí za to navštívit. Jednou z nich je vrchol Hvozdu s rozhlednou přímo na česko-německé hranici.

Srážka náklaďáku s vlakem u Sosnové. Při nehodě se zranili tři lidé

Na přejezdu nedaleko Sosnové u autodromu v pátek dopoledne došlo ke srážce vlaku s nákladním autem. Při nehodě se zranil řidič a spolujezdec z náklaďáku a jedna cestující z vlaku.

Místo garáží vyroste v Zákupech moderní hasičská zbrojnice

V Zákupech vyroste moderní hasičská zbrojnice na místě bývalých garáží u hlavní silnice na Mimoň. Garáže již před několika lety město odkoupilo.

Obyvatelé Doks nebudou muset platit vstupné na dvě pláže Máchova jezera

Obyvatelé Doks nebudou muset v létě platit za vstup na dvě pláže Máchova jezera, které má od letošního roku ve správě město. Jde o hlavní pláž a Klůček. Podle starostky Evy Burešové to je kompenzace pro obyvatele za omezení, jež jim přináší...

Místa plná radosti plánuje vytvořit Česká Lípa z prázdných výloh

V Okénka radosti chce Česká Lípa proměnit prázdné výlohy zavřených krámů. Obchodníci i veřejnost tak společně vyzdobí výlohy zavřených obchodů.

Exmanželé se hádali kvůli venčení psa. Muž po strážnících požadoval kamerový záznam

Péče o domácí mazlíčky zahrnuje spoustu radostí ale také starostí. U psa jde zejména o časté venčení. Určitě v řadě domácností dochází ke konfliktu kvůli tomu, že se někomu se psem nechce. V tomto případě to ale bylo přesně naopak.

Policisté na stanovišti u Nového Boru v osobáku našli tři nelegální migranty ze Sýrie

Policisté z cizinecké policie řeší případ tří nelegálních migrantů ze Sýrie. Ty našla hlídka na kontrolním stanovišti u Nového Boru na zadním sedadle jednoho z kontrolovaných aut. Policisté nyní vyšetřují, jak se do Česka bez jakýchkoliv dokladů...

Do uranového dolu. V muzeu vzniká expozice věnovaná těžbě této horniny v Libereckém kraji

Bude to, jako byste se dostali přímo do hlubinného uranového dolu. Tak bude vypadat expozice věnovaná těžbě uranu v Libereckém kraji, který vzniká ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě. Stálá expozice našla místo v suterénu jižního a...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.