čtvrtek 3. prosince 2020 Svatoslav

Českolipsko

Za výbuchem v Hamru bylo porušení pravidel likvidace chemikálií

Znalecké posudky z oboru chemie potvrdily, že příčinou loňského výbuchu v areálu firmy Purum na Českolipsku bylo nedodržení technologického postupu při likvidaci chemických látek. Z posudků také vyplynulo, že pracovníci firmy hrubě porušovali...

U Dubé na Českolipsku našli mrtvou vlčici, zřejmě ji srazilo auto

Mrtvou vlčici objevili v neděli u silnice mezi Dubou a Ždírcem na Českolipsku. Zřejmě ji srazilo auto. Pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) zvíře převezou k podrobnému zkoumání expertům, kteří se podílejí na výzkumu velkých...

Česká Lípa prodloužila prázdninový provoz MHD do 20. listopadu

V České Lípě bude platit prázdninový provoz městské hromadné dopravy až do 20. listopadu. Podle původních plánů se měla doprava vrátit do běžného režimu již v neděli.

Zloděj okradl postiženého chlapce o speciální kočárek. Ten se bez něj neobejde

Kriminalisté z České Lípy řeší případ krádeže speciálně upraveného kočárku pro hendikepovaného chlapce ze Cvikova. Právě z kočárkárny z jednoho panelového domu ho zloděj v minulých dnech ukradl. Nyní po něm pátrají policisté, kteří se obrací na...

Občané si stěžují na hromady suti a zeminy na Ladech. Město záležitost řeší

Obyvatelé sídliště na Ladech v České Lípě si stěžují na hromady zeminy a suti, které se nachází nedaleko autobusové zastávky K Rozvodně.

Odstartovala rekonstrukce Jiráskova divadla za více než 160 milionů korun

Firma Metrostav zahájila rekonstrukci Jiráskova divadla v České Lípě. Budova by se měla dočkat celkové modernizace a odstranit by se měla mimo jiné také špatná statika.

Výstava Zrcadla do historie v České Lípě bude prodloužena do poloviny prosince

Další měsíc a půl mohou lidé v České Lípě zhlédnout výstavu Zrcadla do historie. Organizátoři se ji totiž rozhodli prodloužit.

Českolipská silnice na Kozly bude do poloviny prosince uzavřena

Práce na příjezdové silnici do Dubice uzavřou silnici vedoucí na Kozly. Kvůli rekonstrukci mostu bude silnice třetí třídy směrem na Kozly od středy do poloviny prosince pro dopravu uzavřena.

Závěrečný koncert festivalu Lípa Musica se přesouvá na prosinec

Ve středu se měl v divadle v Novém Boru uskutečnit závěrečný koncert letošního ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica. Nakonec byl ale přesunut až do poloviny prosince.

Nebezpečná křižovatka u Zahrádek projde rekonstrukcí. Bude z ní kruhový objezd

Na pětadvacet milionů vyjde přestavba nebezpečné křižovatky silnic I/9 a I/15 u Zahrádek na hlavním tahu z České Lípy do Prahy. Nově z ní bude kruhový objezd. Povolení k přestavbě už vydal krajský úřad. Křižovatkou denně projede jedenáct tisíc...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.