sobota 31. října 2020 Štěpánka

Českolipsko

PÁTRÁNÍ: Policie pátrá po muži z psychiatrické léčebny. Odešel neznámo kam, může být agresivní

Policisté se obrací na veřejnost v souvislosti s pohřešováním třiatřicetiletého Josefa Palduse, který odešel z areálu psychiatrické léčebny v Horních Beřkovicích na Litoměřicku.

Skateboardista vlétl na hlavní silnici a narazil do cyklisty. Z místa navíc ujel

Neznámý skejťák si užíval v pondělí v podvečer jízdu na skateboardu Českou Lípou, když asi zapomněl na dopravní předpisy a způsobil nehodu.

Kraj se s ČSAD Česká Lípa nedohodl na odkupu akcií. Dopravu bude řešit nové zastupitelstvo

Zatím není jasné, jak bude zajišťována autobusová doprava na Českolipsku. Dlouhodobé jednání kraje s ČSAD Česká Lípa skončilo neúspěšně. Kraj tak nakonec akcie tohoto dopravce neodkoupí.

Silnice ze Cvikova do Lindavy měla být již opravena, místo toho nabírá zpoždění

Rekonstrukce zničené silnice třetí třídy ze Cvikova na Českolipsku do Lindavy se protahuje. Podle původních plánů měla být už teď v září silnice hotová, zatím se tam ale stále pracuje.

Při cestě do školy přejelo auto školačce nohu. Po řidiči pátrá policie

Dnes ráno patnáctiletá školačka v České Lípě vyrazila jako každý den do školy, jenže na přechodu pro chodce na křižovatce ulic Jiráskova a Moskevská ji auto přejelo nohu a řidič z místa ujel. Hledá ho policie.

Tragédie ve Volfarticích. Muž po hádce zastřelil souseda

Policisté zadrželi sedmačtyřicetiletého muže, který v neděli večer zastřelil ve Volfarticích na Českolipsku svého o deset let mladšího souseda. Při hádce na něj v opilosti několikrát vystřelil ze své legálně držené pistole, informovala mluvčí...

U Žandova došlo k tragické nehodě. Řidič přes zamlžené sklo neviděl muže ležícího na silnici

Krátce před čtvrtou hodinou ráno došlo nedaleko Žandova na Českolipsku k tragické nehodě. Řidič VW Golf tam přejel muže ležícího na silnici. Silnice pak byla zavřená až do půl sedmé.

Vyšlapanou cestičku na sídlišti Lada nechá Česká Lípa předělat na chodník

Prašnou cestu spojující sídliště Lada se Starými Lady nahradí chodník. Hotový by měl být ještě letos.

Česká Lípa získala bývalé škvárové hřiště, vyměnila ho za pozemky v Hradecké ulici

Město Česká Lípa už v minulosti projevilo zájem o pozemky v centru města, konkrétně o rozlehlý areál bývalého škvárového hřiště v blízkosti domova mládeže v Havlíčkově ulici. Nyní se vedení města domluvilo s krajem na směně pozemků.

V listopadu začne dlouho očekávaná rekonstrukce Jiráskova divadla v České Lípě

Už za dva měsíce by se mělo Jiráskovo divadlo zaplnit pracovníky, kteří se pustí do rekonstrukce za více než 160 milionů korun.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.