sobota 22. února 2020 Petr

Českolipsko

Opilá žena přebrala na svatbě a domů už se dostat nedokázala, našli ji na ulici

Svatba je samozřejmě vždy velká událost pro celou rodinu. A k nějakému tomu veselí patří i trocha toho alkoholu. Jenže všechno to chce brát s mírou. Jinak to totiž může dopadnout jako v tomto případě.

Na Holém vrchu se bude kvůli kůrovci kácet. Navíc ale přibudou lavičky a info tabule

Holý vrch v České Lípě dozná značných změn. Částečně za to může kůrovcová kalamita, která se ani tomuto Českolipany oblíbenému místu nevyhnula. Kromě kácení ale chce město tuto lokalitu vylepšit i o lavičky a informační tabule.

V Ralsku půjde k zemi dalších sedmnáct budov

Přibližně 42 milionů by měla stát demolice dalších vybraných objektů v bývalém vojenském prostoru Ralsku. Staré zchátralé objekty jsou v této lokalitě odstraňovány ji devátým rokem.

Řetězová nehoda a popadané stromy. Počasí komplikuje dopravu v kraji

Liják a silný vichr dnes odpoledne zkomplikoval dopravu v Libereckém kraji, především na Českolipsku. Právě odtamtud hlásí hasiči nejvíce zásahů. Na silnice popadalo několik stromů a došlo k nehodě čtyř aut.

Tři dívky si vybraly jako terč zábavy bezdomovkyni a údajně na ni házely nedopalky

Být bezdomovcem není jistě nijak záviděníhodná situace. I tak bychom měli mít k lidem, kteří se ocitli na ulici, mít určitý respekt. Očividně to ale neplatí vždy.

Sousedky na ostří nože. Divoce se hádaly, proč ale říct nedokázaly

Pěší hlídku městské policie v České Lípě přivolaly dvě sousedky, které si „vjely do vlasů.“ Stížností měly dostatek, naopak racionálního vysvětlení se dobrat nemohly.

VIDEO: Muž narazil do značky, při odjíždění přehlédl strážníky a nacouval do jejich auta

Kamera českolipských strážníků zachytila kuriózní nehodu. Řidič auta před zraky hlídky narazil do dopravní značky u koupaliště v Dubici. Pak se zřejmě snažil ujet, jenže přehlédl, že auto strážníků za ním zastavilo a nacouval do něj.

V kotelně začal hořet olej. Zaměstnanci zvládli požár sami uhasit

Dnes ráno vyjížděly čtyři jednotky hasičů do Skalice u České Lípy, kde došlo k požáru lehkého topného oleje v kotelně objektu.

Jak se žilo. Paměť národa přiblíží žákům minulost skrze pamětníky

Asi pro každého je téměř nemožné představit si dobu, kterou nezažil. Nahlédnout za závoj minulosti umožňují dobové fotky, malby a zápisy. Asi nejlépe ale dokážou vystihnout historii pamětníci skrze své vlastní myšlenky. A českolipští žáci budou...

Případ pokusu o únos odložen. Pachatel spáchal sebevraždu

Policisté od 6. ledna pátrali po muži, který se v Mimoni za bílého dne pokusil zavléct do auta mladou ženu. Ta se mu ale ubránila a kontaktovala policisty. Ti měli už druhý den podezřelého, který ale v minulých dnech před zatčením spáchal...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.