sobota 22. února 2020 Petr

Českolipsko

V Kamenickém Šenově vzniká inkubátor pro mladé sklářské talenty

V Kamenickém Šenově nyní vzniká přeshraniční projekt s názvem Škola a sklo — inkubátor na cestě do života. Ten by měl umožnit rozvoj mladých autorům nejen z Česká ale i z Německa.

Vyšel se z baru ochladit. Když se chtěl vrátit, bylo zavřeno

To se takhle jdete na chvíli před přetopený bar nadýchat trochy čerstvého vzduchu. Ujdete i pár kroků. Jenže když se chcete vrátit, bar je zavřený. Nevěříte? Jenže přesně to se stalo v České Lípě.

Auto srazilo devítiletého chlapce na přechodu. Řidiče hledá policie

Policie pátrá po řidiči, který srazil na přechodu pro chodce v České Lípě malého chlapce, když přecházel silnici se svou matkou. Řidič oběma ještě vynadal.

Za rušení sousedů hlasitou hudbou dostal muž tučnou pokutu

Hlasitou hudbou zpříjemňoval život svým sousedům muž v České Lípě. Ti to vydrželi až do půl páté ráno, poté ale už přivolali strážníky.

FOTO: V Zákupech se zřítila část zdi hospodářského dvora zámku. Sutiny prozkoumávají kynologové

V Zákupech se dnes zřítila část zdi zchátralého zámeckého hospodářského dvora, který je národní kulturní památkou. „Nikomu se nic nestalo. V sutinách nikdo nebyl," řekla krajská mluvčí hasičů Lucie Hložková. Zda hrozí zřícení další části, zatím...

Do pekla vstup zakázán. Část Robečského údolí je kvůli nestabilní skále uzavřena

Kvůli nestabilní skále zakázaly úřady až do konce března vstup do části Robečského údolí na Českolipsku. Přístup do lokality zvané Peklo, kam hlavně na jaře lákají turisty tisíce květů bledulí, zavalila loni v únoru část skalního masivu. Skála...

Zdravotnickou školu v České Lípě čeká stěhování, rodiče se bojí

Obory střední zdravotní školy v České Lípě čeká necelé dva roky po jejich otevření stěhování. Kvůli potřebě většího prostoru ji chce Liberecký kraj jako zřizovatel přesunout do prostor Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v České...

Soused urazil ženu kvůli parkování. Její muž ho zpohlavkoval

Sousedské vztahy jsou často velmi komplikované. Další z řady takových konfliktů se odehrál v České Lípě před a v jednom z panelových domů. Na městskou policii volal muž, který se podle svých slov stal terčem ataku právě jednoho ze sousedů.

Policie pátrá po muži z šedého auta. Zaútočil na mladou ženu, ta se ubránila

Nedaleko sportovního areálu v ulici Letná v Mimoni se pokusil v pondělí ráno mladou ženu násilím omezit na osobní svobodě starší muž. Ten měl podle dostupných informací vystoupit z šedého auta, nejspíš značky Chrysler. Žena se ubránila a zavolala...

Na zámku v Zákupech smutní, odešel medvěd Medoušek

Zákupský zámek v neděli večer na sociálních sítích uveřejnil smutnou zprávu, odešel tamní medvěd Medoušek. Symbol zámku se dožil téměř úctyhodných sedmadvaceti let.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.