úterý 31. března 2020 Kvido

Českolipsko

Česká Lípa se zaměří na cizince. Chce je učit česky

Téměř tři tisíce cizinců žije v České Lípě. Velká část z nich ale vůbec neumí česky a mnozí z nich se o to ani nesnaží. Město proto připravilo projekt integrace lidí ze zahraničí, které chce češtinu učit tak, aby se mohli lépe zapojit do života v...

Cyklostezka Varhany je dočasně uzavřená kvůli popadaným stromům

Následujících několik dní bude trvat odklízení popadaných stromů, které aktuálně uzavřely část Cyklostezky Varhany na Českolipsku. Zatím vedení České Lípy nedoporučuje ani vstupovat do městských lesů.

VIDEO: Jedno auto na přechodu pustilo mladíka, druhé ho srazilo

S vážným poraněním na noze skončil teprve patnáctiletý chlapec, který v pátek na přechodu pro chodce přecházel ulici Děčínská v České Lípě. Jenže přitom ho srazilo auto.

Nový Bor se stal letošním krajským Historickým městem

Letošním krajským Historickým městem se stal Nový Bor. A to zejména za regeneraci městských památkových rezervací a městských památkových zón.

Na cizinku ve Starých Splavech spadl strom, má středně těžké zranění

Středně těžké zranění utrpěla dnes cizinka, na kterou v rekreační oblasti Máchova jezera spadl strom. Záchranáři ji převezli k dalšímu ošetření do českolipské nemocnice. Informoval o tom krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Rozlícený cyklista se rozhádal s dívkou. Důvodem byla cigareta

Někdy může za konfliktem stát skoro cokoliv, třeba i jedna jediná cigareta. Právě ta způsobila spor mezi cyklistou a dívkou, který málem skončil napadením.

FOTO: V Novém Boru hořel rodinný dům. Město poskytlo dočasné ubytování 16 osobám

Včera dopoledne vyjely celkem čtyři jednotky hasičů k požáru sazí v komíně rodinného domu v Novém Boru na Českolipsku.

Nemocnice Česká Lípa vyhlašuje od středy zákaz návštěv na některých odděleních

Z důvodu stále zvyšujícího se počtu chřipkových onemocněních vyhlásila Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa od zítřejšího dne dočasný zákaz návštěv.

Srážka autobusu s autem. Hasiči u Sosnové vyprostili z vozu těžce zraněnou ženu, řidič nadýchal 0,4 promile alkoholu

K dopravní nehodě došlo krátce po desáté hodině na silnici číslo devět u Sosnové na Českolipsku. Srazil se tam autobus s osobním autem. Hasiči z vozidla vyprostili těžce zraněnou osobu, pro kterou přiletěl záchranářský vrtulník, ten ji...

Lidé v Brništi odmítají těžbu na Tlustci, žádají referendum

Obyvatelé Brniště odmítají obnovení těžby čediče na kopci Tlustec. Žádají proto vyhlášení místního referenda. Pod petici za jeho vyhlášení posbíral přípravný výbor za jediný týden 353 podpisů, což je víc než požadovaných 30 procent oprávněných...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.