Počasí dnes10 °C, zítra11 °C
Neděle 3. března 2024  |  Svátek má Kamil
Bez reklam

Zprávy

Horní tok Černé Nisy v Jizerských horách představuje návštěvníkům naučnou stezku

Horní tok Černé Nisy v Jizerských horách představuje naučnou technicko-přírodní stezku. Její prezentace věnuje pozornost lesnictví, ochraně přírody, zoologii a technice.

Řidič na Liberecku překročil rychlost o více než sedmdesát kilometrů. Policie mu na místě zabavila řidičák

Turnovští policisté při běžné kontrole na dálnici D10 zaznamenali řidiče, který je předjel rychlostí 211 km/h. Policie s ním na místě sepsala oznámení o přestupku a zadržela mu řidičák.

V Semilech nově vznikly dva osvětlené přechody, které pomohou s bezpečností obyvatel

Město Semily nově vybudovalo dva osvětlené přechody, které zajistí lepší bezpečnost obyvatel města. Projekt finančně podpořila Nadace ČEZ.

Dlouhé telefonáty mohou zvyšovat krevní tlak, ukázala dvanáctiletá studie. Všeho s mírou, říkají odborníci

Odborníci varují před dlouhými telefonáty, které mohou mít nepříznivý vliv na krevní tlak. Mobilní telefony totiž vyzařují radiofrekvenční energii, která je po krátkodobém vystavení spojena se zvýšením krevního tlaku.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci pořádá komentovanou prohlídku s výtvarným umělcem Patrikem Illem

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou pořádá komentovanou prohlídku autorem výstavy Patrikem Illem. Návštěvníci se mohou těšit na výběr volné tvorby jednoho z nejvýraznějších osobností současného slovenského sklářství.

Navzdory dlouhodobé oblevě se v Libereckém kraji dále lyžuje. Skiareálů v provozu ale ubylo

Liberecký kraj se potýká s dlouhodobou oblevou, která však v počtu otevřených skiareálů není tolik znát. Lyžuje se na sedmi areálech po celém kraji a některé plánují ukončit svůj provoz až s příchodem Velikonoc.

V Jablonci začalo hlasování o projektech participativního rozpočtu

V Jablonci nad Nisou začalo hlasování o projektech participativního rozpočtu Vyšperkuj Jablonec. Na návrhy, které získají nevíce hlasů, vyčlení magistrát čtyři miliony korun. Do hlasování se může veřejnost zapojit do 7. dubna.

Muž našel peněženku s padesáti tisíci. Vrátila se díky němu majiteli

Náhodný chodec objevil před týdnem na Frýdlantsku ztracenou peněženku. Uvnitř byly doklady, ale i písemnosti a téměř padesát tisíc korun.

Strážníci mají Fügnerku pod větším drobnohledem. Dohlédnou až za roh

Větší osobní, ale i kamerový dohled nad dolním centrem Liberce, konkrétně Fügnerkou a Soukenným náměstí, se vyplácí. Minimálně roční statistika Městské policie v Liberci ukazuje, že se v porovnání dvou let počet řešených přestupků v této oblasti...

Jablonec podpoří z rozpočtu nemocnici dvaceti miliony korun

Dvacet a půl milionu korun z rozpočtu města pro městskou nemocnici schválili jablonečtí zastupitelé. Peníze mají být využity na pokrytí provozu pohotovosti a na obnovy v areálu.

Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.