Počasí dnes18 °C, zítra21 °C
Pondělí 25. září 2023  |  Svátek má Zlata
Bez reklam

Zprávy

Bývalou drůbežárnu v Doubí nahradil moderní závod na mikročipy

V Doubí na místě bývalé drůbežárny vznikl moderní průmyslový komplex společnosti UCT, která vyrábí zařízení potřebné pro výrobu čipů, mikročipů a také SIM karet. Do nového moderního závodu firma přesunula výrobu z dvou původních míst a plánuje i...

Policista z Hrádku nad Nisou pracoval i ve svém volnu. Zadržel muže, který měl zákaz řízení

Místo svého volna pracoval. Podpraporčík Kryštof Jiránek díky své osobní i místní znalosti zadržel muže, který měl přísný zákaz řízení. Celá situace se odehrála ve středu v Hrádku nad Nisou.

Rakovina prsu si nevybírá. Znáte všechny dostupné možnosti její léčby?

Karcinom prsu patří mezi nejčastěji diagnostikovaná onkologická onemocnění českých žen, nevyhýbá se však ani mužům. A jelikož je říjen na celém světě měsícem prevence i zvyšování povědomí právě o tomto onemocnění, je ta správná chvíle se ujistit,...

Požár rodinného domu v Jenišovicích na Jablonecku. Dvě osoby byly převezeny do nemocnice

Hasiči na Jablonecku včera večer zasahovali u požáru rodinného domu v Jenišovicích. Začala tam hořet střecha a byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu. Dvě osoby musely být převezeny do nemocnice.

Během tří dnů dva smrťáky. Policie upozorňuje na zvýšenou opatrnost na silnicích

Celkem sedmačtyřicet dopravních nehod během tří dnů. Takový počet případů policie Libereckého kraje zaznamenala od pondělí do středy. Při těchto dopravních nehodách nepřežili dva lidé. Policie proto žádá všechny řidiče o zvýšenou opatrnost při...

Nové sjezdovky i lanovky. Propojování Medvědína a Svatého Petra ve Špindlu začalo

V největším krkonošském lyžařském středisku Špindlerův Mlýn letos začala první etapa plánovaného propojení obou částí areálu. Skiareál Špindlerův Mlýn letos investuje do nadcházející zimní sezony 300 milionů korun.

Frýdlantská nemocnice se dočká modernizace, areál se zmenší

Nemocnice ve Frýdlantu, která se v roce 2020 spojila s Krajskou nemocnicí v Liberci, projde modernizací. Její rekonstrukce bude postupná a odehraje se ve více etapách. Náklady jsou odhadnuté přibližně na 300 milionů korun.

Středoškoláci budou sbírat zkušenosti z praxe v Lázních Libverda

V restauračním provozu, lázeňském parku i třeba při správě budov lázeňského resortu Spa Lázně Libverda budou sbírat zkušenosti studenti Střední školy hospodářské a lesnické z Frýdlantu. Škola se domluvila s lázněmi na spolupráci a děti tak budou...

Univerzita povolila studentům využívat při práci umělou inteligenci

Liberecká Technická univerzita povolila od letošního akademického roku studentů používat k práci umělou inteligenci. Mohou ji využít jak při výuce, tak i při psaní studentských prací. Pravidla nastavuje nová směrnice.

Po chladnějším víkendu se opět oteplí. Příští týden přinese letní teploty

Pátek přinesl studenou frontu, ochlazení a déšť. Zatímco o víkendu nižší teploty vydrží, během příštího týdne se opět oteplí a teploty mohou překračovat letních pětadvacet stupňů.

Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.