sobota 22. února 2020 Petr

Českolipsko

Žena před Vánoci doma zkolabovala. Život jí zachránili policisté s přenosným defibrilátorem

Pouhé tři minuty trvalo policejní hlídce tvořené praporčíkem Pavlem Šilhánkem a podpraporčíkem Dominikem Dobrovem než dorazili do rodinného domku v Mimoni. Zkolabovala tam třiašedesátiletá žena, která v době jejich příjezdu ležela na zemi v...

Nový rok pohledem hasičů: Ruka v mixéru i hořící strom

První den roku 2020 přinesl hasičům hned několik zásahů. Kromě hořícího stromu a několika nehod. Ženě v Liberci se také zamotala ruka do mixéru.

První dítě Libereckého kraje se na Nový rok narodilo v České Lípě, jmenuje se Kristián

První miminko v Libereckém kraji se na Nový rok narodilo opět v České Lípě, je to už třetí rok po sobě. Kraj si ale musel na první dítě počkat až do 10:47, kdy přišel na svět císařským řezem malý Kristián. Zdravý chlapeček měří 44 centimetrů a...

Pětatřicátník rušil nad ránem hlasitou hudbou. Strážníkům nadával do pánského přirození

Pořádáním bujarého večírku nebo soukromé diskotéky probudil kolem půl páté ráno pětatřicátník své sousedy na sídlišti Sever v České Lípě. Na místo tak byli přivoláni strážníci.

Nový Bor splatil všechny své dluhy, příští rok tak může investovat přes 50 milionů

Nový Bor schválil už v listopadu předčasné splacení závazků z předchozích let a díky tomu do nadcházejícího roku vstupuje s čistým štítem. A díky tomu může do investic v následujících měsících dát více než 53 milionů korun.

V českolipském babyboxu se objevilo miminko. Dostalo jméno Vojtěch

Malý přibližně devítiměsíční Vojtíšek se objevil včera v českolipském babyboxu. Je už celkově 199. dítětem odloženým v České republice do babyboxu.

Česká Lípa zakončí rok tichým ohňostrojem. Liberec žádný nepořádá

Konec letošního roku se rychle blíží a sním i přípravy na bohaté ohňostroje. Tedy jak kde. Zatímco taková Česká Lípa, Dubá nebo Český Dub chystají bujaré oslavy, třeba v Jablonci nebo Liberci žádné ohňostroje pořádané vedením města nebudou.

Kapr skočil za jízdy ženě do klína, skončila i s autem v betonovém sloupu

Včera odpoledne si dvaašedesátiletá řidička v předvánoční atmosféře vezla domů kapra. Toho si ale nešťastně položila do lavoru na sedadlo spolujezdce. A kapr se asi snažil vybojovat si svobodu odvážným skokem, jenže přistál řidičce v klíně.

Obnova zámku v Doksech už stála přes 90 milionů a další desítky budou potřeba

Zámek v Doksech se dočkal částečné rekonstrukce. Přesto ještě stále spousta práce zbývá. Na řadě by nyní měla být zejména oprava střechy. K dokončení celkové obnovy ale bude potřeba ještě mnoho milionů korun.

TIP NA VÝLET: Vydejte se do Pekelného jícnu na řece Ploučnici

Mezi vodáky je to vyhlášené místo, za návštěvu však stojí i bez loďky. Průrva Ploučnice se nalézá na Českolipsku a skýtá jedinečný pohled na romantickou partii této řeky vedené soutěskou mezi vysokými pískovcovými skálami.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.