úterý 18. února 2020 Gizela

Českolipsko

Auto narazilo u Euroškoly do dítěte, chlapec skončil v péči lékařů

Včera informovala Městská policie Česká Lípa o srážce osobního automobilu s nezletilým chodcem, ke které došlo u Euroškoly. Na nehodu upozornil jeden z řidič strážníka, který právě vykonával dozor u ZŠ Slovanka.

Muži se rozbil elektrický vozík. Strážníci ho odtlačili až domů

Přestože se veřejnosti může někdy zdát, že strážníci se jen tak procházejí a občas rozdávají pokuty. Není tomu tak. Zástupci městské policie jsou vždy připraveni a ochotni pomoci. Stejně jako v tomto případě.

Zdrogovaný muž běhal po domě, zvonil na zvonky a nadával všem do fetek

Návykové látky dokážou změnit člověka k nepoznání. Stejně tak muže, který se snažil pod vlivem látky dostat do bytu k ženě, která pečuje o společného potomka.

Dětem a příteli napsala dopisy na rozloučenou a zmizela. Pátrá po ní policie

Policisté hledají třiačtyřicetiletou ženu z Heřmaniček na Českolipsku. V neděli po poledni odešla z domova a dosud o sobě nedala nikomu vědět. Navíc napsala i dopisy na rozloučenou.

FOTO: Ve Velenicích vzplál rodinný dům. Byl vyhlášen druhý požární poplach

Jednotky hasičů dnes po jedenácté hodině vyjely k požáru rodinného domu na Českolipsku. Na místě zjistily, že se jedná o požár střešní části domu.

Asistenti prevence museli řešit opilého muže v kolejišti i partnerskou hádku

Asistenti prevence bývají takovou pomocnou rukou Městské policie. A nejinak tomu je v České Lípě. Kde museli během krátkého času zasahovat hned u dvou významných událostí.

Velká část českolipského muzea zůstane příští rok zavřená

Velká část Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě zůstane příští rok zavřená. Důvodem jsou stavební práce, které mají snížit náklady na spotřebu energií v rozlehlém areálu. Uzavřené budou všechny stálé přírodovědné a historické expozice a...

Gambler kvůli touze hrát na automatech ukradl peníze na charitu

V tomto příběhu, který se odehrál v uplynulých dnech v České Lípě, hraje velkou roli kamerový systém, díky kterému se podařilo zloděje rychle vypátrat.

Z kalových plynů biopalivo? Takové testuje čistírna vod v České Lípě

Po vzoru projektu v Brně se v České Lípě pustili do testování biopaliva vyrobeného z kalových plynů a to konkrétně v čistírně odpadních vod.

Česká Lípa příští rok výrazně zainvestuje do škol. Do jejich oprav dá přes 120 milionů

Česká Lípa má v příštím roce hodně investovat a skoro šedesát procent peněz půjde na rekonstrukce místních škol, ale také jejich blízkého okolí, třeba školních hřišť.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.