sobota 22. února 2020 Petr

Kultura

Nový Bor se stal letošním krajským Historickým městem

Letošním krajským Historickým městem se stal Nový Bor. A to zejména za regeneraci městských památkových rezervací a městských památkových zón.

Divadelní festival Modrý Kocour bude letos gynekologicky laděný

Že k sobě gynekologie a divadlo vůbec nejdou? No to byste se divili. Ostatně vás o tom přesvědčí letošní multižánrový divadelní festival Modrý Kocour.

VÍKEND PODLE DRBNY: Divokej Bill na Benešáku a Afrika v Liďácích

Divokej Bill... To bude bezesporu třešnička na dortu kulturního programu na tenhle víkend. Akcí ale bude o víkendu mnohem více.

Housle kam se podíváš. Tento hudební rok bude patřit právě jim a nabídne opravdu hodně

Liberecký kraj zasvětí od letoška každý rok jednomu hudebnímu nástroji. Ten letošní bude věnován houslím. Rok houslí propojí již existující události a navíc přiláká k hudbě úplně nové posluchače.

Ondřej Hellebrant z Rock Radia: Muziku miluju! Žánry neřeším…

Moderátor Ondřej Hellebrant je v týmu Rock Radia od začátku, přičemž dříve ho mohli lidé poslouchat třeba na Goldu. Je to už zkušený matador, který muzikou žije i ve svém volnu.

Ples nejen pro fotbalisty opět na Suché. K tanci zahrají Cover Power

Také letos se koná ples nejen pro fotbalisty, kteří ho ale pořádají. Koná se už tuto sobotu na sále Pensionu Na Suché a na starosti ho má klub z Bílého Kostela.

Berlínské My Sister Grenadine v Liberci doprovodí Jarret a básník Josef Kučera

Hned trojice hostů vystoupí na hudebně literárním večeru v Knihkupectví Fryč. Do Liberce dorazí dvoučlenná kapela My Sister Grenadine z Berlína, které doprovodí liberecká legenda Jarret a také básník Josef Kučera, který představí sbírku Polykat...

Jaké to bylo před 120 lety? V Jablonci si připomenou první jízdu tramvaje

Kdo by to byl řekl, že už je to 120 let, co se v Jablonci poprvé rozjely tramvaje. A toto výrazné datum si město připomene nejen historickými jízdami ale dokonce i původním menu.

FOTO: Tvář hokejové legendy Jaromíra Jágra je nově na mincích

Do České mincovny v Jablonci nad Nisou v úterý zavítal jeden z nejznámějších českých hokejistů - Jaromír Jágr. Stal se tak se svou mincí v pořadí již jedenáctým členem kolekce Legendy československého hokeje.

Únor patří masopustnímu veselí. Oslavy se chystají v řadě měst kraje

Také v Libereckém kraji se bude slavit masopust. Období před Popeleční středou, kdy začíná předvelikonoční půst, můžete oslavit v mnoha městech a obcích. Liberecká Drbna přináší jejich přehled.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.