pondělí 18. listopadu 2019 Romana

Kultura

TIPY NA LISTOPAD: Výročí sametové revoluce i Noc divadel

Kam se vydat v listopadu? Málo toho nebude, menší výběr zajímavých tipů jsem si pro vás připravila v pravidelném měsíčním přehledu.

Zmapoval liberecká pohřebiště. Michal Maršík představí svou knihu u Fryče

Přemýšleli jste někdy, kolik vlastně je v Liberci hřbitovů, kdo na nich leží, nebo kde dříve bývaly? Pokud vás to zajímá, rozhodně si musíte pořídit knihu Liberecká pohřebiště od Michala Maršíka. Sám autor své dílo představí už v úterý večer v...

VIDEO: Nový videoklip skupiny Jarret ke skladbě Světlo je plné hříchů

Folkovo-rocková skupina Jarret vydala před pár dny nový videoklip k doposud nevydané skladbě Světlo. Video s hercem Markem Sýkorou v hlavní roli přibližuje zrádnost a záludnost všech lidských hříchů.,

Hrady a zámky mají za sebou úspěšnou sezonu. Nejnavštěvovanější byly letos Trosky

Zřícenina hradu Trosky v srdci Českého ráje se letos stal nejnavštěvovanější památkou. Přesto i další hrady a zámky navštívily statisíce lidí. A některé zůstávají ještě pár dní otevřené.

Na Suché se chystá hudební mejdan. Zahrají Těla a zazní písně Solomon Bob

Na sále pensionu Na Suché bude v sobotu hodně živo. Všechny své hity tu zahrají liberečtí Těla a jako hosté se představí kapela BSB, která hraje songy od Solomon Bob.

V rámci oslav 28. října můžete zavítat do liberecké radnice

V pondělí se pro veřejnost zpřístupní historická radnice v rámci oslav 28. října. Můžete tak nahlédnout třeba do zasedačky, obřadní síně, ale také navštívit primátorovnu nebo pracovny náměstků.

Oprava divadla po pěti měsících končí, hrát se bude od listopadu

V Liberci skončila částečná oprava historické budovy divadla F. X. Šaldy, které je od začátku června uzavřené. Za více než 23 milionů korun bylo modernizováno topení a klimatizace, práce trvaly skoro pět měsíců. Představení se v divadle po pauze...

Jak se změnil kraj po 15 letech v EU? To vám ukáže nová výstava v knihovně

Otisky EU v Libereckém kraji, to je název nové výstavy, kterou si můžete od zítřejšího dne prohlédnout v Krajské vědecké knihovně.

Sedlák a malíř v jednom. Nenechte si ujít jedinečnou výstavu Paula Gebauera

Až do začátku příštího roku můžete navštívit v Oblastní galerii v Liberci výstavu slezského malíře Paula Gebauera. Jeho díla odkazují na život na statku ale i na dobu, ve které tvořil.

Záchrana kaple Božího hrobu v Liberci začne ještě letos

Záchrana barokní kaple Božího hrobu v horním centru Liberce, která je v katastrofálním stavu, začne ještě letos před zimou. Nemusela by ji totiž už přečkat. Práce zaplatí radnice, která jednu z významných památek ve městě získala od...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.