sobota 22. února 2020 Petr

Kultura

RECENZE: Guy Ritchie vsadil na jistotu. Gentlemani udrží režisérův vysoký kredit v branži

Už úvodní titulková scéna dává jasně najevo, že tento film není žádný průměr. Guy Ritchie je bezpochyby jedním z nejlepších tvůrců (relativně) moderních gangsterek a ani v letošním počinu jeho kredit pravděpodobně neklesne. Ačkoli se v...

Ještěd f Kleci. Třiadvacátý ročník soutěže mladých architektů nabídne i workshopy či přednášky

Sami studenti pro studenty pořádají na liberecké architektuře už skoro čtvrt století soutěž Ještěd f Kleci. Letošní ročník začne v pondělí 10. února a slavnostně vyvrcholí vyhlášením vítězů v pátek 14. února.

VÍKEND PODLE DRBNY: The Scoffers, Vražda v Orient Expresu nebo prach na prstech

Na lyže to tenhle víkend moc nevypadá. Tak co takhle místo sportu trocha kultury. Zamířit můžete třeba do Šaldova divadla na premiéru slavné detektivky Agathy Christie nebo na nějaký ten koncert.

Dva roky příprav se vyplatily. Výstavu o Clam-Gallasech už v Lázních vidělo přes tři tisíce návštěvníků.

Liberecká galerie hlásí obrovský zájem o výstavu s názvem Spravedlnost bez bázně: Gallasové a Clam-Gallasové v Čechách. Šlechtické rody do lázní přilákaly už 3300 lidí. Výstava pokračuje do 1. března.

Kapela Mandrage zrušila svoje turné. Vystoupit měla i v Liberci

Kapela Mandrage měla v plánu během února objet desítku měst v celém Česku včetně Liberce. S kapelou měl v Domě kultury vystoupit i zpěvák Sebastian. Skupina však včera večer oznámila, že turné ruší. Důvodem jsou problémy zpěváka Víti Starého.

Detektivní klasika v libereckém divadle. Hubený a vysoký Poirot bude hledat vraha v Orient Expresu

Jeden z nejslavnějších literárních detektivních příběhů Vražda v Orient Expresu od Agathy Christie bude letošní první premiérou libereckého divadla F. X. Šaldy. Kdo z diváků bude na jevišti očekávat v roli detektiva Hercula Poirota malého...

Dárek za vysvědčení? U Fryče koupíte knihy se slevou až dvacet procent

Také letos si v knihkupectví Fryč připravili tradiční odměnu za vysvědčení. Pro školáky je tu už od zítra až do neděle připravena speciální akce. Za předložené vysvědčení sleva patnáct procent, za vyznamenání nebo samé jedničky pak rovnou dvacet.

The Iron Maidens poprvé v Česku! Kalifornská kapela zazáří na Fryyfestu

Pořadatelům severočeského Fryyfestu se podařil vskutku husarský kousek. Najít světově známou kapelu, která je navíc na světě už 18 let a dosud se v České republice nepředstavila, to už dá docela zabrat. Ale podařilo se. Volnočasový areál v Bakově...

Když zkracování mění význam... Nový divadelní trailer vás možná zmate

Stejně jako v každém zaměstnání, i v divadle využívají herci různý slang a zkratky. Třeba jako „děkovačka“, „zahajovačka“ nebo „oprašovačka„“. Jenže někdy může takové zkracování slov pěkně zamotat hlavu.

Führichovy liberecké kresby byly předlohou pro kostel ve Vídni, vystavuje je galerie

Liberecká oblastní galerie vystavuje kresby Živlů od chrastavského rodáka Josefa Führicha (1800 až 1876). Při jejich restaurování se zjistilo, že byly předlohou pro část výmalby kostela Altlerchenfeld ve Vídni. Novináře dnes o tom informovala....

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.