pondělí 18. listopadu 2019 Romana

Kultura

PŘÍBĚH OBNOVY: Příšovice postupně opravují Bičíkův statek

Obnovu historických památek dlouhodobě podporuje z dotačního fondu Liberecký kraj. Jednou mnoha z památek, kterým se potřebné péče letos i díky krajským penězům dostalo, je Bičíkův statek v Příšovicích.

Lucie Bílá vystoupí v Galerii Lázně. Výtěžek půjde maminkám s handicapovanými dětmi

Lucie Bílá vystoupí 5. listopadu v Oblastní galerii Liberec v rámci jedinečného charitativního koncertu pořádaného Nadací Preciosa. Celý výtěžek půjde na pomoc maminkám, které zůstaly samy s handicapovanými dětmi.

Kapela Scooter v rámci svého turné poprvé zahraje v Liberci

Scooter oslavil pětadvacetiny ve velkém stylu a pokračuje v oslňující jízdě po Evropě i České republice! Nabušenou efektní show plnou světel, ohně, projekcí, a hlavně nesmrtelných hitů nyní přiveze charizmatický zpěvák H. P. Baxxter se svými...

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena ČTK v prestižní soutěži Czech Press Photo, která se uděluje za zpravodajskou fotografii, která má výjimečné novinářské kvality – aktuálnost,...

Velký knižní čtvrtek u Fryče přinese několik literárních novinek. Nedočkavci se mohou začíst už o půlnoci

Tradiční podzimní knižní svátek je tu. V Knihkupectví Fryč se úderem půlnoci začne prodávat hned několik novinek, například nikdy nevydaný Tolkien, detektivka nebo komiks inspirovaný Rychlými šípy. Novinek bude celkem dvacet.

Zajímají vás mapy, nové technologie nebo 3D tiskárny? Nenechte si ujít akci Mapy kolem nás

Krajská knihovna v Liberci už pátým rokem hostí akce Mapy kolem nás. Pokud jste se sem ještě nedostali, nebo jste o akci nevěděli, máte poslední příležitost, zítra totiž končí.

Poslední šance vidět Magický Himaláj. Výstava v Liberci brzy skončí

Navštivte Magický Himálaj v Liberci a poznejte pestrý region předurčený k unikátním zážitkům. I bez letenky si tak můžete přiblížit Nepál – Tibet – Indii – Bhútán. Každý ze zmíněných států v sobě ukrývá jiný příběh. Návštěvu výstavy neodkládejte....

Novinkou Naivního divadla je literární horor od Karla Hynka Máchy

Novinkou libereckého Naivního divadla je inscenace Pouť krkonošská. „Není to loutkové představení ani činohra, ale hudebně výtvarná kompozice," řekl režisér a spolutvůrce představení Filip Homola. Předlohou byla stejnojmenná krátká povídka Karla...

Semilský paroháč se blíží. Můžete se těšit na pohádky, loutky ale taky představení o sebevraždě

Ve čtvrtek odstartuje již 21. ročník Semilského paroháče - přehlídky amatérských i profesionálních divadelních, loutkařských i hudební souborů. A program bude opravdu pestrý.

Liberecká galerie nabízí jedinečnou výstavu přibližující umělce Josefa Váchala jako fotografa

Josef Váchal byl všestranný umělec. Málokdo ale mohl spatřit jeho fotografie. Výstava v liberecké galerie je totiž teprve druhá, která přibližuje právě Váchalovo fotografické dílo.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.