sobota 18. ledna 2020 Vladislav

Semilsko

Skiareál v Rokytnici spustí prodej skipasů online. A připravené má i věrnostní program se slevami

Rokytnický skiareál je největší v Libereckém kraji. A teď ho čeká velká změna, chce se totiž pustit do prodávání skipasů přes internet. Prodej online navíc vyjde lyžaře výrazně levněji.

Skleněné dědictví Krkonoš

pátek, 13. prosince 2019, 12:45SpolečnostSemilsko

Skleněné dědictví Krkonoš

Věděli jste, že Krkonoše jsou součástí Křišťálového údolí? Tato 70 kilometrů dlouhá přímka proplétající se mezi horskými masivy je jedinečným dědictvím, místem, kde se potkává unikátní příroda s vášní pro sklářskou tradici a řemeslo. V nejvyšších...

Cisterna turnovských hasičů je jako nová. Prošla velkou rekonstrukcí

Turnovští hasiči často vyráží do terénu i se svou velkoobjemovou cisternou Tatra 815. Ta se teď navíc dočkala generální opravy.

Turnov patrně bude potřebovat úvěr, aby mohl dodělat divadlo i knihovnu

Turnov si zřejmě bude muset vzít úvěr, aby mohl zaplatit všechny velké plánované investice. Jedná se zejména o dostavbu divadla a výstavbu zcela nové knihovny.

Muzeum v Semilech vystavuje nejvzácnější madonu celého regionu

Muzeum v Semilech láká na Sytovskou madonu. Málo známá, ale velmi vzácná gotická plastika pochází z přelomu 14. a 15. století a je vyřezaná z jednoho kusu lipového dřeva. Vzácný exponát muzeu zapůjčilo Biskupství litoměřické na dobu pěti let.

Potok Stebenka, který protéká Turnovem, se dočká revitalizace

Po více než desetiletém úsilí turnovské radnice je revitalizace potoku Stebenka konečně na obzoru. Město se dohodlo na uzavření memoranda s Povodím Labe. Náklady by se měly vyšplhat do desítek milionů korun.

Výstavbu Alzheimer centra v Turnově nezastaví ani zima

Výstavba budovy Alzheimer centra v Turnově bude pokračovat i v zimních měsících. Během posledních dní dostala budova nejen střechu ale také ocelový krček, který celý objekt propojil se sousedním Domovem důchodců Pohoda.

Čistírna vod v Turnově se v příštím roce dočká rekonstrukce

V příštím roce začne rekonstrukce turnovské čistírny odpadních vod. Náklady se pohybují okolo 70 milionů korun.

Turnov mít vlastní okres nebude, i tak je ale radnice spokojená. Nepřijde o status obce s rozšířenou působností

Přestože okres Turnov nevznikne, vedení města si minulý týden oddechlo. I nadále budou moci občané běžnou agendu vyřizovat v Turnově.

Turnov shání prostředky na výstavbu pumptrackové dráhy.  Můžete si koupit třeba zatáčku

Turnované si v rámci participativního rozpočtu schválili výstavbu pumptrackové dráhy. Město nyní hledá finanční prostředky. Náklady totiž výrazně přesahují prvotní předpoklady.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.