úterý 21. ledna 2020 Běla

Liberecko

Po kondičním soustředění první zápas. Slovan v Turnově vyzve Táborsko

Fotbalisté Slovanu si přípravu na jarní ligovou část zpříjemní prvním utkáním. Dosud polykali tréninkové dávky na soustředění na Kypru, v sobotu už ale vyzvou Táborsko, lídra třetiligové soutěže ČFL.

Kontejnerů na sběr kovových odpadů je málo. Město jich přidá devět

Po Liberci je v současnosti dvacet šedých kontejnerů, do kterých se dá vyhazovat kovový odpad. Jenže jejich počet nestačí, město tak přidá alespoň dalších devět.

Kabinová lanovka na Ještěd nejezdí kvůli silnému větru

Kabinová lanovka na Ještěd v Liberci nejezdí od rána kvůli silnému větru. Na horní stanici má vítr v nárazech přes 70 kilometrů v hodině, přípustných je 58. „Slábnout by měl vítr začít po 13:00," řekl přednosta lanovky Vladimír Štěpán.

Kauza kolem veřejných zakázek v dopravě se rozrůstá, policie stíhá už 17 lidí

V případu veřejných zakázek v dopravě v Libereckém kraji padla další obvinění. V korupční kauze, která je spojena s Dopravním podnikem měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) a dopravní společností BusLine policie obvinila dalších sedm lidí....

Páni mají na Benešáku přednost. Nové kadeřnictví u Radnice patří zejména mužům

Kadeřnictví, ve kterých se většinou mísí vůně šamponu, barvy a laku na vlasy, se obecně zaměřují zejména na dámy. Ať už s dlouhými loknami nebo krátkými mikády. Nové kadeřnictví u Radnice je ale jiné.

Chlapec si všiml nedovřených dveří u auta a zavolal strážníky. Ochránil tak vůz před zloději

Přibližně jedenáctiletý kluk z Liberce se navzdory svému věku zachoval více než příkladně. Když si totiž všiml nedovřených dveří u auta, neprošel jen tak kolem, ale přivolal na místo strážníky.

Beran na Ještědu i sumec u Hokejky. Archa loni přijala skoro šestnáct set zvířat

Hodně náročný byl loňský rok pro záchranou stanici Archa. Ta přijala rekordních 1575 zvířat. Kromě netopýrů, labutí nebo ježků její pracovníci řešili i nezvyklé případy, jako je beran, který se vydal z Křižan na Ještěd nebo nahlášený sumec v...

Omezení průjezdu kamionů přijde Liberecký kraj na skoro čtyři miliony

Omezení průjezdu kamionů po zavedení mýtného na silnicích prvních tříd přijde podle odhadů Liberecký kraj na 3,8 milionu korun bez DPH. Značkami zakazujícími tranzit kamionů nad 12 tun chce kraj osadit úseky silnic druhé třídy 262 z České Lípy na...

Návštěvnost liberecké zoo byla loni třetí nejlepší v historii

Hranici 400 tisíc návštěvníků se loni podařilo překonat liberecké zoo. Celkově se to za celou historii podařilo pouze třikrát.

Dokumentace k rekonstrukci bazénu bude nakonec mnohem levnější

Vytvoření projektové dokumentace na rekonstrukci městského bazénu v Liberci nakonec bude stát zhruba o tři čtvrtiny méně, než se původně předpokládalo. Hotová by měla být do konce roku.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.