sobota 18. ledna 2020 Vladislav

Liberecko

Přestavba Kováku na byty pro seniory bude stát desítky milionů

Strašidelný Kovák na kraji Chrastavy by měl v budoucnu sloužit jako dům s pečovatelskou službou. Alespoň takové plány má s bývalou ubytovnou nový majitel. Uskutečnit ale takový projekt bude nejen náročné, ale taky nákladné.

Novým ředitelem TSML je Michal Hron. Má dokončit transformaci z akciovky na příspěvkovou organizaci

Dočasným ředitelem nově vzniklé liberecké příspěvkové organizace Technické služby města Liberce se stal liberecký radní Michal Hron (Starostové pro Liberecký kraj). Nová společnost má nahradit stejnojmennou akciovou firmu města. Hronovým úkolem...

Liberecký kraj vyměřil Arrivě za problémy vlaků pokutu 815 tisíc korun

Pokutu 815 tisíc korun vyměřil Liberecký kraj společnosti Arriva za problémy v železniční dopravě. Hlavním důvodem je nefunkční odbavovací systém a také informační systém ve vlacích, který byl ještě na začátku ledna v němčině. Zpožďování vlaků...

Skaut a autor dobrodružných knih pro děti a mládež. Miloš Zapletal slaví devadesátku

V pondělí 13. ledna oslaví své 90. narozeniny významný český spisovatel Miloš Zapletal. Vášnivý skaut s přezdívkou Zet, jenž je mnohými považován za pokračovatele Jaroslava Foglara, je autorem mnoha dobrodružných románů pro mládež a především...

Poslední volná místa na 53. ČEZ Jizerskou 50, přihlaste se

Za měsíc to vypukne! 53. ČEZ Jizerská 50 se uskuteční 7. – 9. února 2020. Pokud jste se ještě nepřihlásili, máte jednu z posledních šancí. Na hlavní 50km trať zbývá posledních 200 volných míst na startu, k vyprodání se blíží i kratší tratě.

Dům na frýdlantském náměstí má špatnou statiku. Probíhá jeho zajištění

Historický dům č. 74 se nachází v rohu náměstí ve Frýdlantu. Kvůli značenému narušení statiky nyní probíhá jeho zajištění a to celkově ve dvou etapách.

Rekonstrukce přehrady měla začít před dvěma lety, neodstartuje nejspíš ani letos

Rekonstrukce přehrady Harcov v Liberci za 300 milionů korun je stále ve fázi příprav a nejspíš nezačne ani letos. Povodí Labe zatím nezískalo stavební povolení, řekla jeho mluvčí Hana Bendová.

Do zrekonstruované základky na 5. květnu se vrátil školní život

Liberecká základní škola 5.května prošla rozsáhlou rekonstrukcí a nyní už opět plně slouží výuce dětí. Do lavic se žáčci vrátili minulý týden.

Lékař bez hranic v Liberci. Tomáš Šebek operoval po zemětřesení na Haiti i ve válečném Jemenu

Tomáš Šebek je všeobecný chirurg, jenž pracuje v pražské Nemocnici na Františku. S organizací Lékaři bez hranic ale vyráží z domova na mise do zemí postižených přírodním neštěstím nebo válkou. Absoloval jich už šest, naposledy ve válkou zmítaném...

Policisté hledají svědky nehody v Mníšku. Při srážce aut se zranili dva lidé

Dopravní policisté nadále řeší nehodu, ke které došlo ve středu 9. ledna v devět hodin ráno na silnici 13 v Mníšku. Srazila se tam dvě auta a dva lidé se zranili. Policie nyní hledá svědky této nehody, kteří mohou pomoci objasnit její průběh.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.