pátek 24. ledna 2020 Milena

Z kraje

Liberec kasační stížnost kvůli dotaci za bazén podávat nebude

Liberec definitivně prohrál spor se státem ohledně krácení evropské dotace, kterou získal před osmi lety na dostavbu plaveckého stadionu. Kvůli tvaru potápěčské věže, jinému, než byl v původním projektu, přišlo město o 5,7 milionu korun.

Policie pátrala po muži z Frýdlantu. Naštěstí sám dorazil domů

Policisté ve čtvrtek vyhlásili pátrání po pětašedesátiletém muži z Frýdlantu. Ten odešel mimo domov neznámo kam. Podle jeho rodinných příslušníků ale nebyl v dobré duševní kondici a mohl si vzít život. Naštěstí vše dobře dopadlo.

Terasa zmrzlinářství na Sokoláku zůstane. Majitel ji upraví

Velké diskuse vyvolalo listopadové zrušení smlouvy města s provozovatelem zmrzlinářství Leda na provoz letní terasy. Ta měla původně úplně zmizet, po velkém tlaku veřejnosti ale nakonec radnice ustoupila, s majitelem se dohodla na úpravách a...

Hejnice hledají nový logotyp. Po moderně jako v Praze nebo Liberci ale prý nesáhnou

Hejnice vyhlásily Grafický turnaj, díky kterému chtějí najít nový logotyp pro propagaci města jako turistické destinace. A po vzoru Semil spustily veřejnou soutěž, do které se mohou vedle profesionálů zapojit i poloamatérští grafici.

Na rychlostce před Turnovem srazilo auto šelmu, pravděpodobně vlka

Během středečního dne byla v blízkosti silnice I/35 před Turnovem nalezena mrtvá psovitá šelma, pravděpodobně vlk. Pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) zvíře převezli k podrobnému zkoumání expertům z České zemědělské univerzity...

Křišťálové údolí láká na jarní prázdniny. Navštivte zdejší sklárny a nahlédněte do historie

Na krásu sklářského řemesla láká návštěvníky Libereckého kraje projekt Křišťálové údolí. Během jarních prázdnin tak mohou lidé navštívit nejen horská střediska a užít si alespoň trošku sněhu, ale také třeba zavítat do některé ze skláren.

VIDEO: Muž narazil do značky, při odjíždění přehlédl strážníky a nacouval do jejich auta

Kamera českolipských strážníků zachytila kuriózní nehodu. Řidič auta před zraky hlídky narazil do dopravní značky u koupaliště v Dubici. Pak se zřejmě snažil ujet, jenže přehlédl, že auto strážníků za ním zastavilo a nacouval do něj.

V kotelně začal hořet olej. Zaměstnanci zvládli požár sami uhasit

Dnes ráno vyjížděly čtyři jednotky hasičů do Skalice u České Lípy, kde došlo k požáru lehkého topného oleje v kotelně objektu.

VIDEO: Po ztraceném manželském páru v Krkonoších pátrali v rámci cvičení kynologové

V uplynulých dnech se na vrcholcích Krkonoš sešlo dvanáct hasičských kynologů z celé republiky. Během zimního setkání si vyzkoušeli mimo jiné i pátrání po ztracených osobách.

FOTO: Čelní srážka dvou aut. Při nehodě u Zásady se zranili tři lidé

K dopravní nehodě došlo krátce před jednou hodinou nedaleko Zásady na Jablonecku. Při čelním střetu dvou vozidel se zranili tři lidé, které hasiči předali do péče zdravotníků.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.