čtvrtek 29. září 2022 Michal

Z kraje

Celostátní soutěže v Pavlovicích se zúčastnily tři desítky psů. Měřili své síly v poslušnosti a obraně

V sobotu se konal 41. ročník celostátní soutěže psů O liberecký pohár – memoriál Josefa Velechovského a Rudolfa Bárty. Proběhl v areálu Kynologického klubu Liberec – Pavlovice. Celkem tři desítky psů soutěžily v různých kategoriích, vítězové na...

Policisté obvinili muže z vraždy souseda v Kateřinkách. Podali návrh na vazbu

Až osmnáct let vězení hrozí muži, který u garáží v Polední ulici v libereckých Kateřinkách smrtelně postřelil souseda. Policie šestapadesátiletého muže obvinila ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy.

Slunečný víkend v Libereckém kraji vystřídá deštivý týden. Naměříme kolem 14 stupňů Celsia

O víkendu už to vypadalo na babí léto, teplé dny se ale přehoupnou v upršený týden. Ani teploty nebudou moc příznivé, přes den naměříme přibližně kolem 14 stupňů Celsia. Velké zlepšení by nemělo přijít ani během nadcházejícího víkendu.

V Libereckém kraji přišlo k volbám zhruba o sedm tisíc lidí méně než před čtyřmi lety

V Libereckém kraji přišlo v pátek a v sobotu ke komunálním volbám o 7 214 lidí méně než před čtyřmi lety. Volební komise vydaly obálky 151 174 voličům, účast tak dosáhla 43,87 procenta. V roce 2018 volilo v řádném termínu do obecních...

Volby proběhly i v liberecké vazební věznici. Vězni volili jen do Senátu

Komunální a senátní volby proběhly po celé ČR i ve věznicích. Ve Vazební věznici Liberec si odpykávají trest téměř dvě stovky odsouzených voličů, ve vazbě je šedesát obviněných voličů.

Policisté si z autobusu posvítili na řidiče. Mnozí nepoužívají bezpečnostní pásy

Policejní autobus odhalil na Liberecku během dvou dnů více než šest desítek dopravních přestupků. Řidiči nejčastěji nebyli připoutaní nebo používali za volantem mobilní telefon.

VOLBY 2022: Do druhého kola senátních voleb postupují Michael Canov a Radka Loučková Kotasová

Na Liberecku se kromě komunálních voleb konaly i ty senátní. Utkali se čtyři kandidáti, do druhého kola nakonec postoupil favorit Michael Canov (Starostové pro LK) a Radka Loučková Kotasová (ANO). Kandidátka koalice SPOLU Martina Motshagen (ODS)...

Vražda v Kateřinkách? Policie vyšetřuje násilný trestný čin, jeden člověk zemřel

Kriminalisté vyšetřují od dnešního večera násilný trestný čin, který se stal na okraji Liberce ve čtvrti Kateřinky. Informaci potvrdila mluvčí policie Dagmar Sochorová. Jeden člověk na místě zemřel.

VOLBY 2022: Policie šetří podezření na maření voleb v Hamru na Jezeře. Notebook mohl nahrávat prostor za plentou

Volby v Libereckém kraji se obešly bez komplikací, tedy až na jedno oznámení, které nyní řeší policie. „Jednalo se o nestandartní umístění notebooku v jedné volební místnosti na Českolipsku,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová. Konkrétně šlo...

Žádné plýtvání jídlem.  Základní škola v Tanvaldu má jako první u nás samoobslužnou jídelnu

Masarykova základní škola Tanvald přešla jako první v ČR na samoobslužný model výdeje obědů. Zabrání se tak zbytečnému plýtvání potravin a děti se naučí zodpovědnosti a samostatnosti.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.