čtvrtek 27. února 2020 Alexandr

Z kraje

Liberec se vzdá 43 milionů na rekultivaci skládky v Ruprechticích, obává se sankcí

Liberec se vzdá dotace 43 milionů korun z evropského programu, kterou získal na rekultivaci staré skládky v kamenolomu v Ruprechticích. Důvodem je podle primátora Jaroslava Zámečníka (SLK) obava ze sankcí, pokud by město nesplnilo podmínky...

Radní Radku Loučkovou Kotasovou na kraji vystřídá Michal Kříž

Novým radním pro resort hospodářské a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování byl zvolen Michal Kříž. Ten nahradí dosavadní Radku Loučkovou Kotasovou, která z kraje zamíří na libereckou radnici. Zde bude zastávat pozici...

Liberečtí i díky hattricku Šislera otočili zápas s Budějovicemi a jsou sedmí

V 18. kole VARTA futsal ligy zavítaly pod Ještěd jihočeské Budějovice, které měly na svém kontě totožný počet získaných bodů, jako domácí FTZS. Už z tohoto pohledu bylo zřetelné, že se jednalo pro oba celky o veledůležité střetnutí.

Proti těžbě v polském Turówu se skrz petici postavilo na třináct tisíc lidí

Téměř 13 000 podpisů nasbírala petice proti plánovanému rozšíření polského dolu Turów. Příští týden poputuje petice Petičnímu výboru Evropského parlamentu.

Auto srazilo dívku, která mu se sluchátky na uších náhle vstoupila do dráhy

K srážce osobáku s chodcem došlo v pondělí večer v Železném Brodě. Řidič jel ve směru od Malé Skály ulicí Vaněčkova, když mu do cesty vstoupila teprve dvanáctiletá dívka.

Neuměl ani pořádně kraul, přesto se Kuba Doškář pustil do Wintermana, jednoho z nejextrémnějších triatlonů na světě

Kuba Doškář, kterému kámoši říkají prostě Došky, má za sebou účast na závodě Winterman, který patří mezi nejextrémnější triatlony na světě. A co to má společného s Libercem? Tak kromě toho že Kuba je Liberečák, tak třešničkou na dortu tohoto...

FOTO: Tygři dnes zabodovali a získali Prezidentský pohár. Plzeň porazili 4:1

Tygři si dnešní výhrou nad Plzní zajistili vítězství v základní části a Prezidentský pohár. Pro Plzeň dnešní utkání příliš pozitivní nebylo, prohrála totiž už posedmé v řadě.

Do ledové vody v běžné kombinéze nebo plavkách. Hasiči s policisty hledali vlastní limity

Až do Bedřichova se museli kvůli každoročnímu cvičení záchrany osob ze zamrzlé hladiny vydat hasiči a policisté. Důvodem je letošní mírná zima.

Večer současné fotografie tentokrát představí Barboru Bálkovou

Večery současné fotografie (VSF) pravidelně představují zajímavé osoby ze světa fotografie. Tentokrát bude večer u Fryče patřit umělkyni Barboře Bálkové.

FOTO: V Turnově začala demolicí stavba komunitního centra

Bouráním zchátralé budovy Fokusu začala ve Skálově ulici v Turnově stavba komunitního centra za 22 milionů korun. Demoliční práce by měly skončit ještě dnes, řekla za městský úřad Zdenka Štrauchová. Komunitní centrum by mělo být postavené do...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.