Počasí dnes18 °C, zítra21 °C
Pondělí 25. září 2023  |  Svátek má Zlata
Bez reklam

Z kraje

Muzeum v České Lípě má zpátky ukradenou živou vodní želvu

Do Vlastivědného muzea v České Lípě se po více než měsíci vrátila ukradená živá želva nádherná. Nyní je v karanténě. Přístup k vodním želvám do bazénku na Rajském dvoře bude nově zamezovat oplocení.

Libercem projede cyklojízda. Stav infrastruktury ve městě je stále nevyhovující, říkají pořadatelé

Cyklisté ve čtvrtek odpoledne cyklojízdou po Liberci upozorní na nevyhovující stav infrastruktury pro jízdu na kole. Sraz je v 17 hodin v ulici 5. května u Plazy. Akce se koná v rámci Evropského týdne mobility.

Vypil lahev vodky a pak se marně snažil uprchnout před policisty

Situace jako z nepovedené grotesky se odehrála počátkem srpna v Lomnici nad Popelkou. Šestadvacetiletý řidič se tady v panice snažil prchnout před policisty, avšak místo toho naboural zeď a okolní auta a mužům zákona stejně neunikl.

Dopravní podnik v Liberci otestuje elektrobus. Pojede na většině linek

Po Liberci bude v následujících třech měsících na zkoušku jezdit elektrobus značky SOR. Vůz bude postupně testován na většině linek ve městě. Dopravní podnik tak chce nasbírat data o využití elektrobusu v libereckých podmínkách.

Ani čtyři zákazy řízení muži nebránily v tom, aby usedl za volant

Dvouleté vězení hrozí třicetiletému muži, který absolutně nerespektuje zákazy řízení, které mu udělily soudy. V jeho případě mu nebyl vysloven pouze jednou, ale hned čtyřikrát. I přesto jezdí dál.

Deset radarů pro měření rychlosti přibude v Liberci. Vzorem je Krásná Studánka

Deset nových informativních radarů přibude po Liberci. Nemají za cíl pokutovat řidiče, ale zklidňovat dopravu. Vzorem je radar z Hejnické ulice v Krásné Studánce, kde se poměr řidičů překračujících rychlost výrazně zmenšil.

V Jablonci začalo fungovat první vodíkové hospodářství v Česku

V Jablonci nad Nisou vymysleli systém, jak uložit energii získanou přes léto prostřednictvím fotovoltaiky a využít ji v zimě. Používají k tomu vodík, jako médium, kam se nahromaděná energie ukládá. Jsou tak první v zemi, kdo podobný systém začal...

V kraji přibydou další bezpečnostní kamery. Nejvíc na Frýdlantsku

Bulovka, Předlánce, Dětřichov, Hejnice, Stružnice, Vrkoslavice a Lomnice nad Popelkou. Všude tam dojde k posílení kamerového bezpečnostního systému v rámci projektu krajské policie. Vybudování kamerového systému podpoří na vytipovaných místech...

Rekonstrukce mostů na průtahu Libercem finišuje, nový úsek se částečně zprovozní ještě v říjnu

Práce na rekonstrukci dvou mostů na průtahu krajským městem se pomalu blíží do finále. Aktuálně probíhají pokládky asfaltu a další dokončovací práce. Ještě v říjnu bude nový úsek částečně zprovozněn, kompletně hotovo pak má být do konce listopadu.

Největšími taháky univerzity jsou letos humanitní a zdravotnické obory

Na liberecké Technické univerzitě začal nový akademický rok. Ke studiu do školy nastoupil zhruba stejný počet studentů a studentek jako minulý rok. Univerzita si navíc letos připomíná 70. výročí vzniku a na sobotu 23. září připravila program pro...

Z kraje  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.