pátek 3. dubna 2020 Richard

Z kraje

Pro neslyšící jsou roušky překážkou. Nemohou přes ně odezírat

Nošení roušek sice není nic extrémně příjemného, ale přeci jen se to dá vydržet. Jenže pro osoby s poruchou sluchu, kterým při komunikaci pomáhá odezírání ze rtů, je nošení roušek opravdu komplikací. Pomoci se jim snaží organizace Tichý svět.

Majitel sklárny v Harrachově propustí deset procent zaměstnanců

Majitel sklárny v Harrachově František Novosad rozdal dnes první výpovědi, propouští deset procent lidí, bez nichž se ve výrobě dokáže obejít. Propouštění ale podle něj nemusí být poslední. Kvůli opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru je...

Ve středu neuslyšíme pravidelnou zkoušku sirén, rozhodl ředitel hasičů

Kvůli mimořádnému stavu, který je v naší zemi vyhlášený v souvislosti se šířením koronaviru, , bude ve středu 1. dubna zrušena pravidelná zkouška sirén. Ta se v běžném stavu v naší zemi rozezní každou první středu v měsíci.

Technické služby začaly dezinfikovat zastávky. Za měsíc jich stihnou 140

Pracovníkům libereckých technických sužeb začala jarní sezóna. Kromě úklidu po zimě a úpravy zeleně se ale vrhly i na čištění dezinfekci zastávek MHD.

Hotel Arena obnovuje své služby pro všechny pracovníky mířící do Liberce

Hotel Arena*** v areálu Sport Parku Liberec od pondělí 30. března 2020 obnovil provoz pro všechny, kteří se v Liberci a jeho okolí potřebují ubytovat kvůli svému zaměstnání. Patří tak mezi první hotely v kraji, které zpřístupní své ubytovací...

VIDEO: Do nemocnice dorazil T-REX. Chtěl dodat zaměstnancům trochu energie

Úsměvem a humorem jde všechno líp! A v současné době to platí dvojnásob. O spoustu radosti a smíchu se postarala neobvyklá návštěva jablonecké nemocnice. K té si to namířil tyrannosaurus rex.

Případ koronaviru hlásí Frýdlant, liberecká nemocnice propustí prvního pacienta

Už devadesát devět případů koronaviru eviduje Liberecký kraj. Vůbec první nakažený je ve Frýdlantě, tamní starosta vyzval obyvatele ke klidu. V liberecké nemocnici leží s nemocí Covid-19 pět pacientů, u jednoho se stav zlepšil natolik, že může...

Lázně nezahálí. Galerie připravuje nové výstavy, včetně multimediální instalace

Interference... To je název zcela nové výstavy, která aktuálně vzniká v Oblastní galerii Liberec. Veřejnosti se představí, jakmile se bude moci galerie opět otevřít.

Liberecký hotel Zlatý Lev by mohl posloužit lidem nakaženým koronavirem

Přes dvě stě lůžek čtyřhvězdičkového hotelu Zlatý Lev nabídl jeho majitel Radovan Vítek státu. Posloužit by mohl při případném rozšíření nákazy koronavirem, kdy by nestačily kapacity zdravotnických zařízení. Vítek takto pro nemocné nabídl všech...

I policisté pomáhají při návratu Čechů ze zahraničí

Nejen hasiči ale i policisté pomáhají Čechům, kteří zůstali v zahraničí, vrátit se zpět domů. V posledních dnech dovezli policisté z Libereckého kraje domů jednu osobu, která byla v Mnichově.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.