sobota 22. února 2020 Petr

Z kraje

VIDEO: Řidič nadýchal přes dvě promile, spolujezdec zkoušel policisty uplatit

Policisty z Vrchlabí zaujalo v neděli večer značně kličkující auto, které upozorňovalo na to, že asi není vše, jak má být.

Jedině odepsání kamene na Tlustci zabrání obnově těžby. Kraj se obrací na ministerstvo

Kemenolom Brniště usiluje o obnovení těžby na kopci Tlustec. Kraj nyní požaduje po ministerstvu průmyslu a obchodu odepsání zásob čediče. Tento krok by totiž mohl do budoucna zabránit obnově těžby.

Liberecké růžovky v ohrožení. Radnici se nelíbí vysoká cena

Oblíbená sdílená kola s růžovou barvou si možná Liberečáci už nebudou moci půjčovat. Radnici se totiž příliš nezamlouvá vysoká cena předložená provozovateli bikesharingu.

Hudebně poetický večer u Fryče. Vystoupí Jan Žamboch a Roman Hampacher

Sólový projekt Jana Žambocha známého z kapely Žamboši a také Baritóny Romana Hampachera. To je sestava pro čtvrteční hudebně poetický večer, který se koná od 19 hodin v prvním patře knihkupectví Fryč.

Pojďte do knihovny. Za knihami, hrami i němčinou

Lámete si hlavu nad tím, jak strávit dnešní nebo zítřejší podvečer? A co třeba v knihovně? Pokud byste náhodou mezi stovkami knih nenašli nic zajímavého, možná vás zaujme alespoň doprovodný program.

Večer to bude klouzat. Meteorologové vydali varování před náledím

Od večerní deváté hodiny až do čtvrtečního rána platí varování meteorologů před náledím. To se bude vyskytovat po celém Libereckém kraji. Zatímco přes den prší a je nad nulou, k večeru bude teplota klesat pod bod mrazu.

Muzeum v Liberci hledá pamětníky, chce vydat knihu

Severočeské muzeum v Liberci hledá pamětníky, kteří by mu pomohli zaplnit hluchá místa v jeho 147leté historii. Informace od nich chce využít pro publikaci, která zmapuje celou minulost muzea a kterou se chystá vydat letos na podzim. „Taková...

Na Benátskou! s Impulsem dorazí německá zpěvačka Nena. Další nově ohlášenou hvězdou je Paľo Habera a Team

Zahraničním headlinerem osmadvacátého ročníku festivalu Benátská! s Impulsem, který se koná od čtvrtka 23. července do neděle 26. července 2020 v krásném prostředí areálu ve Vesci u Liberce, je legendární zpěvačka NENA z Německa. V Čechách...

Nejedlová a Štěpánková z SK Ještěd vítězí v dalších závodech ve skoku na lyžích

O víkendu proběhly další závody ve skoku na lyžích v kategorii žáků a žaček. V sobotu i v neděli se opět závodilo v Lomnici nad Popelkou.

Tragická nehoda uzavřela ve středu ráno frekventovanou silnici 13 z Liberce na Děčín u Bílého Kostela. Čelně se tam střetlo nákladní auto s osobním BMW. Řidič osobního vozu na místě zemřel a řidič nákladního utrpěl středně těžké poranění, vyplývá...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.